Прописання інтересів
Це не просто банальне перераховування речей які подобаються вашому персонажу. Бажано хоча б для себе зробити конкретні пункти: чому? як це пов’язано із персонажом? чи має приємні спогади чи ассоціації персонаж із цим?
Так ж бажано зробити із тим що персонажу не до душі. Щоб створити баланс.
Наприклад: Персонаж не любить горіхи. Вони жорсткі і завжди попадалися йому гірькі. Особливо ненавидить мендаль, що коли його жуєш схожий на тонкі кістки.Дії при обствинах, що могли вже статися до цього
Для прикладу стресс на роботі, завал тесту або зтичка з іншим персонажом тощо. Це звісно не можна перенести на ситуації коли персонаж, наприклад опинився у новому світі. Хоч у нових умовах він/вона може спробувати знайти спокій/щасття у речах що раніше мали такий ефект, але при зміні обставин скоріш за все піде коту під хвіст.
Наприклад: Персонаж отримав низький балл за якусь важливу роботу. Це викликає сум, але персонаж вже знає метод щоб не заганятися по цьому приводу. Піти наприклад пограти в ігру, а потім, коли буде почувати себе краще, зайнятися більш важливими і важкими ділами, що потребують всю увагу.
3. Ситуації, що зі 100% викликає в персонажа ті чи інші яскраві емоції
Це може бути що завгодно. Випити улюбленний напій, щоб відчути радість. Почути про себе якусь погану чутку, щоб розізлитися. Грубо говорячи, знайти обставини із передбачуваною реакцією персонажа. Дістатньо парочку, це значно допоможе показати характер особи, особливо якщо читач ще мало знає характер героя.
Наприклад:Персонажу діє на нерви шум. У якому завгодно стані він просто ненавидить його. Кожен раз, коли в місті де він знаходиться починається гам. То він моментально старається покинути це місце. Якщо ж не може то починає сильно злитися. Якщо гам лиш наростає то сам починає кричати, щоб всі нарешті замовкли.
4. Хоббі
Персонаж має мати щось у чому він\вона зацікавлений або був зацікавлений. Це може бути що завгодно, що дарує позитив чи спокій особі. Хоч малювання хоч збір черепів тварин хоч крадіжки. Не рідко хоббі може розповісти про людину багато чого, це бажанно використовувати собі на руку.
Наприклад: Якщо персонажу по дущі тиша і спокій, його хоббі може бути збір власного гербарія, або малювання різних пташок\тварин.
5. Зв’язок
Якщо ваш персонаж має драму у минулому і ви плануйте показувати її відоокремленими, повноціними флешбеками. То краще перед тим як сипати скло показати що персонажу важливі ці люди. Не важливо хто батьки, брати\сестри, друзі чи інші якісь типу важні люди. Важливіше скоріш сам факт показу емоційної прив’язаності головного героя до…людини котру ви скоріш за все вб’єте.
Приклад: Головний герой втрачає матір на початку твору. І походу твору ми зустрічаємо його спогади про неї, речі що вона йому подарувала займають особливі місця у його квартирі. Одежда, що вона йому зв’язала, не летить у пральну машинку лиш коли від неї починає пахнути настільки погано, що удушитися можна. А гг обрежено, власно руч пре її, або взагалі боїться доторкнутися до неї, щоб не заляпати чи порвати.
На цьому я поки закінчу, більше фіч поки мені в голову не приходять. Прийдуть - буде друга частина. Ні, ну і котик з ним.
Дякую за прочитання. Ваш вірний котослуга.