Один із найвпливовіших людей, які були присутні на саміті НАТО, очолює країну, яка не є його членом. Проте вона володіє великими запасами зброї, яку блок прагне отримати, щоб допомогти Україні відбити російську агресію і, можливо, змінити хід бою на користь Києва.
Україні потрібні артилерійські снаряди. У Південній Кореї мільйони людей, і э можливість переконати її президента Юн Сок Йоля змінити політику уряду, яка забороняє Сеулу відправляти зброю країнам, які перебувають у стані війни.
Юн присутній на саміті Організації Північноатлантичного договору цього тижня втретє, але цей візит відрізняється від інших. Усього за кілька тижнів до початку саміту його уряд заявив, що угода про оборону
, підписана між Росією та Північною Кореєю у червні, змусила його задуматися про те, чи не настав час розпочати постачання зброї військовим силам президента Володимира Зеленського.
Зеленський, який шукає зброю в Південній Кореї з того часу, як у 2022 році почалося повномасштабне вторгнення Росії, відвідає саміт у Вашингтоні. Мета саміту — продемонструвати, що НАТО є сильним як ніколи у свій 75-й рік існування. Очікується, що він виступить на засіданні партнерів Індо-Тихоокеанської четвірки — Австралії, Японії, Нової Зеландії та Південної Кореї, повідомила газета Yomiuri, де він знову може викласти свої аргументи щодо постачання зброї.
"Типи зброї, які Південна Корея може надати Україні, - це ті, які можуть зробити прорив у нинішній тупиковій ситуації на лінії фронту", - сказав Пак Вон Гон, професор Південнокорейського жіночого університету Іхва, який спеціалізується на міжнародних відносинах.
Крім закликів Зеленського, витік розвідданих, отриманих New York Times минулого року, вказує на те, що Вашингтон домагається того, щоб Юн відправив артилерію в Україну. Як випливає з документа, помічники Юна були стурбовані тиском президента США Джо Байдена, але уряд Юна спростував ці твердження.
У квітні Конгрес нарешті затвердив фінансування у розмірі 61 мільярда доларів, що допомогло змінити баланс вогневої потужності, але США та їхнім європейським партнерам все ще необхідно нарощувати свою міць із виробництва артилерійських снарядів.
Європейський Союз не виконав свого зобов'язання надати Україні 1 мільйон артилерійських снарядів до кінця березня
, і будь-які боєприпаси з Південної Кореї могли б допомогти поповнити дефіцит. За оцінками, Україні знадобиться щонайменше 200 000 пострілів на місяць.
Анонімний високопоставлений представник НАТО заявив, що будь-яка допомога від Південної Кореї для оборони України буде вітатися, повідомило агентство Yonhap News.
Південна Корея має 155-міліметрові артилерійські снаряди, які відповідають стандарту НАТО, котрі використовуються Україною. За оцінками Yonhap, запаси становлять понад 3 мільйони снарядів.
Сеул, можливо, тепер менше переймається скороченням своїх запасів після того, як Північна Корея відправила до Росії близько 5 мільйонів снарядів.
Південна Корея могла б також розглянути можливість відправлення 105-мм артилерійських снарядів, які мають меншу дальність, але стріляють з гаубиць, які легші та мобільніші, йдеться у березневому звіті Центру стратегічних та міжнародних досліджень. За його словами, Південна Корея має 3,4 мільйони снарядів, які може використати Україна.
Тим часом країни, які межують із Росією, закуповують зброю у таких компаній, як провідний оборонний підрядник Південної Кореї Hanwha Aerospace Co. Її танки та гаубиці вважаються дешевшими, ніж ті, що виготовляються в США, і здатними перемагати російські системи. Компанія підписала угоду на суму майже 1 мільярд доларів про продаж 54 гаубиць К9
та інших предметів військового призначення для Румунії, повідомило в середу південнокорейське агентство.
Юн заявив, що будь-яке рішення про відправку зброї залежатиме від дій Росії. Законодавець Кім Гун, який служив під керівництвом Юна, заявив, що загроза постачання зброї в Україну є важелем, що дозволяє утримати Росію від надання військової підтримки Північній Кореї.
Офіційні особи у Сеулі зазначили, що червона лінія стосуватиметься матеріалів, особливо технологій, які розширюють можливості Кіма щодо створення зброї масового знищення. Путін заявив, що не може виключити надання Кіму високоточної зброї у відповідь на військову допомогу Заходу Україні.
"З точки зору Сеула, співпраця Росії з Північною Кореєю є прямою загрозою її національній безпеці", - сказала Рейчел Мінен Лі, старший науковий співробітник програми 38 North в Центрі Стімсона.
За її словами, це не лише допомагає Північній Кореї у розвитку озброєнь, а й допомагає Пхеньяну «керувати своєю національною економікою та навіть покращувати її за рахунок відродження військової промисловості».
Лі, яка працювала аналітиком в Open Source Enterprise ЦРУ, сказала, що Південна Корея змогла зменшити тиск, просуваючи інші способи зробити свій внесок у НАТО, такі як кібербезпека, і далі Сеулу слід діяти обережно.
"Пряме постачання зброї Україні є важливим кроком, і це рішення має бути прийняте на основі національних інтересів Південної Кореї, які також повинні враховувати її довгострокові інтереси щодо Росії", - сказала вона.
Джерело — Вloomberg