Книгодрукування в Україні було ще з часів Київської Русі, але розвиток отримало приблизно десь в 20 столітті. В цей період українські видавці не лише намагалися зберегти свою національну ідентичність, але й активно формували культурний фундамент країни. Сучасна українська видавнича індустрія продовжує ці самі традиції, поєднуючи їх із новими технологіями та інноваційними підходами.
Перші друковані книги в Україні почали з'являтись ще в 16 столітті, однак справжній пік розпочався після 1917 року, коли Україна почала проголошувати свою незалежність. У цей час видавництва стали дуже важливими і сприяли розвитку національної культури та освіти. Вони виконували роль видавців, що перш за все, забезпечували доступ до знань широкому загалу країни.
Професіоналізм українських видавців проявляється не тільки у якості продукції (це також важливо), але й у їхній здатності реагувати на різноманітні зміни ринку. Вони мають продуктивно співпрацювати із авторами, редакторами та дизайнерами, для створення актуальних і конкурентоспроможних продуктів. На щастя, в теперішні часи, лише невелика частина видавництв займається only випуском книг і забуває про організацією культурних заходів, що також дуже сильно впливає на розвиток літературних спільнот.
Сучасні українські видавництва мають активно користуватися всіма популярними соцмережами для просування своїх видань, організовувати онлайн і офлайн презентації книжок, обговорення з актуальними людьми, вебінари, літературні фестивалі. Крім цього, на мою думку, українські видавництва просто повинні брати участь у міжнародних книжкових івентах, щоб популяризувати українську літературу на світовій арені і залучати до уваги зарубіжні медіа .
Незважаючи на всі вище перераховані плюси, українське книговидання стикається з серйозними проблемами. По-перше, фінансування: не всі малі видавництва розуміють на початку свого шляху, які в них обмежені ресурси і через це, багатенько видавництв, які мали гарний потенціал, десь через рік-два свого існування, закривалися через неможливість оплачувати матеріали, робочу силу, рекламу. По-друге, конкуренція: для ще не досвідчених видавництв тяжко конкурувати з великими міжнародними компаніям, тож в підсумку, ці видавництва, витіснені «гігантами».
Одначе, є і багато можливостей для розвитку. Коли книговидання обирають цікаву книгу, на яку інші видавництва ще не купували права, і друкують, до них зростає велика увага з боку читаючого суспільства. Але не раджу заохочуватись романами, які не мають, як такої, користі. Балансуйте в виборі друку між просвітницькою користю і веселим відпочинком. Також, доволі більший ніж в минулих роках інтерес до української культури за кордоном відкриває нові можливості для експорту книг. Крім того, користуйтеся гранами і програмами для розвитку книговидань, це може суттєво поліпшити ситуацію в вашій галузі.