Марк Хьюз, F1.comFebruary 13, 2024
AMR24 від Aston Martin — це дуже елегантна еволюція торішньої машини з трьома ключовими очевидними змінами — ніс, повітрозабірники/бічні понтони та задня підвіска — але, ймовірно, вони ще мають суттєво перероблене днище.
Як сказав технічний директор Ден Феллоуз: "Там є також чимало речей під капотом, які, сподіваємося, ви не побачите".
Вичавлювання всього можливого з днища — ось що головне для цього покоління машин, і видимі зміни зазвичай спрямовані на подальше полегшення роботи цієї частини боліда при всіх комбінаціях швидкостей, нахилу, занурення та крену, з якими вона зіткнеться.
Ніс
Кінчик носа тепер приєднаний до нижнього відкрилка (як на Red Bull останніх двох років), а не до основної площини під ним. Невеликий проміжок між основною площиною та носом створює менш складний шлях повітряного потоку до днища. Але скорочення носа в цей спосіб, парадоксально збільшило вагу, оскільки він повинен пройти той самий краш-тест. Мати ту саму стійкість до деформації в коротшій конструкції вимагає більшої щільності.
Повітрозабірники/бічні понтони
Aston Martin перейняв концепцію Red Bull з подовженим нижнім краєм під впускним отвором радіатора та значно її посилив. Первісна ідея цієї особливості полягала в тому, щоб забезпечити потоку повітря більш поступовий вхід до повітрозабірника, зменшуючи витік, який виникає, коли отвір перевантажується об'ємом повітря на високій швидкості. Таким чином, втручання цього повітря з низькою енергією до країв днища зменшується, що відіграє вирішальну роль у підвищенні продуктивності днища.
Однак, збільшені розміри цього компонента на AMR24 в поєднанні з розміщенням подовженого кріплення дзеркала вище вказують на те, що він також виконує функцію "середнього крила", спрямовуючи потік повітря на верхню поверхню сильно нахилених бічних понтонів, допомагаючи йому зарядитися енергією, коли він рухається вниз до проміжку між задніми колесами та дифузором.
Там, де цей потік зливається з потоком країв днища, оскільки обидва збігаються в цей проміжок, є надзвичайно важливою частиною роботи нижньої частини. Кожен компонент кузова служить максимізації ефективності цього комбінованого потоку повітря, оскільки чим швидше він тече, тим більше притискної сили створюється.
Оновлення минулого року в Остіні включало невелике оновлення бічних понтонів – і ми бачимо це знову на AMR24. Зокрема, вони мають випуклість на нижній стороні спереду, яка звужує канал під ним. Це схоже на особливість, також побачену на новому Kick Sauber, де стверджується, що вона додатково заряджає потік повітря.
Канал "водоспаду" на верхній поверхні бічного понтона, який призначений для спрямування витоку повітря найменш деструктивним способом, був звужений та поглиблений.
Задня підвіска
Aston використовує коробку передач та задню підвіску від Mercedes, і ми можемо бачити, що Mercedes перейшов від підвіски на тягах до роботи на штовхачах (передня залишається на штовхачах). Це переміщує найбільш масивну частину внутрішніх компонентів підвіски вгору, створюючи більше місця для кращого розміщення дифузорів та таким чином підвищення продуктивності нижньої частини.
Також є натяк на те, що корпус коробки передач був трохи скорочений, щоб змістити кокпіт трохи назад.
Якщо продуктивність нижньої частини була достатньо покращена, команда сподівається, що машина буде менш залежною від верхніх крил для притискної сили та тому матиме більш конкурентоспроможну швидкість на прямих, ніж машина минулого року.
"Ми дуже задоволені кроком, який ми зробили взимку", - підсумовує Феллоуз. "Ми думаємо, що ми зробили крок вперед в порівнянні з машиною минулого року, чого ми і хотіли. Але насправді міжсезоння коротке і ми досить пізно в минулому сезоні почали розробки для цього року. Основна мета для нас - переконатися, що ця машина є хорошою платформою для впровадження цих розробок протягом сезону".