Особливо я хочу звернути увагу на:
- міністра оборони США Ллойд Остіна;
- командувача Об‘єднаних ЗС НАТО в Європі генерала армії США Крістофера Каволі;
- президентку Євроради Шарль Мішель;
- президентку Молдови Маю Санду.
Почнемо з військового питання. Ллойд Остін приїжджає в той момент, коли питання підтримки в уряді США стає "каменем спотикання" й максимально пробуксовується. Це може означати те, що коли питання не можуть вирішити політики, його беруться вирішувати військові відомства. Окрім того, разом з Ллойдом приїжджає найважливіший "дистриб’ютор" США в Європі - Каволі. Хто він такий, вже описав Resurgam (все, що йде від США, проходить через Каволі).
Я хочу зазначити лише те, що, схоже, техніка й фінанси будуть поставлятися не через пакети, а "іншими шляхами". Наприклад, Міністерство продаватиме нам техніку за заниженними цінами, або продаватиме іншим країнам, які вже будуть передавати нам. Я думаю, що буде виділено певний міністерський ресурс, наприклад, як були пакети допомоги від Пентагону. В США залишилося 1 млрд $ для нас на підтримку, тому думаю, питання "розумного використання ресурсів" 100% піднімалося.
Я вважаю, що будуть обговорені питання логістики, а саме шлях постачання озброєння через Грецію-Болгарію-Румунію-Молдову. Звісно, що базоване "підготовка військ" також розглянуть. До речі, навколо неї також є певна конспірологія: країни перевиконали план по підготовці військових. В різні періоди в один момент за кордоном тренувалося 6-15 тисяч військових. Загально за рік до 50к (якщо Британія мала натренувати 32к, а вона є найбільшим "полігоном", тому прикинув про цифру 50к). Але я не знаю точної "перевиконаної" кількості.
А тепер поговоримо про дивний тандем Шарля Мішеля і Маї Санду. Ні для кого не секрет, що Молдова зараз буквально бореться за своє право вступити в ЄС з переважаючими проросійськими силами в країні. Нам Молдова стає важливою як транзитна країна. Але в плані євроінтеграції, то ми потрібні Молдові більше, ніж вони нам, адже ми популярніші. Молдова закінчила регіональні вибори, де правляча РАС отримала 32,8% голосів.
Думаю, що Шарль мала обговорити з нами та Молдовою наш подальший шлях перед грудневим самітом Європейської ради, адже, фактично, ми є двома найголовнішими претендентами. Тому це є останнім "робочим візитом", де ми маємо все пропрацювати та зрозуміти, що ще слід доопрацювати.
Підтримати: https://send.monobank.ua/jar/2EEqFNtE2K