Дивізія наступає на Покровськ, бере один населений пункт за іншим та впевнено просувається вперед. Чим вона особлива? Що про неї відоимо? Чи є секрет в цьому швидкому наступі? Розглянемо детальніше 27-му мотострілецьку дивізію.
Загальна інформація та структура дивізії
Насамперед необхідно почати з того, що є загальновідомим і знаходиться у відкритому доступі, а саме повної назви та належності дивізії. 27-а гвардійська мотострілецька Омсько-Новобузька Червонопрапорна, ордена Богдана Хмельницького дивізія (скор. 27 мсд) - тактичне з'єднання Сухопутних військ російської педерації, що входить до складу 2-ї гвардійської загальновійськової Червонопрапорної армії (ОА) Центрального військового округу, її створили навесні 2024 року, шляхом перетворення 21-ох окремої гвардійської мотострілецької бригади.
Структура дивізії станом на 2024 рік:
· Управління/штаб дивізії;
· 433-й мотострілецький Червонопрапорний полк імені Донського козацтва;
· 506-й гвардійський мотострілецький Познанський Червонопрапорний, ордена Суворова полк;
· 589-й гвардійський мотострілецький Берлінський Червонопрапорний, ордена Кутузова полк;
· 268-й гвардійський самохідний артилерійський Познанський Червонопрапорний, ордена Кутузова полк;
· 1107-й окремий протитанковий артилерійський дивізіон;
· 838-й окремий зенітний ракетний дивізіон;
· 907-й окремий розвідувальний батальйон;
· 1614-й окремий інженерно-саперний батальйон;
· окремий батальйон радіоелектронної боротьби;
· 834-й окремий батальйон зв'язку;
· 140-й окремий батальйон матеріального забезпечення;
· 341-й окремий медичний батальйон;
· окрема рота БпЛА.
Озброєння підрозділів мотострілецької дивізії
На озброєнні мотострілецьких полків дивізії перебувають піхотні мінометні системи, танки та легкоброньована техніка, а вогнева міць дивізії представлена гвардійським самохідним полком, номенклатура озброєння якого складається з 152-мм гаубиць і системи реактивного залпового вогню.
Але наприклад про сучасну номенклатуру озброєння 433-го полку майже нічого невідомо. У 1980-х роках 433-й полк перебував у складі Приволзького військового округу і мав у своєму складі 10 одиниць танків Т-72, 150 одиниць бронетранспортерів, таких як БТР-60 і БТР-70, а також кілька БМП-1. Чи має полк зараз щось подібне? Скоріше так, чим ні.
Про 589-й полк відомо трохи більше. За загальнодоступними джерелами відомо, що у складі полку перебувають розвідувальна і снайперські роти, 3-4 батальйони піхоти з мінометним озброєнням та оснащенням БМП, дивізіон 152-мм артилерійських гаубиць, танковий батальйон, протитанкова батарея, зенітна батарея малої дальності, взвод РХБЗ, інженерно-саперна рота, а також підрозділи медицини, ремонту та операторів БпЛА.
Історія окупаційного формування
27-ма гвардійська мотострілецька дивізія бере початок від 27-ої гвардійської стрілецької Омсько-Новобузької дивізії, яка в 1944 році, отримала почесне найменування «Новобузька», за визволення від фашистських загарбників міста Новий Буг (Миколаївська область України), в рамках Березнегувато-Снігирьовської наступальної операції. Після закінчення Другої Світової Війни, 27-у СД було переформовано в 21-шу гвардійську механізовану дивізію, зі збереженням історичного формуляра і нагород і вона увійшла до складу 8-ї загальновійськової армії з дислокацією в Німеччині(ГДР).
На початку 1991 року 27-ю дивізію було виведено з Німеччини, вона увійшла до складу Приволзького військового округу. У 2000 році 506-ий мотострілецький полк 27-ї МсД брав участь у, так званій, «КТО» в рамках
Другої Чеченської Війни.
У червні 2009 року 27-ю мотострілецьку дивізію було перетворено на 21-шу окрему гвардійську гвардійську мотострілецьку Омсько-Новобузьку Червонопрапорну, ордена Богдана Хмельницького бригаду 2-ї загальновійськової армії у складі Центрального військового округу (з 2010 року).
Участь у Вторгненні
З початком Повномасштабного Вторгнення, 21-ша мотострілецька бригада 2-ї загальновійськової армії вела проти наших Си в Харківській області, а потім воювала на ділянці Сватове-Кремінна, у складі угруповання військ «Центр». Потім в 2023 році перебувала на Лиманському напрямку.
Навесні 2024 року 21-шу окрему мотострілецьку бригаду було переформовано у знову відроджену 27-му гвардійську мотострілецьку дивізію з постійною дислокацією в Оренбурзькій області. Дивізія зберегла історичний формуляр і нагороди 27-ї стрілецької дивізії часів Другої Світової Війни.
У квітні - травні 2024 року 27-та гвардійська мотострілецька дивізія вела бої на очеретинському виступі, брала участь у захоплені самого села Очеретине, а також просувалась в районі сіл Бердичі, Семенівка, Орлівка, на північний захід від Авдіївки у складі 2-ї гвардійської загальновійськової армії.
28 серпня 2024 року міністр оборони ерефії Андрій Бєлоусов привітав 589-й і 433-й мотострілецькі полки 27-ї дивізії із захопленням населеного пункту Орлівка, «наголосивши на професіоналізмі і мужності» особового складу підрозділів.
Гадаю багато хто з вас міг бачити провокаційне відео з російським військовим, якого потім хоронили в багатьох наших пабліках, але кацап видався живучим. На даному відео командир роти 433-го мотострілецького полку з позивним "Канелло» демонстративно проходить захопленими вулицями нашого міста Селідово.
На кадрах видно залишки самого міста, атмосфера відео підкреслює напруженість і відчуження захопленого міста. Дії "Канелло" направлені на демонстрування повної домінації ворога в цьому місті і що кацапня не зупиняється та впевнено рухається вперед. Саме тому багато наши телеграм-каналів та інших медіа почали «хоронити» цього русака, хоча це лише додало йому відомості.
На момент написання статті цей русак все ще живий, а його полк, як і ціла 27-ма дивізія продовжує вести наступальні дії на Покровському напрмяку, збавивши свій темп, однак все ще загрожує нашим обороняцм на тому напрямку приміняючи тактику «тисячі порізів», запускаючи дедалі більше груп «смертників» для прориву нашої оборони. І на жаль, ця тактика має успіх….