«Воїни світла» — негранований діамант серед фільмів про вампірів

🎬 IMDb — 6,4/10 • Letterboxd — 3,0/5

©️ Lionsgate

Два місяці тому я подивився стрічку «Воїни світла», а сюжет і враження не вивітрилися досі. А все тому, що фільм дає новий і освіжаючий погляд на вампірську тематику. Творці занурюють своїх глядачів у інтригуючий і продуманий всесвіт, багатий на деталі.

Тон фільму задає початкова сцена, яка показує один з недоліків вампіризму, коли дівчина накладає на себе руки замість того, щоб застрягти в тілі дитини назавжди.

©️ Lionsgate
Прем'єра: січень 2010 (кінопрокат), вересень 2009 (TIFF)
Хронометраж: 1 год 31 хв (без титрів)
Синопсис: У 2019 році чума перетворила майже всіх людей на вампірів. Зіткнувшись зі зменшенням запасів крові, розколота домінуюча раса планує своє виживання; тим часом дослідник працює з таємною групою вампірів над пошуком способу врятувати людство
Країни виробництва: Австралія, США

Перша половина картини всеосяжно присвячена ворлдбілдінгу. Оскільки вампірів більше, ніж людей, і останні є їжею, причому дефіцитною в плані популяції расою, кровопивці стикаються з проблемою розповсюдження голоду і науково вкладаються в аналіз і пошук нового джерела поживи.

©️ Lionsgate

Так звичні нам речі в суспільстві упирів набувають іншого значення. Наприклад, розвиваючи тему неможливості знаходження вампірів у променях сонячного світла, творці демонструють різні хитрощі на які вони пішли: активне використання системи підземних тунелей і метрополітену як основної артерії для пересування по містам вдень, а також максимально затоновані автомобілі з режимом водіння при денному світлі для крайніх випадків поїздок.

Трейлер фільму

Похмурий та футуристичний сетинг цивілізованих вампірів, які бояться голоду і перетворення на мутованих химер, що слідує за ним, тема корпоративної жадібності, яка бере гору над суспільним благом, технологічність, продумані декорації, які не виглядають безжиттєвими, й ці виразні жовті очі на блідому обличчі та переконливий грим, а також застаріла, проте непогана графіка — все це є насолодою при перегляді.

Враховуючи, що на весь виробничий бюджет пішло всього 20 мільйонів доларів, а це зарплатні акторам, всій знімальній команді та безлічі причетних людей до виробництва, й сам процес зйомок, декорації, робота арт-департаментів, візуальні ефекти, то це дійсно якісно зняте кіно за грошí.

©️ Lionsgate
Режисери і сценаристи: брати Спіріг
У ролях: Ітан Гоук, Віллем Дефо, Сем Нілл, Клаудія Карван, Майкл Дорман, Ізабель Лукас, Вінс Колозімо

Ітан Гоук як завжди приголомшливий, Віллем Дефо, Сем Нілл й інші актори також виконали чудову роботу. Особлива кольорова палітра, чудові ракурси і наповнені кадри, глянцева естетика нуару, моментами зламані шаблони кінематографічної побудови оточення мене неймовірно радують.

©️ Lionsgate

Особисто я бачу повне розкриття потенціалу цього фільму в переносі його сюжету в серіальний формат, адже братам Спіріг вистачило часу занурити нас у цей світ, проте хронометражу на вирішення проблеми з пошуком замінника крові, ліків й повного розкриття дотичних тем однозначно виявилось недостатньо. Тому й друга частина стрічки сприймається трохи поспішною, менш пропрацьованою в частині аспектів. Ми отримали рішення сюжетної проблеми, бадьорий темп і насичену екшн складову, але все одно наостанок розуміємо, що був потенціал показати більше.

Оцінка: ★★★★ / 5

Візуальна естетикаОх, ці жовтії очі

©️ Lionsgate

· · • • • ✤ • • • · ·

Підписуйтесь в Telegram

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Євгеній Руднєв
Євгеній Руднєв@yevheniirudniev

2.7KПрочитань
0Автори
18Читачі
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • Рецензія на серіал «День Шакала», 1 сезон

    Емоції від сцен з Едді Редмейном, заключних серій, крутого фіналу, сімейної лінії Шакала і Нурії та вдалих рішень авторів, які все зробили без компромісів, не прогнулися в угоду якимось трендам чи типовим шаблонним тропам змінили враження в кращу сторону. Точно серіал в топ року

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • «Азраель» — без Самари Вівінґ фільм був би блідим

    Самара Вівінґ бігає по лісам Естонії в надії врятуватись від сектантів, що вирішили принести її в жертву, аби вгамувати давнє зло. «Тихе місце» + біблійні мотиви світу після апокаліпсису

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Крутезний дебютний трейлер стрічки «28 років по тому»

    В останні роки майже не дивлюся трейлери до проєктів. Сама якість релізів найчастіше викликає сумніви, а подача промо роликів стала шаблонною. Але бувають винятки, як от трейлер нової частини у всесвіті зомбі-хоррору «28 днів потому» від Денні Бойла і Алекса Ґарленда

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається