Автор оригінального треду: Pasi Paroinen
Переклад: НІП «Тиск»
Цей розбір був здійснений з використанням супутникових знімків Sentinel Hub EO та комерційних доступних супутникових знімків дуже високої роздільної здатності, зроблених за допомогою Airbus DS Pléiades Neo.
Російські укріпрайони були побудовані вздовж панівних висот і кряжів. Оборонні споруди були встановлені на глибині 25-30 км від лінії бойового зіткнення (ЛБЗ) аж до міста Токмак.
Тут виділяються кілька різних рівнів або зон оборони.
Зона 1: перші 3-4 км від ЛБЗ — це передова зона безпеки, що складається з позицій відділень, окремих взводних і ротних опорних пунктів (ВОП і РОП).
Зона 2: перша оборонна лінія, глибиною 2-3 км. Ротні окопи та укріплення, розташовані вздовж ключових елементів рельєфу суцільною лінією. Ця зона нещодавно була розширена і постійно вдосконалюється. Села Копані та Роботине складають головні опорні пункти цієї оборонної позиції.
Зона 3: ділянка 4-5 км у глибину з резервними позиціями і ймовірними фальшивими позиціями для відволікання уваги. Ця зона також є місцем, де більшість місцевих російських артилерійських і механізованих резервів будуть маневрувати за першою лінією оборони. Спостерігається багато укриттів для техніки та обладнання.
Зона 4: добре підготовлена головна оборонна лінія. Масивні багатошарові смуги траншей з протитанковими ровами та загородженнями типу «зуби дракона». Ймовірна наявність великих мінних полів. Ці укріплення утворюють майже рівномірний безперервний оборонний пояс по всьому фронту. Побудовані на глибину 3-4 км.
Зона 5: резервні тилові позиції за основною лінією оборони (тобто за зоною 3).
Зона 6: місто Токмак та прилеглі до нього протитанкові укріплення і опорні пункти утворюють останню резервну позицію на цьому секторі, підготовлену для кругової оборони.
Навколо села Солодка Балка, на відстані 11 км від ЛБЗ, будується багатошарова головна оборонна лінія. Вона складається з протитанкових ровів, загороджень типу «зуби дракона», мінних полів і декількох послідовних ліній траншей середньою глибиною в 2-3 км.
Зверніть увагу на велику кількість бліндажів і вогневих позицій для техніки, що будуються. Станом на зараз, ці позиції вже були добудовані. Траншеї на фотографіях 13a і 13b мають ширину приблизно 3 км і можуть слугувати батальйонним опорним пунктом.
Російські лінії укріплень продовжуються по обидва боки укріпрайону «Солодка Балка» з кількома резервними позиціями. Вздовж цієї лінії оборони росіяни можуть розгорнути кілька батальйонів піхоти.
Нарешті, перед Токмаком є друга потужна резервна лінія в 6-7 км за Солодкою Балкою. Токмак також оточений кільцевим ровом і кількома окремими опорними пунктами. Село Очеретувате також укріплюється для кругової оборони.