Вендинговий бізнес — це продаж товарів через вендингові (торгові) автомати, тобто автоматизовані пристрої, які дають змогу клієнтам купувати продукцію без продавця. Їх встановлюють в офісних приміщеннях, бізнес-центрах, торговельно-розважальних центрах, супермаркетах, навчальних закладах, фітнес-центрах, лікарнях, у житлових комплексах, на вокзалах, виробництвах тощо.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Що можна продавати:

  • їжу (снеки, піцу, напівфабрикати)

  • напої (воду, каву)

  • корм для тварин (наприклад, корм для риб у Київському зоопарку)

  • квіти

  • сувеніри

  • товари медичного призначення (бахіли, контактні лінзи)

  • техніку

  • парфуми

  • іграшки та багато іншого

Технологічний прогрес збільшує асортимент продукції, яка пропонуватиметься через торговельні автомати, тим самим сприяючи подальшому зростанню цього напрямку. Втім, однією з популярних категорій у 2023 році були кавові автомати. За даними Google Trends, запит «кав’ярня самообслуговування» за рік в Україні зріс на 650%. У цьому напрямку тут працює EasyVending. Є також інший напрямок вендингу — поштомати.  В Україні такі послуги надають Нова пошта, ROZETKA, Meest China тощо. Є автомати з надання послуг — платіжні термінали.

Розгляньмо, як працює вендинговий автомат з продажу снеків

1. Підготовка вендингового автомата

Продавець сортує і розміщує чипси, батончики, горішки у спеціальних відділеннях автомата. Кожен товар має свій номер, а також ціну. 

2. Процес покупки снеків клієнтом

Покупець підходить до автомата, вибирає продукт за його номером або зображенням на екрані. Потім сплачує готівкою, додаючи гроші у купюроприймач, або безготівковим способом, прикладаючи банківську картку до терміналу. Система аналізує введені дані. 

3. Видача товару

Після успішної оплати, автомат запускає механізм, який штовхає вибраний продукт у спеціальний отвір для видачі, та покупець забирає товар. А ще система видає чек, якщо це передбачено.

Переваги вендингового бізнесу

Серед переваг наступні:

  • Цілодобова робота

  • Мінімальні витрати на персонал

  • Можливість роботи в різних локаціях

  • Можливість продавати різноманітні товари

  • Можливість віддалено управляти автоматом

  • Зручність для споживачів, адже купити товар можна будь-коли, без черг

Вендинг — це гнучкий бізнес, який дозволяє підприємцям самостійно формувати свою нішу, обираючи товар, автомат і місце розташування відповідно до своїх цілей. Очікується, що на глобальному рівні до 2028 року він досягне $54,8 млрд, хоча ще у 2022-му становив $35,2 млрд.

Як розпочати вендинговий бізнес

Ось кілька кроків, які допоможуть розпочати вендинговий бізнес:

1. Проаналізуйте ринок та ваш напрямок бізнесу (конкуренцію, попит, аудиторію).

2. Проаналізуйте пропозиції операторів вендингового обладнання. Почніть з кількох автоматів з потенціалом вирости у велику мережу.

3. Зареєструйте бізнес. Як зареєструвати ФОП чи ТОВ, ми розповідали у наших статтях.

4. Виберіть оптимальні локації розміщення торгових автоматів. У цьому допоможе геоаналітика.

5. Виберіть асортимент товарів для ваших автоматів. На це впливає ваша цільова аудиторія, адже студенти в університеті та батьки дітей в торговельно-розважальному центрі матимуть різні вподобання. Одним потрібна кава та швидкий перекус, іншим — смаколики та іграшки для малечі. 

6. Організуйте віддалене керування вендинговими автоматами. До речі, це можна зробити за допомогою IoT SIM-карток. Оснастивши автомати датчиками Інтернету речей (IoT) та підключивши SIM-картки для пристроїв, ви зможете контролювати такі параметри, як температура, вологість і робочий стан, відстежувати рівень товарів, контролювати збої в роботі, своєчасно обслуговувати автомати, мінімізувати простої тощо. Завдяки IoT вендинговий бізнес стане більш інноваційним і конкурентоспроможним.

За підрахунками, сума інвестицій для відкриття такого бізнесу варіюється від $5 тис. до $10 тис. Серед разових витрат — купівля вендингових автоматів та їхня установка. А щомісячні та періодичні витрати — це оренда площі, де стоїть автомат, купівля товарів, технічний огляд обладнання, комунальні платежі (електроенергія, інтернет, IoT-зв’язок тощо). Стартові витрати можуть окупитися вже за кілька місяців, а вкладені кошти повертаються протягом пів року. Деякі компанії пропонують франшизу. Її стартова ціна може становити близько $15-20 тис.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

17.4KПрочитань
1Автори
50Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Як продавати свої товари на Etsy

    Etsy пропонує величезні можливості для творчих підприємців з України, які прагнуть вивести свій бізнес на міжнародний рівень. Дотримуючись покрокової інструкції з відкриття магазину, ви зможете уникнути багатьох помилок і зробити свій магазин успішним з самого старту.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 13 перевірених бізнес-ідей для невеликого міста

    Всі наведені нижче бізнес ідеї для невеликого міста мають різну рентабельність, нюанси, переваги, недоліки та термін окупності, проте найважливіший фактор успіху – вміле управління бізнес-процесами. Іншими словами – все залежить лише від вас. Наводимо лише усереднені цифри.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається