В наші дні вже нікого не здивувати тим, що ІТ-індустрія одна з найшвидше зростаючих та найперспективніших галузей сьогодення. Вона охоплює різноманітні напрямки: від програмування та аналізу даних до кібербезпеки та штучного інтелекту. Невпинний розвиток галузі пропонує багато кар'єрних можливостей для спеціалістів, проте, ця сфера все ще вважається “чоловічою”. Через проблему гендерної нерівності в ІТ-сфері дуже важливо підвищувати зацікавленість та залученість жінок до розвитку технологічної сфери за допомогою спеціалізованого навчання, яке пропонуються різними ініціативами.

Перспективи в сучасній українській освіті

Розвиток сучасної освіти та технологій завжди вимагає відкритості до інновацій та готовності надавати студентам нові можливості для здобуття знань та навичок, що актуальні у сучасному світі. Крім того, активне партнерство між університетами та інноваційними компаніями допомагає розвивати економіку та підготовлювати молодих спеціалістів до виходу на глобальний ринок. В цьому контексті навчальні заклади відіграють важливу роль, надаючи студентам унікальну можливість обирати інноваційні спеціалізації та вивчати різноманітні предмети.

Києво-Могилянська академія та криптовалютна біржа WhiteBIT, які розпочали співпрацю цього навчального року, запроваджують нову дисципліну у своїй сертифікаційній програмі "Блокчейн-технології".

В Україні стартував безоплатний курс для жінок дистанційного навчання у сфері креативних та IT-індустрій. Проєкт впроваджує Projector Foundation за підтримки ІСАР Єднання, йдеться на сторінці організатора. 

Історії успішних жінок в ІТ 

1) Євгенія Клепа

Євгенія Клепа, виконавча директорка 1991 Accelerator
Євгенія Клепа, виконавча директорка 1991 Accelerator

Євгенія Клепа – підприємниця, керівниця акселератора, спікерка та амбасадорка Civic tech в Україні, представниця жіночої спільноти у сфері технологій Wtech та обіймає посаду директора по партнерству та інноваціям у SET University.

“Галузь інформаційно-комунікаційних технологій зовсім молода, але стереотипи щодо жінок-профі вкоренилися міцно. І що найдивніше — стереотипи засіли в головах якраз самих жінок”, - наголосила підприємниця в інтерв'ю для порталу "Дія".

Крім цього, підприємниця активно організує великі технологічні виставки та конференції як в Україні, так і за кордоном. Вона завжди підтримує жінок-підприємниць у рамках програми 1991 Open Data Incubator. Один із прикладів цієї підтримки – проєкт Civic Tech Sisters, який допомагає жінкам досягти успіху в галузі інформаційних технологій.

Історія Євгенії слугує прикладом того, як кожна особа з великим інтересом й бажанням може розвиватися та реалізуватись у сфері ІТ. Вона вірить, що жінки, поєднуючи компетентність та амбіції, можуть легко взаємодіяти з корпоративним сектором, розвивати цифрові програми в держструктурах та створювати власні стартапи.

2) Вірослава Новосильна

Вірослава Новосильна, Slova Tech PR
Вірослава Новосильна, Slova Tech PR

Вірослава Новосильна сьогодні обіймає посаду СЕО в компанії SLOVA Tech PR та є співзасновницею бізнес-ком'юніті WTECH. Її історія в ІТ почалась зі стартапу. Хоч для дівчини сфера IT здавалася надто складною, вона вирішила допомогти знайомому СЕО із піаром. Команда, продумавши та відпрацювавши інфопривід, отримали десяток публікацій у профільних ЗМІ.

Проєкт отримав необхідний результат, а Вірослава отримала важливий досвід у tech PR, що спонукало більше розвиватись у цій сфері. Вона впевнена, що у бізнесі вік не має значення, проте проблема гендеру все-таки дає про себе знати. Підприємниця, прийшовши в ІТ, також відчувала комплекс самозванця, через те, що на світовому ринку стартапів жінки у меншості. 

3) Вікторія Тігіпко 

Viktoriya Tigipko/Instagram, Вікторія Тігіпко 
Viktoriya Tigipko/Instagram, Вікторія Тігіпко 

Вікторія Тігіпко є співзасновницею WTECH та керівним партнером у венчурному фонді TA Ventures. Вона є видатною підприємницею цифрової епохи, а її історія в інформаційній технології розпочалася давно, ще в період 90-х, коли вона зрозуміла, що хоче пов'язати своє майбутнє з глобальним бізнесом. Усі ці параметри вказували на одну сферу — інформаційні технології.

Вікторія переконана, що Україна — це недооцінена скарбниця, яка містить в собі висококваліфікованих спеціалістів із високим рівнем освіти. Як підприємниця, вона рекомендує відвідувати саме східноєвропейські конференції, на яких можна встановити контакти з інвесторами, що можуть зацікавитись українськими стартапами.

Події останніх років свідчать, що сьогодні все більше людей прагнуть досягти гендерної рівності, роблять усе можливе щодо рівної участі жінок та чоловіків в суспільстві. Завдяки цьому, для жінок відкриваються нові можливості.

У світі технологій та інновацій жінки завжди відігравали важливу роль, проте їхні досягнення часто залишалися непоміченими або недооціненими. Але завдяки WTECH, що є міжнародною спільнота, ціллю якої є допомога жінкам розвиватися в кар’єрі, бізнесі, надавати нетворкінг, менторство, рольові моделі. Програма заснована саме Вікторією Тігіпко та Вірославою Новосильною

Завершальні думки

Можливості для жінок в IT не обмежуються лише тими професіями, які традиційно вважаються “жіночими”. В епоху різноманітних можливостей та швидкого технологічного розвитку, жінки в ІТ-індустрії продовжують насичувати світ досягненнями. Їхні історії успіху надихають, вказуючи на те, що жінки не тільки можуть проявляти себе в цій галузі, але й можуть займати керівні посади роблячи свій внесок у розвиток даної сфери. 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Катерина Романенко
Катерина Романенко@romanenkok

Digital-журналіст

2.2KПрочитань
7Автори
10Читачі
На Друкарні з 17 жовтня

Більше від автора

  • Крипто, ШІ та ідеї Білла Гейтса: всебічний погляд на технологічні тенденції

    Згідно зі словником Collins, "штучний інтелект"(ШІ) став словом року 2023. Минулого року юзери значно більше цікавилися пошуком ШІ, ніж "біткоїнами" або "криптовалютами". Цікаво, що про це думає Білл Гейтс?

    Теми цього довгочиту:

    Штучний Інтелект
  • Україна на шляху до лідерства у світі Web3 технологій

    Розвиток інтернету незупинний, швидкий та стрімкий. Web3 враховує проблеми централізації, конфіденційності та безпеки, намагаючись надати користувачам більший контроль над своїми даними та діяльністю в онлайні. Україна має всі шанси стати одним із світових лідерів у Web3.

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта
  • Криптовалютна хроніка 2023: Виклики, перемоги та нові тенденції

    2023 рік добігає кінця, знаменуючи собою завершення найдовшої “ведмежої” фази в історії криптовалютного ринку. У 2023 році індустрія ще більше “подорослішала”, успішно долаючи виклики, які ще кілька років тому могли стати фатальними.

    Теми цього довгочиту:

    Технології

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається