Ви не знаєте Джека! Jackbox Party — найкраща гра для компанії.

Всутуп

У наш час є безліч способів провести час з насолодою, щоб розбавити свої сірі будні. Та немає нічого кращого, ніж зіграти в ігри, поспілкуватися в колі друзів та похрумтіти чимось смачненьким. Найчастіше на допомогу приходять настільні ігри чи кооперативні відеоігри. Та що робити, якщо у вас немає настільних ігор? Чи немає змоги зібратися разом в одному приміщенні, особливо, якщо ваші друзі далеко? Піти в клуби та зіграти з незнайомцями? Інтровертам такий варіант не підійде, та й навряд, якщо захочете влаштувати якісь групові посиденьки вечером, то такі заклади будуть працювати. Причин, чому зіграти вживу не вдається, можна знайти багато. Також бувають моменти, коли ніби і хочеш щось зіграти, але не знаєш, що саме, бо примітивні та постійні ігри на кшталт карт, мафії вже набридають, а грати довгі партії «Монополії», «D&D» та їм подібні немає бажання.

Кадр із серіалу “Теорія Великого вибуху“

Тут на допомогу приходить JackBox Party – серія розважальних ігор для великої кількості учасників, кожен пак якої містить в собі добірку різноманітних ігор. На момент написання статті всього нараховується 9 частин гри, які є в доступі, та анонсована 10 частина, яка має вийти десь наприкінці 2023 року. Jackbox дає можливість вибрати гру на свій смак. Можливо хочете зіграти в Смертельну вікторину, де виживе лиш найрозумніший… або просто щасливчик. Чи можливо хочете хочете сходити на побачення з монстрами? Ні? Дивно… А як щодо того, щоб обманути всіх учасників, повірте, «Мафія» - це ніщо, у порівнянні з «Надурисвітом».

Обкладинка гри “The Jackbox Party Pack 4“

З чого почати?

Для гри це пристрій на якому будете грати, компанія друзів, хост (особа, яка розпочне гру та буде адміністратором і, якщо ми говоримо про дистанційну гру, вестиме стрим гри на Twitch/YouTube, щоб глядачі бачили умови завдань), пристрій на якому гратимите (ПК, консоль, смартфон) та пристрій з якого дивитиметесь стрим, щоб бути в курсі умов завдання; ну і звісно якась платформа для спілкування (наприклад, Дискорд). Все, що потрібно зробити – це щоб хост запустив необхідну гру на своєму пристрої, а всі інші учасники повинні просто доєднатися до гри, за допомогою посилання від Jackbox та ввести код кімнати. Учасникам не потрібно мати куплену гру, оскільки вони підключаються суто до хостера. Коли всі місця учасників зайняті – хост починає гру. Ті, кому місця не вистачило стають глядачами, які також мають свою участь в ігровому процесі. І на цьому впринципі все. Виглядає складніше, ніж є насправді.

Локалізована обкладинка гри “Надурисвіт“

Чим вас здивують ігри?

Кожен пак JackBox Party містить добірку кількох різних ігор, так що ви точно знайдете щось, що вам сподобається і ви захочете раз за разом повертатися до конкретної з них. Загалом ігри поділені за ігроладом на наступні типи: вікторина, заповнити пропуск, малювання, щось зробити та проголосувати за найкращий варіант, інше. Та кожна гра унікальна по своєму і, здавалося б, однорідні за жанром ігри не будуть вам надокучати. Пройдемось по категоріях та визначимо найкращих представників свого жанру.

Заставка гри “Сміхрясь 2“

Заповнити пропуски

Це найбільш поширена категорія в Jackbox, суть якої полягає в тому, що вам дають якусь фразу чи речення, де є пропуск, і ваша задача доповнити зміст так, щоб отримана конструкція була кумедною чи задовільняла умови завдання.
Найпопулярнішою грою у цьому напрямку є «Сміхрясь» («Quiplash») У цій грі вам видають якусь тезу на кшталт: «Ти точно збожеволієш, якщо почуєш від когось ...» І задача гравців доповнити такого роду завдання своєю відповіддю. Потім буде йти вибір між двома варіантами двох учасників, а інші голосуватимуть за кращий на їхню думку варіант. І так гравці змагаються до фіналу. Для гри можна створювати навіть власні питання. Тому, якщо стандартні тексти вам набридли, або ви хочете створити тематичний день, то можете скооперуватися з іншими людьми чи знайти готові питання та завантажити їх у гру.

Кадр з гри “Сміхрясь“

«Вижити в інтернеті» — гра у якій ви придумуєте кумедні коментарі та відповіді на певні інтернет-запити. У перших раундах гравці отримують запитання, в якому запитується їхня думка на певну тему. Ця відповідь виривається з контексту та відправляється іншому гравцеві, який має визначити, на що саме була відповідь, так, ніби він перебуває на певному сайті, такому як соціальні мережі, форуми, вакансії чи новини, намагаючись перекрутити відповідь якомога краще, щоб виставити першого гравця в негативному світлі. Потім усім гравцям і глядачам демонструють пари оригінальних відповідей і вгадану тему, і вони голосують за те, яка пара є найсмішнішою.

Кадр із гри “Вижити в Інтернеті“

«Маючнюха» – ще одна популярна гра цієї категорії, в якій учасникам дають якісь тези з фактами, у яких пропущене певне слово. Задача гравців придумати правдоподібний, але оманливий варіант відповіді, адже що більше людей проголосує за конкретну фразу, то більше очок отримаєте її автор. Але окрім цього потрібно і самим відгадати правильне слово, яке було пропущене та не повестися на слово-оманку. У грі два режими. Перший якраз стосується загальних питань, наприклад «У Фінляндії молодим людям з ... надається відстрочка від армії». А другий режим пов’язаний з фактами про певну людину. «У віці 14 років (ім’я гравця) зробив це ...» Після чого на екрані з’являтються всі запропоновані гравцями відповіді та починається голосування. Чудовий режим, щоб у веселому форматі діязнатися більше про своїх друзів та просто посміятися від душі, головне не перегинати палицю, а то залишитеся без друзів.

Кадр із гри “Маячнюха“ - голосування

Не менш цікавою є гра «Розділи кімнату». У перших двох раундах гравцям пропонується завдання, яке вони мають доповнити певною фразою та створить дисонанс в інших гравців під час голосування. Питання поставлені так, щоб учасники вибрали сторону «так» - підтримали тезу, або зробили б так, як це написано в завданні, чи вибрали варіант «ні». Ось приклад: «Ваш знайомий вів стрим, але потім забув його вимкнути. Тепер всі бачать, як він ходить голий по хаті. Чи спробуєте ви йому про це сказати?» І гравці відповідно розділяють кімнату, залежно від того, як би вони поступили. Якщо в результаті учасники розділяють її порівну по 50% в обох кімнатах, то гравці отримують більше балів.

Обкладинка гри “Розділи кімнату“

Вікторини

Здавалося б, звичний для всіх тип гри, який комусь може здатися нудним – відповідати на питання… ми ж не в школі. Але тільки не в Jackbox. Адже навіть примітивні речі можуть стати перлиною, якщо це правильно подати. Найяскравішим представником цієї категорії є «Смертельні вечорниці». Суть гри в тому, що гравці ніби-то опинилися в домі маніяка-ведучого, який випустить лиш одного, того хто повністю пройде його завдання, а в додаток отримає грошову винагороду, або загину всі. Питання бувають різного формату від дуже легких до «та цього ніхто не знає». Якщо гравець відповідає правильно, він отримує $1 000 і залишається в живих, але якщо він помиляється, то він і всі інші гравці, які неправильно відповіли (якщо такі є), потрапляють до «підвалу смерті» (А-а-а, Порошенко, випусти мене звідси), де вони будуть змушені боротися за своє життя у випадковій мінігрі.

Кадр з мінігри “Келихи“

Якщо гравець програє в мінігрі (яких там безліч, а перемогти в деяких дуже низький шанс), учасник помирає і перетворюється на примару, але не втрачає можливості перемогти. У фінальному раунді всі гравці (і живі, і мертві), відповідно до свого прогресу, опиняються на шляху до виходу – виживе лиш один!

Локалізована обкладинка гри “Смертельні вечорниці“ (Triviva Murder Party)

Варто згадати гру «Шпигадаш», вікторина, в якій гравці відгадують відсоток того чи іншого явища у житті людини на кшталт: «Який відсоток людей користується смартфоном за кермом автомобіля». Якщо серед глядачів більш як 5 осіб, то перед ходом проводиться опитування, щоб отримати ці відсотки, або використовується статистика на основі соціологічного опитування. Після того, як поточний гравець зробить своє припущення, інші активні гравці можуть визначити чи більший, чи менший показник, запропонований кимось іншим.

Кадр із гри “Шпигадаш“

Нетипові ігри

Існує окрема категорія ігор, які не можна класифікувати за певним типажем, оскільки ігролад там залежить від задуму авторів. Найпопулярніша гра цього сегменту - «Монстр шукає монстра», де кожен гравець намагається знайти собі пару, на основі лиш кількох смс-повідомлень. Якщо уподобання гравців взаємні, то вони отримують по сердечку. Та кожної ночі гра даватиме нові умови для гравців: відкривається форма монстра та з’ясовується унікальна здібність персонажів. У цій грі вам прийдеться гратися з почуттями інших.

Обкладинка гри “Монстр шукає монстра“

Малювання

Найбільш творчими є ігри з художньою основою. Тут кожен зможе продемонструвати свої навички художника та коміка. Так, наприклад, у грі «Малювач» кожен гравець повинен зобразити те, що вказано в завданні. Зазвичай це якісь абсурдні та жартівливі фрази в стилі «падіння бавовни». Потім кожен отримує зображення іншого учасника та придумує свою більш-менш правдоподібну фразу чи слово, яке описує картинку, щоб обманути всіх інших та отримати бали, якщо хтось обере ваш варіант. Але разом із цим вам потрібно відгадати справжню назву чужої картинки.

Очікування збору гравців у грі “Малювач 2“

А от інша гра «Футбол К.О.» пропонує намалювати три картинки на свій смак, потім дається час, щоб учасники придумали якомога більше слоганів для футболок. Потім вся ця творчість випадковим чином перетасовується між гравцями. Задача інших учасників: поєднати малюнки із запропонованими слоганами, щоб вийшло кумедна пара. Починається поєдинок «Футболка vs Футболки». Всі учасники голосують за найкращу, та яка набирає найбільшу кількість голосів – переможець раунду. Для демонстрації прикріпляю невеличкий тизер гри українською.

https://www.youtube.com/watch?v=4d7V9DLL5g4&ab_channel=%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%B8%D0%BD

Українська локалізація

Упізнали голос на відео? Це ж наш пан Падон! Команда локалізаторів (у тому числі автор цієї статті) займається локалізацією ігор Jackbox. І не тільки перекладаємо текстову частину, але й намагаємося зробити відповідний дубляж. Так деякі проєкти вже отримали українські голоси, наприклад, як ви вже почули «Футбол К.О.», а також вищезгаданий проєкт «Малювач».

Голосування в грі “Сміхрясь“

І це ще не кінець. Команда сумлінно працює над перекладом гри, щоб люди, які хочуть провести час у компанії, грали саме українською. Окрім звичайного перекладу, питання адаптовуються під наш український контингент, оскільки чимало контексту завдань є локальними для іноземців, але не нашої спільноти. Тобто, ті поняття чи речі, які не притаманні або маловідомі для українців, замінені на якісь вітчизняні аналоги або повністю перероблені. Якщо серед вас є ті, хто б хотів долучитися до нашої команди, то ласкаво просимо, допомога тільки вітається. Адже роботи дуже багато, а попереду ціла купа ігор Jackbox.

Стилізована українська обкладинка гри Jackbox

Ну і звісно ж, українська версія гри має власний домен Jackbox.in.ua за допомогою якого гравці під’єднуються до серверів гри та міститься деяка інформація щодо перекладу. А за цим посиланням ви знайдете локалізатори для ігор Jackbox.

Список локалізацій гри

Якщо у вас немає змоги самому стати хостом чи компанії, щоб зіграти в Jackbox, то нічого страшного, адже ви завжди можете написати в наш дискорд у відповідну тему. Добровольці завжди знайдуться, а заодно можете завести пару нових друзів. Гра принесе вам задоволення та приємні враження, а різноманіття питань та творчого потенціалу учасників грати в ці ігри можна довго.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Фольклорист
Фольклорист@gameFolklorist

219Прочитань
2Автори
14Читачі
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається