Спочатку треба прояснити чому бурлеск це не стриптиз, а мистецтво сексуальності, дерзості та прийняття себе.
Бурлеск- це театральне шоу з елементами роздягання.
Історія бурлеску
Для того, щоб зрозуміти чому бурлеск зник треба дізнатись з чого він виник.
Почався цей рух на початку 20 ст. з “Британських блондинок” в колготках. У той час, коли місце жінки було вдома на кухні, вони їздили Нью-Йорком та влаштовували тогочасні стендапи в непристойному вигляді. Згодом індустрія почала розширюватись, глядачі хотіли більше шоу на сцені. Дівчата ставали все більш роздягнутими, а їхні пісні та жарти все більш розпусними. Бурлеск перетворився на справжній бізнес з можливістю добре заробити. У тогочасному театрі “Зимовий сад” проводились дешеві шоу, де було все: гарні жінки, танці, пісні, гарні костюми і звісно натовп глядачів. Тоді роздягання на сцені перетворились на фурор, одяг ніби ненароком злітав з дівчат і так було щовечора. Хоч ціна була не велика, але божевільна кількість бажаючих подивитись платили в сумі непогані гроші. Пізніше влада видала закон, який забороняв роздягатись наголо і тоді з’явився стандарт: труси та накладки “пестіс” на грудях. Проте таких змін не вистачило і театр, де проводились шоу закрили. З того моменту бурлеск почав подорожувати на колесах, таким чином за тиждень поїздок можна було заробити на авто. Аж до 60х років жінки бурлеску були секс символами, чим сильно повпливали на феміністичний рух. Всі хотіли стати тими красунями на сцені, які танцювали, співали, непристойно шуткували і могли лише знятою перчаткою роздражнити всю публіку.
Чому індустрія занепала?
Звісно, якби все було так добре бурлеск не поринув би в забуття.
Усе почало руйнуватись на тлі сексуальної революції та розвитку порноіндустрії. Тоді знятою перчатною не було вже кого здивувати. Колишні зірки старіли, нові не з’являлись. Через деякий час у маси почали доходити новини про “Exotic world” де дві легенди жанру Дженні Лі та Діксі Еванс заснували на своєму ранчо музей бурлеску та санаторій для акторок бурлеску на “пенсії”.
Переродження бурлеску
На музеї та санаторії все не закінчилось. На фоні цього бурлеск почав перероджуватись. Щоб покрити витрати за утримання вже колишніх зірок “Exotic World” почав влаштовувати фестивалі бурлеску, де також показував розкішні костюми, туфлі, пестиси давно забутого жанру. На диво це викликало неабиякий інтерес і люди, в більшості стриптизерши, що втомились від глянцевих стандартів, почали їздити вчитись мистецтву бурлеску. Зародився “Нео-бурлеск”.
Сучасний бурлеск
Сучасний жанр налічує десятки фестивалів та сотні шоу по всьому світу. Тепер у кожної артистки свій імідж, вони не обмежені лише співом та танцями. Почали з’являтись навіть циркові вистави у стилі бурлеску. Вінтаж додавав родзинку, тоді важливим атребутом стали величезні віяла та багато, багато блискіток. Вистави стали виглядати дійсно роскішно. Бурлеск став символом прийняття краси свого тіла. Тепер актрисою жанру може стати хто завгодно. Зараз 70% глядачів- жінки, що прийшли подивитись на таких, як вони, але привабливих, впевнених та сексуальних.
Що раніше, що тепер бурлеск ніколи не був стрептизом. Він завжди був про інше, він був про себе.