Життєві уроки від Езопа

З покоління в покоління байки Езопа читали, навчали та співали. Я впевнена, що бодай одну його байку ви точно колись читали або чули.

Я зібрала для вас 12 життєвих уроків із байок Езопа, які, на мою думку, є найважливішими в сучасному світі!

І так, почнімо:

1. Черепаха і заєць: ніколи не здавайтеся!

Першим у моєму списку є урок, який знають усі!

Історія: Заєць вихваляється своєю швидкістю перед іншими тваринами та кидає виклик кожному хто забажає з них позмагатися. Черепаха приймає його виклик. Спочатку Заєць думає, що це жарт, але Черепаха говорить серйозно. Отже, незабаром вони починають змагання. Заєць біжить на повну швидкість і, щоб посміятися над Черепахою, вирішує подрімати. Черепаха все повільно йде і йде. Коли Заєць прокидається, він помічає, що Черепаха знаходиться біля фінішного стовпа і що він програв гонку.

Урок: повільний і стабільний перемагає в перегонах. Іноді в житті може здаватися, що інші люди несуться попереду вас. Але ніколи не знаєш, яка перешкода може зупинити їх на шляху. Важливо продовжувати рухатися вперед, і одного разу ви досягнете цього.

2. Мурахи та коник: Працюй і відпочивай!

Історія: Коник проводить своє літо, співаючи та танцюючи, а група Мурашок усе літо наполегливо працювала, збираючи їжу на зиму. Він не розуміє, чому Мурахи так старанно працюють. Коли настає зима, Коник помирає з голоду, а Мурахи виживають бо зробили запаси.

Урок: Є час для роботи та час для ігор! Те, що ви не вважаєте щось важливим зараз, не означає, що ви повинні це ігнорувати або відкладати. Розважатися – це нормально, але переконайтеся, що ваша робота зроблена раніше! Завжди будьте готові до того, що вас чекає попереду!

3. Пес і тінь: цінуйте те що маєте.

Історія: Пес іде додому з шматком м'яса в роті. По дорозі додому він переходить річку і дивиться у воду. Він приймає своє відображення за іншу собаку яка також хоче його м’яса. Але коли він відкриває рота, м’ясо падає в річку, і його відносить стрімкою течією у невідомомму напрямку.

Урок: нерозумно бути жадібним. Кожен хоче більшого! Звичайно, ми завжди прагнемо бути кращими та досягати більших результатів. Але важливо думати про те, що у вас є, і не сприймати це як належне. Тому що одного дня ви можете залишитися лише з жалем про те, що могли зробити.

4. Ворона та глечик : вихід є завжди!

Історія: спраглий ворон натрапляє на глечик, який був наповнений водою. Але коли він вставляє дзьоб у горловину глечика, він не може дістатися до води. Він продовжує намагатися, але потім здається. Нарешті йому спадає на думку ідея - він почав кидати камінці в глечик і незабаром вода піднялася доверху, і він втамовує спрагу.

Урок: потроху робить свою справу. Якщо спочатку у вас не вийшло, пробуйте ще раз і ще раз! Наполегливість – ключ до вирішення будь-якої проблеми. Якщо ваше перше рішення не вирішує проблему, подумайте про інше. Продовжуйте намагатися, доки не отримаєте відповідь. Адже це краще, ніж взагалі нічого не робити!

5. Дзвіночок і кіт: ідея це добре, але краще коли вона втілена у життя!

Історія: родина мишей жила в страху через кота. Одного разу вони збираються разом, щоб обговорити можливі ідеї перемогти Кота. Після тривалого обговорення одна молода Миша встає, щоб запропонувати ідею. Вона пропонує надіти Коту на шию дзвіночок, щоб чути, коли він наближається. Усі інші миші погоджуються, крім однієї мудрої старої миші, яка теоретично погоджується з планом, але пропонує: «Хто накине дзвін на Кота?»

Урок:  легко запропонувати неможливі засоби. Мати багато ідей добре для вирішення проблем, але мати ефективні ідеї ще краще. Ніколи не варто хвалитися ідеєю, поки ви не знаєте, що вона спрацює. Пам’ятайте, що люди хочуть прямих рішень, а не нових проблем.

6. Два краби: будьте прикладом!

Ми з вами пройшли вже половину списку життєвих уроків із байок Езопа, і цей урок справді важливий!

Сюжет: двоє крабів, мати і дитина, йдуть піском. Мати-Краб лає свою дитину за те, що вона неправильно ходить, і каже їй ходити витонченіше. Дитина Краб пояснює, що не знає як і просить маму показати йому, як виявилось Мати Краб сама не знала, як саме виглядає це витончене ходіння..

Урок: Приклад сильніший, ніж настанова. Нікому не подобається, коли ви просите зробити те, чого не можете зробити самі. Перш ніж висувати нерозумні вимоги, варто спочатку вміти це зробити.

 7. Комар і бик: ти, мабуть, не такий важливий (думаєте ви?!)

Сюжет: комар сідає на ріг бика. Через деякий час він вирішує полетіти, але попередньо запитує Бика, чи можна йому піти. Бик навіть не помітив комаря, тому відповідає: «Я не знав, що ти прийшов, і я не буду сумувати за тобою, коли ти підеш».

Урок: деякі люди мають більше значення у власних очах, ніж в очах своїх знайомих чи друзів. Звичайно, це не означає, що ви нікчемні. Але іноді те, що ви говорите, може змусити вас виглядати дурнем. Тому важливо залишатися собою і не очікувати, що всі помітять вашу присутність!

8. Олень і Мисливець: Не недооцінюйте себе!

Сюжет: Олень п'є воду з річки, милуючись своїми чудовими рогами у її відображені. Тоді він помічає, якими маленькими та слабкими виглядають його ноги. І тут раптово з нізвідки підходить Мисливець і випускає стрілу. Олень тікає в ліс і розуміє, що вижив завдяки своїм ногам. Поки він дивиться на свої ноги, його роги зачепилися за дерева. Мисливець наздоганяє Оленя і все ж таки вбиває його.

Урок: ми часто зневажаємо те, що є найбільш корисним для нас. Наприклад, мій знайомий ненавидів мовчання і постійно щось базікав і базікав без перестанку. Проте згодом він зрозумів, що мовчати означає, що коли ти говориш, більше людей слухають твої ідеї. Насправді люди віддають перевагу спілкуванню з більш тихими людьми через тісніші стосунки, які ви можете встановити з ними. Отже, ви бачите, наші найбільші слабкості також можуть бути нашими сильними сторонами. Спосіб нашого вписування у світ.

9. Лев, осел і лисиця: вчіться на невдачах інших.

Історія: Лев, Лисиця та Осел разом полюють. Всі вони зібрали величезну кількість їжі і тепер повинні були вирішити, як її розділити між собою. Лев попросив осла розділити їжу. Тож Осел вирішив розділити здобич порівну. Це розлютило Лева, царя звірів, і він своєю лапою вбив осла. Тоді Лев попросив Лисицю розділити їжу. Лис не гаяв часу. Він швидко віддав більшу частину Леву і залишив собі лише невелику частину. Запитав Лев лисицю, хто навчив тебе так справедливо ділити? Лисиця відповідає, я дізналась від Осла.

Урок: вчіться на нещастях інших. Життєва невдача – це нормально, якщо ви з неї вчитеся. Подивіться на помилки інших і візьміть їх до уваги. Завжди важливо подумати про те, що ви могли б зробити краще або яких кроків ви могли б уникнути в майбутньому.

10. Північний вітер і сонце: доброта людей перемагає!

Сюжет: Вітер і Сонце сперечаються, хто сильніший. Раптом вони бачать простого чоловіка, що йде дорогою. Вони вирішують сперечатися про те, хто зможе змусити мандрівника зняти пальто. Вітер дме щосили, але мандрівник ще більше натягує свою шубу. Тоді сонце ніжно світить на нього своїми променями. Мандрівникові раптом стає жарко, і він нарешті знімає пальто. Сонце виявилось переможцем.

Урок: Переконання краще, ніж сила. Добра, ніжна манера, як Сонце, завжди краще холодних погроз і сили. Отже, якщо вам колись щось від когось знадобиться, найкраще бути добрим і скромним, а не кричати на нього. От і побачите, вони будуть краще реагувати.

11. Лев і миша: жоден прояви доброти ніколи не буде марним.

Історія: Лев міцно спить, поки миша не розбудить його. прокинувшись Лев вирішує проковтнути мишення. Але Мишка просить Лева подумати ще раз, оскільки вона насправді може стати в нагоді йому в майбутньому. Лев посміявся з цієї пропозиції але вирішив відпустити її. Дещо пізніше Лев потрапляє в пастку до Мисливців. У цей момент та сама маленька Мишка проходить повз і помічає Лева в пастці. Тож мишення перегризає мотузку до якої був прикутий Лев і звільняє його. Миша посміхається і каже: “То стала я тобі у нагоді, чи не так“?

Урок: маленькі друзі можуть стати великими друзями коли цього навіть від них і не очікуєш. Ви ніколи не знаєте, хто виявиться корисним у майбутньому. Найкраще підтримувати хороші стосунки з усіма і бути добрим до всіх. Ви ніколи не знаєте, куди ваша доброта може привести!

12. Вовк і журавель: Не завжди чекайте винагороди.

Історія: у Вовка застрягла кістка в горлі. Він благає Журавля за велику суму золота, щоб він вставив власну голову йому в горло і вийняв кістку. Коли Журавель дістає кістку - вимагає свою винагороду. Вовк посміхається і відповідає: «Звісно, ​​ти отримав достатню винагороду за те, що я тебе не з’їв».

Урок: не чекайте винагороди, коли служите злим. Якщо ви комусь допомагаєте, то це з доброти власного серця. Тому, якщо ви не винагороджені за свої добрі справи, будьте вдячні, що ваша ситуація не гірша. Егоїстично думати, що ви будете винагороджені в усіх ситуаціях доброти. Іноді йдеться про побудову позитивних стосунків із цією людиною, а не про винагороду.

Сподіваюсь життєвих уроків поки що достатньо) проте, мене зацікавила відповідь на інше питання:

Чи надихнули вас ці життєві уроки Езопа на написання власних байок? )))

Чекатиму на Ваші відгуки або байки))

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Мольфарка за наймом
Мольфарка за наймом@kosenkoart

письменниця, порадниця

470Прочитань
2Автори
17Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається