10 книг з осінньою атмосферою

  1. Ерін Морґенштерн «Нічний цирк»

Жанр: фентезі, підліткова проза

«Нічний цирк» — це казкова історія, яка розгортається поблизу вікторіанського Лондона в мандрівному чарівному цирку, який відкритий лише від заходу до сходу сонця. Цирк пропонує різні шоу, які суперечать законам фізики та реальності. Він не має встановленого розкладу, з’являючись і зникаючи у випадкових місцях без попередження. Там діє справжня магія, а артисти часто роблять такі речі, які глядачам здаються неможливими. За лаштунками цирку розгортається поєдинок між двома чарівниками — Селією та Марко. Юним магам невідомо, що ставки надто високі: у цій грі виживе лише один.

  1. Донна Тартт «Таємна історія»

Жанр: Психологічний трилер

Книга, котра написана в найкращому стилі дарк академії. Дев'ятнадцятирічний каліфорнієць з маленького міста Річард Пейпен вступає до приватного коледжу у Вермонті. Нові друзі Річарда — четверо молодих людей і одна дівчина, які вважають себе елітою навчального закладу. Вони розумні, розкуті, багаті й дуже захоплені античною культурою. Завдяки щасливому випадку Річард вливається у цю закриту спільноту. Молоді люди майже весь час разом, і ніщо не віщує біди. Однак у веселій та згуртованій компанії відбувається вбивство…

  1. Алекс Норт «Шепотун»

Жанр: Детектив, кримінальний трилер

Двадцять років тому в місті Фезербек серійний вбивця, прозваний пресою Шепотуном, викрадав маленьких хлопчиків, нашіптуючи обіцянки у їхні відчинені вікна, а потім жорстоко вбивав. Злочинця, на щастя, спіймали, і у містечку запанував спокій. У Фезербек вирішили переїхати письменник Том Кеннеді зі своїм сином Джейком. І тут раптово пропадає один хлопчик, який, як виявилось, нещодавно чув чийсь шепіт за своїм вікном. Через двадцять років історія повторюється. Але хто це робить, якщо маніяк Шепотун досі сидить у в’язниці?

  1. Катріона Ворд «Останній дім на безпечній вулиці»

Жанр: Детектив, психологічний трилер

Книга написана в стилі готичної містерії. Багато років тому в Ді зникла молодша сестра. Досі поліція не може нічого вдіяти — зачіпок немає. Тільки по крихітному доказі — старій фотографії підозрюваного — Ді починає власне розслідування. Хоч на знімку і не видно його обличчя, є дещо важливе — адреса. Ді винаймає будинок на тій вулиці й спостерігає за дивним сусідом, який може бути замішаний у зникненні її сестри. Окрім слів автора, у книзі є три POV (оповіді ведуться від першої особи): безробітного одинака Теда; його доньки Лорен, яку рідко бачать на вулиці, тому що всередині їй набагато комфортніше; та Олівії, кішки Теда, яка любить читати Біблію та також майже не виходить на вулицю. Книга спершу здається трохи дивною, але це тільки на перший погляд. У ній багато таємниць, а павутиння, яка плете авторка навколо сюжету, розплутується тільки під кінець.

  1.  Люсі Фолі «Список запрошених»

Жанр: Детектив, психологічний трилер

На пустельному острові збираються гості, аби відзначити радісну подію — весілля Вілла та Джулс. Шикарний будинок відкриє двері тільки для обраних — для тих, кому пощастило опинитись у списку гостей. Наречений — зірка популярного шоу, наречена — успішна видавчиня. Урочистість обіцяє бути грандіозною, щоправда, є одне але… Кожному гостю є що приховувати. Відбувається вбивство і тепер потрібно зрозуміти хто це зробив, адже злочин однозначно скоїв хтось із запрошених осіб. Гості залишаються на острові сам на сам із вбивцею, яким може виявитися кожен із них.

  1. Діана Сеттерфілд «Тринадцята казка»

Жанр: Містика, фентезі

Марґарет Лі працює в батьковій книжковій крамниці й із задоволенням читає старовинні та рідкісні книжки. Якось вона натрапляє на книжку відомої письменниці Віди Вінтер «Тринадцять казок», у якій насправді лише дванадцять оповідей. Тоді ж Марґарет дістає від Віди пропозицію відвідати її особняк та стати особистим біографом. Виявляється, у неї, як і у Марґарет, була сестра-близнючка. Невже історія життя письменниці переплітається з історією головної героїні?

  1. Дафна Дю Мор'є «Ребекка»

Жанр: Детектив, психологічний трилер

Цей готичний роман розповідає історію молодої жінки, яка виходить заміж за багатого удівця Максиміліана де Вінтера, власника англійського маєтку Мандерлей. Нова місіс де Вінтер намагається догодити чоловікові й стати справжньою аристократкою. Однак, здається, тінь його колишньої дружини Ребекки нависає над її життям: присутність покійної дружини Максиміліана в усьому загрожує їхньому шлюбу. Книга сподобається тим, хто любить класику та романтичні готичні таємниці, дія яких відбувається у великому особняку.

  1. Ширлі Джексон «Ми завжди жили в замку»

Жанр: психологічний трилер

Від колись великої родини Блеквуд залишилися лише дві молоді сестри Констанс і Мері Кетрін та їхній хворий дядько Джуліан — всі інші загадковим чином загинули. Після трагедії сестри стали мішенню для злих сусідських пересудів і, відгородившись від усього світу, сховалися в рідному маєтку, лише зрідка вибираючись за покупками. Але все змінюється, коли на порозі їхнього будинку з'являється кузен Чарльз. Він пропонує сестрам допомогу, проте переслідує корисливі цілі, мріючи отримати солідну частку у спадок. Чарльзу вдається зачарувати Констанс, а Мері Кетрін обурена його безпринципністю та вторгненням у їхнє життя, а тому мріє позбутися чужинця та захистити свій дім.

  1. Емілія Гарт «Непокірні»

Жанр: історична проза

«Непокірні» — це історії трьох незвичайних жінок, які роз'єднані часом, але мають набагато більше спільного, ніж може здатися. Протягом століть жінки Вейворда з Кроу-Бека в Камбрії, Англія, мали спільний дар: здатність глибоко спілкуватися з природою. У 1619 році цілителька Альта постала перед судом за чаклунство після того, як її бачили біля поля, де фермер був затоптаний своїми коровами. Сотні років потому, на початку 1940-х років, Вайолет страждає від жорсткого контролю з боку свого батька та намагається дізнатися більше про свою матір, Елізабет Вейворд, яка померла за загадкових обставинах, коли Вайолет була маленькою. У 2019 році Кейт втекла від свого жорстокого хлопця, знайшовши притулок у котеджі своєї двоюрідної тітки Вайолет, намагаючись відновити своє життя та захистити себе та свою дитину. Це роман про жіночу стійкість і трансформаційну силу світу природи.

  1. Рей Бредбері «Жовтнева гра»

Жанр: горор, містика

Збірка коротких історій занурює читача у моторошні оповідки, які, осінніми вечорами, обов’язково сподобаються любителям цього жанру.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Лія Інферно
Лія Інферно@liainferno

Авторка літературних творів

1.1KПрочитань
13Автори
13Читачі
На Друкарні з 28 вересня

Більше від автора

  • Мій шлях до гедонізму

    Гедонізм — це не лише про фізичну насолоду, а й про здатність знаходити глибоке задоволення у внутрішньому світі, у тому, що приносить радість душі, а не лише тілу.

    Теми цього довгочиту:

    Гедонізм
  • Чому всім письменникам потрібен особистий блокнот

    У сучасному цифровому світі, де можна легко набрати текст на комп’ютері, планшеті або смартфоні, старий добрий блокнот залишається незамінним інструментом для багатьох письменників.

    Теми цього довгочиту:

    Письменництво
  • Сплаттерпанк: чому подобається екстремальний горор?

    Сплаттерпанк — жанр, який не боїться показувати темні й агресивні сторони людської натури. Він приваблює своєю прямотою і не намагається пом’якшити жорстокі реалії. Така прямолінійність зачаровує, бо читач стикається зі світом без масок.

    Теми цього довгочиту:

    Горрор

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається