Як ефективно просувати бізнес в соцмережах: 9 трендів на 2025

Зміст

Пропонуємо добірку трендів SMM на 2025 рік, які зроблять вашу маркетингову стратегію ефективнішою.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

1. Використання соцмереж як пошукової системи

Соціальні мережі протягом багатьох років були місцем спілкування з друзями. Проте сьогодні все більше користувачів використовують соцмережі для пошуку сайту, замість пошукової системи. Дослідження Forbes Advisor показало, що у середньому кожен п’ятий користувач інтернету звертається для цього до Facebook, Instagram, TikTok чи іншої платформи.

Очікується, що зростання пошуку у соціальних мережах продовжиться у 2025 році. Тенденція зумовлена декількома причинами:

  1. Візуальна привабливість соціальних мереж проти стрічки пошукової системи. 

  2. Більша довіра до контенту, зокрема до інформації від друзів та інфлюенсерів. 

  3. Можливість швидкої взаємодії. 

  4. Персоналізація не тільки реклами, а й всього вмісту користувацької стрічки. 

У відповідь на зростання популярності соціального пошуку вже виник новий термін — Social SEO. Так називають просування сайту у соцмережах. 

2. Короткі відео

Короткі відео — це швидкий та відносно простий спосіб привернути увагу користувачів. Короткі відео вимагають менших затрат часу та фінансів, якщо порівнювати їх з довгими професійними роликами. 

До того ж формати та алгоритми соцмереж заохочують, як викладати, так і переглядати нетривалі кліпи. TikTok, Reels, YouTube Shorts бренди успішно використовують для невеликих інструкцій, зворотного зв’язку, розпаковок, сюжетів з виробництва чи фізичних офісів.  

3. Контент з акцентом на автентичність 

Автентичність означає справжність, правдивість. Саме такими, справжніми та щирими користувачі бажають бачити бізнеси у соцмережах. 

Створення автентичного контенту показує людську сторону брендів, допомагає побудувати довіру та сприяє кращій взаємодії з аудиторією. EGC та UGC найкраще демонструють автентичність брендів та відповідає запитам аудиторії. 

EGC — контент, який створений співробітниками 

Один зі способів зробити відео «людянішими», показувати контент, зроблений співробітниками. Employee-Generated Content (EGC) — тренд з 2024 року, який продовжиться і в наступному. Це спосіб зміцнити довіру та показати свою автентичність, продемонструвати реальних людей, які стоять за виробництвом, обслуговуванням, розвитком проєктів, пакуванням замовлень тощо. 

UGC — контент, який генерують користувачі 

User-Generated content — ще один не новий тренд, який досі зберігає популярність. Протягом 2025 року UGC продовжить бути магнітом для залучення нових клієнтів та інструментом для побудови довіри. 

Однак у 2025 році UGC вимагатиме від брендів ще більшого контролю, відстежування та опрацювання негативних відгуків та реакції на них інших споживачів. Вчасне невизнання помилки може призвести до своєрідного бану від користувачів у соціальних мережах, що негативне вплине на продажі. 

Дослідження сервісу Opizzi демонструє, що споживачі продовжують цінувати рекомендації інших користувачів.  

4. Social Listening 

 Social Listening, тобто соціальне прослуховування, — ретельне відстеження та аналіз всього, що в соціальний мережі говорять про бренд. Це не новий термін, проте з кожним роком йому приділяють все більше уваги. 

Завдяки постійному потоку інформації в режимі реального часу бізнеси можуть краще зрозуміти свою аудиторію, вдосконалити стратегії просування, виявити прогалини у маркетинговій кампанії або недоліки свого продукту. 

У межах соціального прослуховування з’явилися тенденції взаємодії нового рівня — бренди коментують дописи інфлюенсерів. Це дозволяє привернути увагу зацікавленої аудиторії. 

5. Соціальна комерція

Платформи соціальних мереж продовжують розвивати власні маркетплейси, заохочуючи бренди розміщувати свої товари. Instagram Shopping, TikTok Shop, Facebook Marketplace роблять покупки зручними для користувачів. Вбудований маркетплейс дозволяє споживачам переглядати велику кількість товарів та купувати, не залишаючи соцмережу. 

У 2025 році тенденція продовжить зростати. Наприклад, TikTok у 2024 році представив власну пошукову рекламу, щоб дозволити брендами контролювати, як відображається їхній контент на сторінці пошуку. Search Ads Campaign — це реклама на основі ключових слів, точного таргетингу та різноманітних функцій. Кампанії можна налаштувати на охоплення і на вебконверсії. 

6. Influence-маркетинг

У 2025 році очікується зростання ролі мікро- та наноінфленсерів. Блогери з невеликою кількістю підписників часто пропонують високий рівень залучення аудиторії, мають міцніші зв’язки з фоловерами та власний автентичний контент. 

Ще одна тенденція в influence-маркетингу на 2025 рік — залучення інфлюенсерів до ринку B2B. Галузеві експерти є надійним голосом у професійних колах, яким довіряють бізнеси. 

7. Зростання соціальної залученості бізнесів

Все більше брендів відкрито висловлюють свою громадянську позицію, вступаючи у публічний дискурс. Користувачі зазвичай підтримують тенденцію активності й бажають, щоб бренд висвітлював складні теми. PR-фахівці прогнозують на 2025 рік різноманітність, рівність та інклюзивність як помітну тенденцію, що продовжить зростати. 

Соціальні ініціативи гуманізують бренд, демонструють його активну залученість у життя суспільства.

7. Згуртовані спільноти 

Кількість користувачів соціальних мереж зростає з року в рік. Це спонукає людей шукати групи, які близькі їм за цінностями та інтересами, спілкуючись у невеликих спільнотах однодумців. 

Такими спільнотами стають сторінки брендів, об’єднуючи свою аудиторію навколо спільних тем. 

На противагу цій тенденції популярність вірусного контенту стає менш значущою. 

8. AR та VR технології

Доповнена реальність

Це доповнення фізичного світу за допомогою цифрових технологій. У соцмережах є численні фільтри, які постійно оновлюються та розвиваються. AR (доповнена реальність) покращує візуальний контент, щоб виділити його у стрічці користувача. 

За допомогою AR Meta покращила досвід для покупців на платформах Facebook та Instagram. 

Віртуальна реальність

VR — повільніша тенденція і має менші масштаби, порівняно з AR. Хоча ігнорувати її повністю не варто. Віртуальна реальність — технологія, яка може забезпечити унікальний та захопливий досвід взаємодії брендів з користувачами.

Сьогодні для перегляду віртуальної реальності потрібні спеціальні пристрої, наприклад, шолом чи окуляри. Проте Meta ще у 2023 році заявила, що розробляє способи взаємодії з досвідом VR без додаткового обладнання. Робота у цьому напрямку триває і досі. 

Очікується, що Meta також продовжить додавати унікальні елементи до аватарів, щоб посилити цифровий зв’язок та доступ нового рівня.  

9. Більше ШІ

Сьогодні маркетологи, інші диджитал-спеціалісти використовують нейромережі для створення та просування контенту. Але, окрім масового створення ШІ-контенту, варто врахувати декілька особливостей:

  1. Над розвитком та впровадженням штучного інтелекту працюють і соціальні мережі. Meta AI створено на базі мовної моделі Llama 3. Доступ до ШІ вже можна отримати у деяких країнах через платформи Instagram та Facebook. Нововведення посилить роль соцмережі як пошукової системи. 

  2. ШІ вдосконалює алгоритми соціальних мереж, пропонуючи користувачам більше персоналізованої реклами та адаптуючи всю стрічку. 

  3. Соціальні мережі впроваджують автоматичне розпізнавання ШІ-контенту та вводять щодо нього спеціальне маркування. Бізнесам не варто видавати ШІ-контент за контент, створений людиною. 

  4. Платформи покращують рекламні інструменти, наприклад, автоматизовані кампанії Advantage+ від Meta. Вони створені для просування продуктів та використовують машинне навчання для динамічного показу зацікавленій аудиторії. 

  5. Вбудовані інструменти соцмереж для покращення контенту користувачів. Зокрема «Movie Gen», який Meta анонсувала у жовтні 2024 року, зможе створювати нові відео, у тому числі з нереальними об’єктами, на основі справжніх роликів.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

10.2KПрочитань
1Автори
40Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Власна фотостудія: як відкрити та організувати прибутковий бізнес

    Перш ніж почати, необхідно детально спланувати кожен крок. Успішний бізнес завжди починається з ретельного планування, що включає аналіз ринку, визначення цільової аудиторії, конкурентів та розробку стратегії розвитку.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Бізнес у селі: ідеї і поради

    Хочемо розвіяти стереотипи: життя в селі — це не лише «порпання у землі». Тож і бізнес не обов’язково має бути пов’язаний з агровиробництвом чи з тваринництвом. Можна впроваджувати будь-які бізнес-ідеї: від нішевих продуктів харчування до проєктів у сфері енергетики чи IT.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 9 трендів диджитал маркетингу на 2025 рік

    Розуміння та передбачення нових тенденцій необхідно кожному бізнесу для створення ефективних стратегій на найближчий рік.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається