Запустити свій проєкт з нуля? Давайте проаналізуємо ч.2

Всім привіт, мене звати Олена, я починаю свій стартап єВакансії в Діджитал @yevacancy.  В першій частині я визначила для себе шлях аналізу та послідовність, що мені потрібно визначити для запуску стартапу. Ціль — зрозуміти куди я хочу йти і в чому унікальність проєкту. 

Тож, прийшла черга поділитися табличками і розповісти що я там собі накреслила. Первинно довелось відповісти на питання у форматі Impact Canvas:

Яку проблему ми хочемо вирішити?

Які рішення ми готові надати?

Як цю проблему вже вирішують на ринку конкуренти?

Кому ми допоможемо вирішити цю проблему або хто мій клієнт?

Формуємо унікальну ціннісну пропозицію.

Якою буде унікальна пропозиція впливу?

Через які канали ми поширюємо рішення?

Як ми дізнаємось що проблема вирішена для n-ої кількості людей? 

Скільки на це нам потрібно грошей та джерела монетизації продукту?

Отже, проблема на ринку праці існує така, що окрім безлічі ресурсів, де всі вакансії повторюються, а тепер ще й додався скам в телеграм каналах, є один нюанс: роботу знайти можна, це не так і важко. Важко отримувати від неї щодня задоволення, натхнення і так далі.

І часто все впирається у фундаментальні речі, штибу вдень була тривога, потім з’явилися новини за черговий Краматорськ та загиблих цивільних (це не враховуючи інші сценарії), працювати важко, але оскільки задачі є, то їх все одно треба робити. Таким чином задачі переносяться на вечір, а відпочинок та якісь релаксові ритуали переносяться на ніч і графік сну завалений. А вночі знову тривоги і так по колу. А як наслідок, навіть, якщо робота прям улюблена, все одно сил на неї нема. 

Тож, як рішення саме цієї проблеми я вирішила спробувати зробити акаунт з акцентом на психологію роботи, медичний підхід, залучати нутріціологів, ендокринологів, кар’єрних консультантів та менторів. Ну а ще, як рішення, підв’язати це все до себе, до свого особистого бренду. Тобто, з’являтися в блозі, проводити ефіри, давати свою точку зору.

Адже проаналізувавши рішення конкурентів, більшість з них - це платформи розвитку кар’єри, і часто-густо вони не персоніфіковані. Але оскільки один з ризиків проєкту це недостатня залученість аудиторії, то такий шлях мені здається оптимальним. 

В цілому, вище я вже описала що саме я занесла у свій УПВ (унікальну пропозицію впливу). Та коротко тут зазначу про УТП. Я формую своє позиціонування як - ресурс(блог) для пошуку натхнення, порад та пропозицій в Діджитал в одному місці. 

Тож, шапка в інсті тепер виглядає саме так. 

Далі більш технічна інфа з прицілом на майбутнє розвитку проєкту. Наприклад, зараз я хочу сформувати 3 основні сегменти цільової аудиторії - студенти та випускники, світчери та початківці та скоріш за все фрілансери. Але вікова група 40-45+ в діджиталі, хто не встиг зробити за короткий час великих успіхів, на мою думку, є досить уразливою групою. І мені хотілось би залучати їх для розв’язку їх проблем, тож сподіваюсь, згодом у мене з’явиться рішення. 

Свот аналіз

Щоб не дублювати табличку, хочу вказати, що головні загрози особисто для мене — це регулярно (!) вкладатися часом та грошима в проєкт та не отримувати результат у вигляді залучення аудиторії.

Я швидко закидую те, що не котиться саме, тож це може стати реальною проблемою. Але неймовірно тішить, що вже навіть зараз телеграм потихеньку приносить 1-5 підписників в день без грошових вкладень в рекламу. Це завдяки переливу трафіку з тіктока, трошки з інсти, ходжу по коментарям та залишаю свій канал. 

Конкуренти

Я взяла для аналізу платформу Career Hub (бо знаю як вони працюють зсередини), Happy Monday (бо вони шикарні, глобально вони мій приклад, але поки що я не піду цим шляхом), Goodjob (набагато ближчі до мене конкуренти ніж Happy Monday) та АгроРобота (це взагалі не діджитал, але оскільки я якийсь час тому працювала над розвитком цього проєкту, вирішила проаналізувати що пішло не так). 

Серед сильних сторін у всіх можна виділити створення власної спільноти, а також менторство, кар’єрні консультації, корисний контент. 

Слабкі сторони у кожного свої ( а для Happy Monday взагалі поки що важко їх підсвітити), але загрозою для себе бачу - відсутність унікальності. Контент має відрізнятися, інакше тоді це дійсно буде просто +1 паблік про роботу.

Агророботу я взагалі розписала покроково, що було не так. В цілому, я збираюсь і притримуватися цих кроків в новому проєкті - не створюю сайт, поки нема достатніх інвестицій та залучення аудиторії, акцент на розвитку соцмереж та йти в медіа поширення. 

Останнім пунктом було те, що можна взяти на адаптацію. Найбільше мені подобається пункт Агророботи - таке ж бажання зробити щось круте. А там як вийде. 

Наступним разом планую проаналізувати воронки продажів в Інстаграм та Тікток. Тож, якщо цікаво, буду дуже вдячна за лайки тут і підписки там - Telegram та Instagram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
єВакансії в Діджитал
єВакансії в Діджитал@yevacancy

210Прочитань
2Автори
7Читачі
На Друкарні з 11 червня

Більше від автора

  • 100+ підписників в Threads з нуля (без смс та реєстрацій :)

    Всім привіт, мене звати Олена, я починаю свій стартап єВакансії в Діджитал @yevacancy. Раніше я ділилась з вами думками як організувати та почати проєкт. Але всі мої творчі пошуки перервала новина — запустили Threads

    Теми цього довгочиту:

    Threads
  • Запустити свій проєкт з нуля? Давайте проаналізуємо ч.1

    Всім привіт, мене звати Олена, я починаю свій стартап єВакансії в Діджитал @yevacancy. Так-так, це черговий ресурс про роботу та її пошук, але чому ні? Проте важко уявити скільки справді гарних ідей провалювалося лише через одну помилку — відсутність попереднього аналізу.

    Теми цього довгочиту:

    Стартап

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається