Як відкрити рибальський магазин

Зміст

Якщо ви захоплюєтеся риболовлею, то відкриття магазину для риболовлі - відповідний вид бізнесу. За мінімальних знань у цій галузі, але з хорошим партнером або наставником, який захоплений таким проведенням часу, у вас теж все вийде. Головна особливість цього сегмента - знання тонкощів і вміння знайти підхід до цільових покупців. Тому, якщо у вас є на прикметі гідний продавець або ви на цьому знаєтесь самі і готові віддати більшу частину свого часу, беріться за організацію бізнес-проєкту.

Попередній аналіз

За наявності конкурентів досліджуйте їхній спосіб ведення бізнесу і не робіть так само, тому що товари цього сегмента не є предметами першої необхідності. Покупця треба заманити новизною і водночас серйозним зануренням у його вид захоплення.

Ємність ринку

Риболовлею в Україні захоплюється близько 12 % населення, 94 % з яких чоловіки. Але на кількість потенційних клієнтів у кожному населеному пункті впливають не тільки гендерні відмінності, а й інші чинники:

  • близькість річки,

  • моря,

  • озера,

  • штучних водойм;

  • сезонний фактор;

  • кількість баз відпочинку і туристичних маршрутів поблизу водойм.

За словами середньостатистичного рибалки, його витрати на снасті, підгодівлі та супутні товари становлять на рік від 4 до 10 тисяч гривень.

Приблизний підрахунок потенційних клієнтів і прибутку виглядає так:

У місті з населенням 100 тис. близько 45% чоловіки, 12% від 45 000 - 5 400 осіб цільова аудиторія.

На первинну екіпіровку рибалки витрачають істотно більше, ніж на підтримуючу комплектацію, але спираючись під час підрахунку даними в 4-10 тисяч на рік, 5 400 осіб готові залишити в магазині для риболовлі від 41 до 50 тисяч гривень, на рік у середньому близько 700 тисяч гривень. За відсутності інших профільних магазинів у місті весь прибуток дістанеться вам, за наявності конкуренції слід поділити прибуток на кількість учасників.

Календарний план запуску магазину

У середньому на втілення бізнес-ідеї власнику потрібно близько півроку. Етапи:

  • Попередній. Розробка бізнес-плану, аналіз ринку, реєстрація бізнесу і відкриття рахунку. Ці процедури забирають 2-3 місяці, починати їх реалізацію бажано в зимовий період, коли попит на товари рибалками нижчий. Орієнтовні терміни листопад-січень.

  • Ремонт у приміщенні, адаптацію під потреби магазину, закупівлю обладнання проводять після реєстрації, оскільки з цього моменту починається офіційний облік ваших витрат. Передбачуваний термін на реалізацію цього етапу 2 місяці: грудень-лютий.

  • Пошук постачальників, закупівля товару за місяць до старту: лютий-березень.

  • Пошук, найм і навчання персоналу паралельно з третім пунктом - лютий-березень.

  • Відкриття до початку сезону - квітень-травень.

Особливості цільової аудиторії

Аналітики виділяють такі особливості цільового покупця в магазині снастей для рибного лову:

  • Рибалки рідко шукають нового продавця, якщо їх влаштовує колишній. Вони не підуть без вагомих причин у новий магазин, тому без маркетингових ходів і "привітальних" акцій на початковому етапі не обійтися.

  • Торгівля в спеціалізованому магазині для риболовлі вимагає від продавця специфічних знань, досвіду та вміння спілкуватися з різними категоріями покупців. Без урахування цієї особливості бізнес не принесе очікуваного прибутку і прогорить.

  • Низькоякісна котушка волосіні або зламаний гачок здатні зіпсувати настрій рибалці, який обов'язково згадає, де він купив цей ширвжиток. Тому в лінійці магазину мають бути різні варіанти і якість, а при купівлі найдешевшого товару клієнт має пам'ятати, що це був його вибір.

  • Відстеження новинок, які швидко з'являються на прилавку. Виграє той магазин, який швидше дасть рибалці новий спосіб для втілення мрії про неймовірний улов.

  • Найкраща реклама - фотографії задоволених клієнтів на стіні або вітрині. Як варіант, ведення групи в соціальних мережах або інтернет-спільноти, яка відома в цьому регіоні з дотриманням однозначної ідентифікації, до якого магазину вони належать.

  • Сезонність продажів. Прихильників зимової риболовлі в рази менше, ніж в інші періоди. З огляду на особливості своїх цільових покупців, вийде знизити ризики і зробити бізнес найбільш вигідним.

Вибір концепції

Спеціалізація рибальського магазину може бути в трьох напрямках:

  • Брендова. Асортимент представлений строго компаніями, які завоювали ім'я на ринку.

  • Профільна. Орієнтація товарного ряду під певний напрямок: магазин спінінгів, торгівля блешнями або спеціалізація під підгодовування.

  • Змішана. Коли в торговій точці можна знайти все, починаючи від вудилища і закінчуючи гумовим човном. Найбільш виправданий тип, але на початкових етапах все ж прагнуть звузити діапазон товарів.

Останній варіант найбільш перспективний для невеликого населеного пункту. Перший підходить для елітних магазинів, орієнтованих на покупця з високим рівнем доходу. Перший і другий варіант частіше відкривають у мегаполісах, де завзяті рибалки готові платити за високоякісне обладнання для свого хобі.

Поради щодо комплектації асортименту

Стартовий асортимент магазину для риболовлі має включати такі позиції:

  • вудки, спінінги;

  • грузила, котушки, волосіні;

  • повідці, гачки, трійники, поплавці, блешні, кивки, балансири;

  • насадки, підгодовування, ароматизатори, наживки;

  • садки, сітки, підхоплення.

Якщо приміщення магазину дозволяє - розбийте його на дві зони. У першому залі будуть витратні товари та основне приладдя, у другому - супутні та великогабаритні. Обов'язково відведіть частину приміщення під склад, де зберігатиметься найбільш ходовий асортимент магазину. На складі він не потребує красивого викладення, тому його можна розфасувати по зручних чітко організованих стелажах.

Досвідчені рибалки готові вкладати чималі кошти у своє захоплення. Тому закуповувати в магазин тільки дешевий ширвжиток недоцільно. Як показує практика, основний прибуток формує таке співвідношення: 30 % дорогого брендового приладдя, 40 % середньої цінової категорії та якості і 30 % дешевої китайської продукції. Коли магазин уже закріпив свої позиції на ринку, то можна зрушувати номенклатурний ряд у той чи інший бік. Орієнтуватися на дешевих, але частих споживачів або тих, хто готовий вкладати кошти в дороге якісне приладдя.

На початкових етапах після запуску магазину для рибалок бажано урізноманітнити комплектацію супутніми товарами, великими або дрібногабаритними:

  • Великі - намети, човни, велосипеди, туристичні рюкзаки, мангали.

  • Дрібні - рибальські чоботи, плащі, речмішки, чохли для вудок, сортери для дрібного приладдя, спецодяг і взуття.

Номенклатурний ряд нового магазину для риболовлі має бути представлений 6-10 тис. позиціями. За 3-5 місяців, з урахуванням побажань клієнтів, бажано розширити перелік до 20 тис. найменувань.

Приміщення

Вимоги до місця для торгівлі рибальським приладдям незначні. Рибалки чуйніше реагують на асортимент, ніж на інтер'єр. Такий підхід дасть змогу заощадити на дорогому ремонті та обладнанні. Можна вибрати окремо будівлю, квартиру на центральній вулиці, бутик у торговому центрі або на ринку.

Найсерйозніша вимога до вивіски магазину, вона має бути помітною, такою, що запам'ятовується, і однозначно ідентифікувати вид діяльності. Друга умова - хороше освітлення всередині приміщення, щоб було комфортно вибирати і розглядати дрібні товари.

Основний контингент покупців - чоловіки, тому вдало на відвідуваності позначиться сусідство з автосервісом, будівельним ринком або магазином авто-мототехніки. Важливий момент - зручний під'їзд на автомобілі, велосипеді та обладнані місця для стоянки для всіх видів транспорту. Додатковий плюс - наявність у кроковій доступності зупинки маршрутного транспорту.

Якщо в товарному ряду магазину немає великогабаритних супутніх товарів, то площа може бути мінімальною 30-50 кв. м. У разі торгівлі човнами, наметами, іншими об'ємними предметами починайте з приміщення не менше ніж 80 кв.м. У будь-якому разі слід об'єктивно оцінювати перспективний план, місткість ринку, суму обігових коштів і можливості для розширення.

Починати бізнес можна з оренди приміщення під магазин, але з можливістю подальшого викупу. Напрацьоване місце входить у звичку у рибалок, тому бажано розглянути такі умови заздалегідь, ніж потім повторювати шлях з нуля.

Альтернативний вид - оренда приміщення або купівля будівлі на виїзді з міста, на трасі, яка веде до популярних водойм. Таке розташування може бути економічно виправданим. Магазинів-конкурентів немає, поступове звикання, що тут можна знайти все для риболовлі, привчить покупців залишати більшу частину придбань на вашу частку, а не везти з собою приладдя і наживки з центру міста.

Обладнання

Для магазину, що торгує снастями для рибалок, закуповувати дорогі прилавки і вітрини не обов'язково. Устаткування має бути добротним, якісним і краще зробленим на замовлення, тому що знайти готові стелажі під підставлені завдання навряд чи вийде. Замовні меблі та вітрини виготовляють близько 2 місяців, що слід врахувати й оформити угоду заздалегідь із запасом часу до відкриття магазину.

Орієнтовний набір обладнання магазину риболовлі:

  • вітрини;

  • короби і ящики для невеликих штучних предметів;

  • стійки для вудок;

  • стенди для спецодягу;

  • підставки для спецвзуття;

  • прилавок;

  • обладнання для кас і роботи з готівкою.

Вкладення в обладнання безпосередньо залежать від площі торгового приміщення і кількості представлених у магазині товарів.

Постачальники

Перед налагодженням зв'язків із постачальниками важливо проаналізувати, які варіанти рибного лову найпопулярніші в даному регіоні: спінінг, тролінг, джинг, на поплавцеву вудку, донну, нудлінг, зберуліно або якось інший вид. Для першої закупівлі слід самостійно промоніторити всі пропозиції оптовиків, зібрати контакти. Згодом можна замовляти дрібнооптові партії через інтернет.

Великогабаритні супутні товари човни, намети, тенти, набори столиків і крісел можна продавати клієнтам під замовлення. За такого варіанту в магазині необхідна наявність каталогу товарів, де покупець зможе побачити пропоновану продукцію і дізнатися її основні характеристики.

Постачальника для живої наживки слід шукати поблизу населеного пункту. Це швидкопсувний товар, тому замовляти його здалеку недоцільно. Закуповувати цю позицію бажано у 2-3 виробників, щоб у разі накладок з одним із каналів, завжди залишалися запасні.

Персонал

Продавцем магазину для риболовлі слід найняти чоловіка з практичним досвідом, який зможе допомогти порадою і з ухваленням рішення про покупку. За широкого асортименту рекомендації бувалого рибалки виявляться кориснішими за цінник з характеристиками і маркетингові акції. Головні вміння продавця-консультанта:

  • знання всіх представлених товарів;

  • чітке уявлення про призначення всіх пристосувань;

  • вміння запропонувати рівнозначну альтернативу за відсутності якогось конкретного товару;

  • прагнення допомогти покупцеві у виборі з урахуванням його фінансових можливостей;

  • озвучування клієнтам усього переліку альтернатив за співвідношенням ціна-якість.

Касиром або помічником у торговельному залі можна найняти дівчину або хлопця, які не знаються на ловлі риби. Але хоча б одна досвідчена людина має перебувати в магазині постійно, тільки вона одна здатна залучити й утримати до 70 % цільової аудиторії. Головна мета найму досвідченого рибалки - зробити так, щоб клієнт хотів прийти сюди знову.

Загальна кількість співробітників магазину для риболовлі - бухгалтер, касир, продавець, керівник. Усі функції можна виконувати самостійно, але якщо власного досвіду немає, краще займатися організаційними, фінансовими, постачальницькими моментами, а для торгівлі та консультування найняти фахівця.

При встановленні відсотка від продажів у вигляді премії для продавця з'являється додаткова зацікавленість, і прибутки торгової точки зростають.

Реклама

Основні напрямки просування при відкритті будь-якого магазину:

  • власний сайт в інтернеті з постійно оновлюваним актуальним асортиментом і цінами;

  • ведення інтернет-магазину на додачу до торгової точки або тільки в мережі онлайн;

  • участь у тематичних форумах в інтернеті та в реальному житті;

  • проведення акцій, маркетингових заходів для зацікавлених клієнтів і тих, хто тільки може стати ними;

  • розклеювання оголошень у спальних районах, на стовпах і виїздах із міста, на автобусних зупинках;

  • оформити договір із базами відпочинку, де є водойми, і залишити на ресепшині флаєри з рекламою магазину;

  • укласти угоди з усіма озерами, загатами, де проводиться промислове розведення риби і здача місця для лову в оренду;

  • участь у міських заходах і спортивних змаганнях, пов'язаних із водою.

Одна з переваг при розкручуванні рибальського магазину - вивіска, що запам'ятовується, логотип і слоган. Бажано виконати їх у єдиному стилі, який згодом повторюватиметься на всій рекламній продукції.

Вам знадобляться:

  • широкоформатні банери на проїзних дорогах;

  • листівки;

  • візитки;

  • оголошення в ЗМІ, на телебаченні, радіо, в газетах;

  • презентаційні знижки;

  • оформлення бонусних карт.

Фінансовий розрахунок

Щомісячні витрати складуть орієнтовно від 120 до 170 тисяч. Спочатку для запуску і розкрутки знадобиться запас на піврічний період, а ще краще на річний, щоб перекрити непередбачені витрати. Відповідно, для магазину, що торгує рибальськими снастями і супутніми туристичними товарами, знадобиться початковий капітал від 300 до 500 тисяч гривень.

Націнка на товари для риболовлі становить від 20 до 300 %, висока маржа допустима тільки на ексклюзивні товари або дешевий штучний ширвжиток. Середньозважений відсоток націнки близько 85-90 % з урахуванням дисконтних карт і бонусів. Термін окупності бізнесу варіюється від 14 до 20 місяців. Очікувати надприбутку недоцільно, але стабільний дохід торгівля приноситиме. Відкривати рибальський магазин потрібно при правильному аналізі всіх вихідних показників і поточного стану ринку. Істотний момент - моніторинг новинок, швидке реагування та їх запуск у продаж.

Маркетингові акції та напрямки для розвитку

За даними цільовою аудиторією рибальського магазину можуть бути 12 % чоловічого населення міста, але постійними покупцями стане менша кількість. Проводити широкомасштабні акції постійно недоцільно. Найсерйозніші вкладення в рекламу будуть на початкових етапах, згодом вона має носити підтримувальний характер.

Для підвищення прибутковості магазину обладнайте:

  • стенд з інформацією про майбутні до завезення рибальські новинки;

  • проводьте акції для іменинників серед постійних клієнтів, власників знижкових карт;

  • поповнюйте магазин супутніми товарами для туристичного відпочинку;

  • організовуйте виїзні змагання зі спортивної риболовлі серед постійних клієнтів і охочих узяти участь із призовим фондом зі вступних внесків або річною знижкою на товари;

  • проводьте майстер-класи від бувалих рибалок з демонстрацією прийомів і навичок; організуйте відкритий або закритий клуб любителів риболовлі з виїзними форумами і семінарами зі вступними внесками;

  • проводьте сервісне обслуговування моторних човнів та іншої спецтехніки, яка реалізовується у вашій торговій точці.

Торгівля рибальськими снастями та екіпіровкою - перспективний вид бізнесу, зі стабільним доходом. Оптові постачальники прагнуть налагодити зв'язки з такими торговельними точками, тому пропонують магазинам під час закупівель знижки і бонуси до 40 %. Такі договори допоможуть знизити грошові витрати при наповненні товарним асортиментом на початковому етапі та згодом.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

960KПрочитань
11Автори
784Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається