
Як вижити в американському гуртожитку
Один мій знайомий, побувавши на території кампусу Університету Флориди, плакав. І було від чого. Там є і фонтани, і бібліотеки зі столітньою історією, стадіони, кімнати відпочинку, актові зали та їдальні з кухнями різних народів світу, щоб іноземні студенти почувалися як удома. А ще — по газонах можна ходити! meto.com.ua
Недарма студентське містечко називають містом у місті. Там є все необхідне для навчання і життя. І яка перевага для тих, хто любить поспати довше зранку — до занять можна дійти за десять хвилин або доїхати на велосипеді.
В Росії жити у студентському гуртожитку значно дешевше, ніж знімати окреме житло. Потрібно лише подбати про харчування. У США ж вартість проживання on-campus або off-campus приблизно однакова, а частіше — on-campus навіть дорожче. Але у вартість вже включено харчування, не потрібно платити за комунальні послуги та проїзд, а безпека забезпечується охороною університету.
І все ж, попри всі принади життя в гуртожитку, студентам буває непросто. Ось лише невелика частина непростих відкриттів, які чекають тебе в американському гуртожитку: Санаторій Карпати Трускавець
– ДІЛИТИ КІМНАТУ З СУСІДОМ
+ Можливо, він стане твоїм найкращим другом, як Тед і Маршалл з «Як я зустрів вашу маму». В іншому випадку... але не будемо про погане.
– СПІЛЬНИЙ ДУШ І ТУАЛЕТ
+ Зате прибирання буде спільним! Але так, місце для усамітнення доведеться пошукати деінде.
– НЕМАЄ МІСЦЯ ДЛЯ УСАМІТНЕННЯ
Це правда. Вибач, але тут нічого не вдієш.
– ПОСТІЙНІ ВЕЧІРКИ ВІДВОЛІКАЮТЬ ВІД НАВЧАННЯ
+ Навчишся здавати проєкти у стислі строки — наприклад, написати есе за годину до початку пари.
– БАГАТО ЛЮДЕЙ З РІЗНИХ КРАЇН, УСІ ДУЖЕ РІЗНІ
+ Доведеться дізнатися про їхні традиції та культуру, скуштувати їхню їжу і послухати музику. Важко? А кому зараз легко?
– ПОТРІБНО ПРИБИРАТИ КІМНАТУ САМОСТІЙНО
+ Ну не відразу ж. Спершу пил має осісти на поличках. У тебе ще є час.
– СУМУЮ ЗА ДОМІВКОЮ
+ Тут усі чужі, і ти нікому не потрібен? Може, варто почати з домашнього завдання? Домашнього!
– У КІМНАТІ ТІСНО
+ Нікуди поставити плазму, яку ти привіз для PlayStation? Можливо, якщо прибрати ліжко сусіда...
– НОВІ ЛЮДИ
+ Нові друзі!
Сумувати в гуртожитку складно, навіть якщо дуже захотіти. На території постійно щось відбувається — зустрічі, воркшопи, додаткові лекції, театральні постановки, спортивні заходи. В американських університетах прийнято вступати до клубів за інтересами, тож доведеться відвідувати зібрання, брати участь в обговореннях. Та й у самій студентській резиденції завжди є чим зайнятися.
Резиденції бувають різні: для першокурсників, чоловічі/жіночі, для студентів однієї спеціальності, для старшокурсників або навіть сімейні. Кімнати також різняться: з меблями й особистою кухнею; без меблів і додаткових зручностей. Перед заселенням раджу перевірити, чи є в університеті відділ загублених речей (lost and found department). Там зберігають загублені або залишені речі, які можна забрати собі.
Звичайно, одразу після школи і батьківського дому жити самостійно й нести відповідальність за себе — непросто. Підготовчі програми перед вступом дають змогу спробувати пожити в гуртожитку й вирішити, чи підходить тобі такий формат життя.
Такий досвід, без сумніву, загартовує характер і вчить самостійності. А якщо відкинути серйозність — це може стати найкращим періодом у житті.