Ті самі “крапові берети” - 604 ЦСН “Витязь” і його шлях від Чечні до Київської області

Чому коли ми розглядаємо спецпідрозділи ворога, то акцентуємо увагу лише на формуваннях ГРУ, ССО та СОБРу, а ось «тих самих крапових беретів» ніхто не бере до уваги? Невже справді їхня участь у Вторгненні мінімальна, а підрозділ не несе особливих загроз. На жаль, це не так і нам слід вивчати це формування на рівні з іншими формуваннями спецназу ерефії, оскільки «Витязь» представляє чималу небезпеку, а його бійці дотичні до скоєння воєнних злочинів в Бучі. Тому давайте по порядку.
Спецпризначенці 604 ЦСН “Витязь” відпрацьовують штурм будівлі зі спецобладнанням

Що відмомо про цей спецпідрозділ?

Почнемо з загальної інформації. 604-й Червонопрапорний центр спеціального призначення «Витязь» - підрозділ у складі Окремої дивізії оперативного призначення імені Ф. Е. Дзержинського, що на основі спадкоємності поєднує в собі історію 2-го полку, 6-го загону спеціального призначення «Витязь» і 8-го загону спеціального призначення «Русь».

До 1 вересня 2008 року носила назву 1-й Червонопрапорний загін спеціального призначення (1 ОСН) Внутрішніх військ МВС росії, одним із головних завдань якого була боротьба з тероризмом і звільнення заручників. 1 вересня 2008 року на базі загону «Витязь», шляхом злиття із загоном спеціального призначення «Русь», сформовано 604 Центр спеціального призначення внутрішніх військ МВС росії.

КРАПОВЫЙ БЕРЕТ – доблесть и честь росгвардии | ПАНДАУРА | Дзен
“крапові берети” росгвардії в парадній формі та озброєні АС ВАЛами

У 2016 році, у зв'язку із заснуванням Федеральної служби військ національної гвардії російської педерації та входженням до її складу Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ російської педерації, спеціальний підрозділ було включено до складу ФСВНГ.

Символом бійців «Витязя» є краповий берет.

 Завдання та спеціалізація спецназу росгвардії

Формально, на загін покладалися такі завдання:

·       участь у роззброєнні та ліквідації незаконних збройних формувань, організованих злочинних груп, у припиненні масових заворушень, що супроводжуються збройним насильством, вилученні в населення зброї, яка незаконно зберігається;

·       участь у припиненні актів тероризму;

Бійці “Витязя” на тренуванні по злагодженню з технікою(БТР-70/80)

·       участь у знешкодженні осіб, які захопили заручників, важливі державні об'єкти, спеціальні вантажі, споруди на комунікаціях, а також будівлі органів державної влади;

·       участь у забезпеченні безпеки посадових осіб та окремих громадян російської педерації відповідно до законодавства російської педерації.

4 світлини на тему “Що з себе представляє ЦСН “Витязь” насправді”?

Загін спеціального призначення «Витязь» був від початку орієнтований на ведення штурмових дій у міських умовах. Це і зумовило характер його спорядження, що включає в себе важкі бронежилети, титанові шоломи і штурмові бронещити, що забезпечують максимальний захист під час бою. Озброєння «Витязів» у перші роки існування складалося з автоматів АК-74, пістолетів Макарова і снайперських гвинтівок Драгунова; потім на озброєння почали надходити і спеціалізовані зразки зброї. Так, саме на їхнє замовлення було розроблено унікальний стрілецький комплекс ОЦ-14. Нині на озброєнні перебуває і чимало зарубіжних зразків озброєння.

Бойовий шлях спецпідрозділу з 90-х років

Квітень 1991 року відзначився проведенням колон з продовольством через Рокський перевал для прориву економічної блокади міста Цхінвалі, а також роззброєнням бойовиків. У травні наказом Міністра внутрішніх справ СРСР №033 від 5 травня 1991 року було створено загін спеціального призначення «Витязь» на базі убСнН. Червень пройшов у Молдовській РСР, де здійснювали перевірку розвідданих щодо підготовки екстремістів до протиправних дій. У листопаді в Грозному забезпечувалась охорона будівлі МВС, заблокованої екстремістами. У грудні у Владикавказі підтримували правопорядок у складній оперативній обстановці.

1992-1993 роки
На початку 1992 року виконувались завдання у Махачкалі, Владикавказі та Назрані, включаючи охорону об'єктів, вилучення зброї у населення, затримання бойовиків, а також запобігання проникненню чеченських повстанців до Абхазії. Восени тривали операції в Карачаєво-Черкесії та Кабардино-Балкарії, включаючи ліквідацію масових заворушень і затримання небезпечних злочинців. У жовтні в Беслані охороняли аеропорт, забезпечуючи переговори між Осетією та Інгушетією. У грудні проводили роззброєння екстремістів і ліквідацію незаконних формувань у зоні осетино-інгушського конфлікту. У травні 1993 року була ліквідована банда в селі Алі-Юрт, а в жовтні спецпризначенці брали участь у відновленні правопорядку в Москві під час збройного протистояння, що призвело до відзначення кількох учасників героїчними званнями.

1994-1995 роки
У 1994 році відбувались розвідка і супровід гуманітарних вантажів на кордоні з Чечнею, а також операції з ліквідації чеченських блокпостів і звільнення заручників. Початок 1995 року ознаменувався супроводженням бронепоїзда і зачистками вздовж залізничних шляхів. У березні й квітні проводили операції зі звільнення Аргуна, Гудермеса, Самашки, а також брали участь у боях під Бамутом. У травні розгорівся запеклий бій за висоту 541,9, який став ще однією важливою віхою в історії спецпідрозділу.

“крапові берети” в Першу Чеченську Війну, які “ не були готові воювати в горах проти досвідчених постанців Ічкерії”
“крапові берети” в Першу Чеченську Війну, які “ не були готові воювати в горах проти досвідчених постанців Ічкерії”

1999 рік
У березні було сформовано 1-й Червонопрапорний полк спеціального призначення «Витязь». 5 травня особовому складу полку вручили Бойовий Прапор. У липні-серпні група офіцерської роти проходила підготовку у високогірних районах Північного Кавказу, вдосконалюючи навички для виконання бойових завдань.

2000-2001 роки
З червня до грудня 2000 року полк виконував бойові завдання в рамках контртерористичної операції на території Чеченської Республіки. Наприкінці 2001 року, у листопаді та грудні, тривали операції в тому ж регіоні, де підрозділ забезпечував ліквідацію загроз від збройних формувань.

2002 рік
У січні-травні тривало виконання бойових завдань у Чеченській Республіці, після чого 1-й полк був переформований в загін спеціального призначення «Витязь». З 23 до 26 жовтня підрозділ брав участь у спеціальній операції з визволення заручників у театральному центрі на Дубровці, захоплених чеченськими повстанцями. Ця операція стала однією з найвідоміших в історії загону.

Військовослужбовці 604-го ЦСН «Витязь» росгвардії під час навчань «Заслон-2021».
У жовтні 2021 року в навчальному центрі «Тамбукан» на Ставропіллі під час кваліфікаційних випробувань на отримання крапового берета стався інцидент за участю чеченських військовослужбовців. Деякі з них порушили правила, використовуючи транспортні засоби для проходження марш-кидка, що суперечить встановленим вимогам. Це призвело до конфлікту з інструкторами та іншими учасниками, включаючи фізичні сутички. Попри порушення, частина чеченських кандидатів отримала крапові берети, що викликало обурення серед спецпризначенців. У відповідь на це бійці 604-го Червонопрапорного центру спеціального призначення «Витязь» на знак протесту тимчасово відмовилися носити крапові берети, вважаючи їх дискредитованими.

Участь у війні проти України

Підрозділ бере участь у війні в Україні з самого початку Вторгнення та заходив з Білорусі на територію Київської області. На початок вересня 2022 року відомо про сім загиблих підрозділу, включно з двома офіцерами, проте реальні втрати можуть бути в рази більші.

Снайпери 604-го Центру спеціального призначення «Витязь» росгвардії.

Журналісти Reuters відвідали місто Буча під Києвом, опитавши очевидців, вивчивши фото-, відеодокази і документи, залишені росіянами після відступу з Київської області під час вторгнення в Україну 2022 року. Розслідування Reuters виявило документи, які підтверджують, що військовослужбовці «Витязя» були серед сил, які окупували Бучу на початку 2022 року.

Після проведення часткової мобілізації восени 2022 року підрозділ не бере участі в бойових операціяї безпосередньо на лінії фронту, а виконує лише функції росгвардії, тобто діє в тилу, але іноді все ж залучається до дій поблизу фронту.

Однак детальні відомості про конкретні операції та дії «Витязя» під час Повномасштабного Вторгнення обмежені. Через секретність та обмежений доступ до інформації, пов'язаної з діяльністю спеціальних підрозділів, точні деталі їх участі залишаються недоступними для широкого загалу.

 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Безбашений Сталкер
Безбашений Сталкер@Gamer_from_BGG

Один з "тих самих геймерів"

1.6KПрочитань
1Автори
17Читачі
На Друкарні з 6 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається