Виписуємо свій біль

Процес скорботи складний і всепоглинаючий, і залежно від характеру втрати людям може бути дуже важко впоратися зі своїми емоціями після втрати когось, кого вони люблять.

Вчора я пережила страшні емоції, ракета прилетіла у сусідній будинок сколихнувши мій при цьому наче маленьку дитячу іграшку. Звук тріскання скла досі стоїть у моїх вухах// Проте я жива, ціла…не емоційно звичайно, а лише фізично.

Для багатьох людей, які мають справу з горем, письмо може бути терапевтичною та корисною діяльністю. Дітям іноді важко замислитися про реальність і безповоротність смерті, а дорослі можуть залишатися без відповідей на запитання, які важко зрозуміти.

Виписуючи свій біль ви можете вирушити в особисту подорож зцілення та трансформації, знаходячи під час цього розраду та силу.

Якщо ви або хтось, кого ви любите, переживаєте втрату, ви можете скористатися моїми порадами для виписування смутку, щоб допомогти розпочати або пройти процес загоєння та глибше зрозуміти свої емоції.

Заведіть щоденник і пишіть в ньому щодня. Спробуйте дати відповіді ні наступні питання. Пишіть розлого.

  1. Який ваш улюблений найщасливіший спогад про людину чи тварину, яких ви нещодавно втратили?

  2. Зараз вам, напевно, сумно, і це нормально. Напишіть про те, що приносить вам комфорт у цей час. Як ви думаєте, чому так?

  3. Пережити втрату – це важко, і багато ваших друзів можуть цього не зрозуміти. Напишіть у щоденнику запис про те, чим би ви хотіли поділитися з друзями про свою втрату.

  4. Поясніть, що відчуває ваше тіло, коли ви думаєте про людину чи тварину, яких ви втратили у своєму житті.

  5. Можливо, вам сьогодні не вистачає цієї особливої ​​людини. Знайдіть час, щоб написати про те, якою людиною вона була, і чим би ви поділилися з нею сьогодні, якби могли.

  6. Іноді нам потрібен приватний простір, щоб сумувати та висловлювати свій смуток. Опишіть приватний простір, куди ви любите ходити, коли вам сумно або коли вам хочеться плакати.

  7. Втрата домашнього улюбленця теж досить важка. Яка у вас була домашня тварина? Які спогади ви залишили разом? Напишіть про випадок, коли ви відчували, що справді добре дбаєте про свого улюбленця.

  8. Використовуючи ручку чи олівець, намалюйте ту людину чи тварину, за якими ви сумуєте. Потім напишіть описовий абзац про свій малюнок і те, що ви відчуваєте сьогодні.

  9. Запишіть три здорові способи, за допомогою яких ви можете впоратися з почуттям смутку або розчарування після втрати.

  10. Практики самообслуговування можуть допомогти нам подбати про себе, коли ми переживаємо свої почуття та емоції після втрати когось або чогось, що ми любимо. Які способи догляду за собою допомагають вам почуватися добре як всередині, так і зовні?

  11. Горе може бути особливо важким і приголомшливим для підлітків, які переживають досвід, що змінює життя під час фізичних та емоційних змін. Як підліток, який нещодавно втратив когось, кого любив, чого б ви хотіли, щоб дорослі розуміли ваші почуття та емоції?

  12. Це може допомогти поговорити з членами нашої родини про те, як ми почуваємося. Напишіть про одного члена сім’ї, якому, на вашу думку, можна довіряти. Чому ви довіряєте цій людині? Коли найкращий час або де краще з ними спілкуватися?

  13. Написання віршів - чудовий спосіб виразити свої почуття. Використовуйте це місце в щоденнику, щоб написати вірш про те, за ким ви сумуєте.

  14. Іноді, коли ми сумуємо, ми відчуваємо кілька емоцій одночасно. Ви коли-небудь відчували дві або більше емоцій одночасно?

  15. Закінчіть це речення: Сьогодні мені потрібен хтось, щоб зрозуміти, що...

  16. Ваше ставлення до людини може змінитися після її смерті. Чи ви щось дізналися про свою кохану людину після її смерті? Як ця перспектива впливає на вашу подорож горем?

  17. Закінчіть речення: Сьогодні мені потрібно...

  18. Який час дня для вас найважчий у цей період горя та жалоби? Чому ви вважаєте, що це найважчий час доби?

  19. Тригери горя можуть бути неймовірно сильними та іноді можуть спричинити несподівану хвилю горя. Запишіть причини свого горя та поясніть, що ви робите, щоб впоратися.

  20. Розробка розширених систем підтримки після втрати має важливе значення для вашого процесу загоєння. Опишіть поточну систему підтримки, а також перелічіть поточні потреби.

  21. Подивіться на ваші улюблені фотографії людини або тварини, яку ви втратили. Які емоції ви відчуваєте? Чому це ваші улюблені фотографії?

  22. Річниця вашої втрати може бути страшною. Напишіть про те, що ви відчуваєте напередодні річниці смерті близької людини, і опишіть, як ви плануєте провести цю річницю.

  23. Горе також може бути подорожжю до самопізнання. Що ви дізналися про себе, переживаючи цю втрату?

  24. Опишіть свій улюблений спогад про людину, за якою ви сумуєте. Не бійтеся дозволити сльозам литися. Це може бути терапевтичний процес письма, який дозволить вам вивільнити деякі свої емоції.

  25. Багато людей відчувають почуття провини після смерті. Ви відчуваєте себе винним? Чому чи ні? Описавши своє почуття провини, напишіть собі листа співчуття, пробачивши себе за все, за що ви тримаєтеся.

  26. Ведення щоденнику подяки може допомогти вам зосередитися на позитивних моментах навіть у найважчі дні. Напишіть три речі, за які ви сьогодні вдячні.

  27. Подорож скорботи не лінійна. Ви можете очікувати, що деякі дні будуть складнішими, ніж інші. Як ти почуваєшся сьогодні

  28. Втрата члена сім’ї є неймовірною і залишає значну порожнечу в нашому житті. Що, на вашу думку, є найскладнішим у житті після втрати члена сім’ї? Як би ви хотіли, щоб ваше життя змінилося та розвивалося, коли ви переживаєте цю втрату?


    Тривога та депресія часто супроводжують почуття горя. Коли ви працюєте над тим, щоб контролювати почуття тривоги та депресії, ви можете виявити, що керований щоденник горя є потужним інструментом. Якщо ваші почуття тривоги та депресії непереборні, обов’язково зверніться за допомогою до психолога.

Для більшості людей горе не є коротким або простим досвідом. Продовжуючи справлятися зі своїм горем і переживаючи значні втрати у своєму житті, ви повинні віддати перевагу своїй письменницькій практиці як способу впоратися зі своїми емоціями та навчитися жити своїм життям після втрати. Завжди будьте добрими до себе і завжди продовжуйте писати.

Діліться у коментарях своїми спогадами, болем і втратами. Та давайте боротися з ними разом!)

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Мольфарка за наймом
Мольфарка за наймом@kosenkoart

письменниця, порадниця

1.2KПрочитань
2Автори
34Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

  • Завжди читайте глибше ніж ви на те здатні!

    Ви коли-небудь дивилися на книгу і думали, як глибше заглибитися в її значення? Вам було цікаво, як літературознавці розгадують таємниці книг, розшифровуючи приховані значення та оцінюючи майстерність у них?

    Теми цього довгочиту:

    Література

Вам також сподобається

  • Спалений “єретик”(нарис про Володимира Свідзінського)

    Портретний нарис про "забутого" поета доби Розстріляного Відродження - Володимира Свідзінського, лірика якого відрізнялась від решти його сучасників перед усім тим, що він творив не у напрямку соцреалізму, а у своєрідному пейзажному, природньому та романтичному ключі.

    Теми цього довгочиту:

    Література
  • Хто насправді керує вашою самооцінкою

    #Самооцінка - інструмент для досягнення будь-яких цілей. Проблеми з нею проявляються у невмінні підтримувати себе, високій самокритиці та почутті провини, незадоволеності життям, страху діяти відповідно до своїх інтересів та бажань, проблем у стосунках.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Спалений “єретик”(нарис про Володимира Свідзінського)

    Портретний нарис про "забутого" поета доби Розстріляного Відродження - Володимира Свідзінського, лірика якого відрізнялась від решти його сучасників перед усім тим, що він творив не у напрямку соцреалізму, а у своєрідному пейзажному, природньому та романтичному ключі.

    Теми цього довгочиту:

    Література
  • Хто насправді керує вашою самооцінкою

    #Самооцінка - інструмент для досягнення будь-яких цілей. Проблеми з нею проявляються у невмінні підтримувати себе, високій самокритиці та почутті провини, незадоволеності життям, страху діяти відповідно до своїх інтересів та бажань, проблем у стосунках.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія