Архетип лицара як основа етернальної правиці


Архетип лицаря є трансцедентним механізмом поєднання багатьох сенсів життя в інтеґральний кодекс чести, який карбується в кожній новій кампанії, роблячи її квінтесенцією процесу, особливо в контексті політизованого світу. Цей архетип - не просто пережиток минулого, а динамічна сила, що лежить в основі права на владу, пропонуючи модель управління, засновану на духовній відданості, військовій дисципліні та божественному почутті справедливості. Він втілює принципи честі, вірності та цілеспрямованості, формуючи наріжний камінь для тих, хто прагне відновити і підтримувати вищий моральний порядок перед обличчям сил хаосу і морального релятивізму.

«Лицар носить меч не для власної слави, а для захисту Церкви і Божої справедливості»
-Бернард Клервоський


Ця подвійність лицаря як захисника віри і слуги суверена робить його не просто фігурою історії, а позачасовим архетипом для тих, хто прагне відновити вищий порядок інституту підданости у світі, що збився зі шляху. Відданість лицаря як божественній, так і земній владі формує духовну генеалогію права, де здійснення влади розглядається як священний обов'язок, а не просто політичний акт.

«Король - слуга Божий, а його меч - знаряддя захисту віри і справедливості»
-Людовик IX


Символ Христа, що велять нам «перетнути Рубікон» - це "іпостась" влади принципів порядку, вірності і справедливості. Подібно до того, як лицарський меч у єдному процесі мети й його у-собі досвіду використовується з благородною метою, так і «нова аристократія» повинна здійснювати свою владу з почуттям священної місії, наповненої відповідним церемоніялом. Лицарський кодекс чести є зразком для сучасних правих рухів, особливо для тих, хто вважає себе «новими аристократами». У такому дисциплінованому, ієрархічному суспільстві лояльність до монарха має першорядне значення, вона - ідеал національної цілісності та стабільності, бо лицар - це найсвятіший грааль служителя чомусь вищому, ніж він сам, а тому саме правий рух, що звик походи з відданості ідеалам найвищим, може успадкувати цю традицію, невідривну від монархії апріорі.

«Справжнє благородство не в крові, а в чесноті вчинків, і лицар благородний за вчинками, а не за народженням»
-Симон де Монфор


Поняття "fides fidelitas" є продовженням цієї ідеї. Вірність лицаря як Богові, так і суверену - це подвійна вірність, яка зміцнює соціальну структуру. Сама дихотомія вірності є межею між епохами, іспіруючи сакральні неосяжні сенси. Єдиний гідний правонаслідник лицарської вірності – тепер є правий. Цей "metamorphosis", проходячи по волі Господа, перетворює лицарську відданість на святість, де шипи терену, впиваються у чоло, стаючи вічним ідеалом укоріненого в душі світогляду. Правий - успадковує цю духовну сутність лицаря, стаючи "мечем" божественного порядку, такою є ідеологема.

«Важлива не честь, яку ти береш із собою, а спадщина, яку ти залишаєш після себе»
-Річард Левине Серце

Відданість лицарським ідеалам мужности, чести і обов'язку слугує достатньо радикальною противагою моральному занепаду «відкритого суспільства», аби стати його антиматерією, яку, як клясичну клейноду лицарських балад, здатен прийняти лиш рух такої ж вибуховости. Розуміючи абсурдні по своїй сутності речі для сучасного контексту, праві керуючись "jus divinum" прокладуть, крізь терена маніхейства, шлях уперед, який є одночасно інноваційним і глибоко вкоріненим у традиціях, що здавна підтримували порядок і справедливість.

«Я не носитиму золотого вінця в країні, де мій Господь носив терновий вінець»
-Годфрі Бульйонський


Контрреволюційна тотальність досягається переосмисленням середньовічних ідеалів не як ностальгічних реліквій, а як важливих інструментів для формування майбутнього. Історії таких лицарів, як Симон де Монфор, Річард Плантагенет, Балдуїн VI ілюструють, що справжнє лицарство не пасивне, а активне, не реакційне, а вічне. Правильний шлях, на який веде лицарський архетип, - це шлях рішучих дій, моральної чистоти і непохитної сили.

[☧]Ꭺнᴦᴀᴩᴛᴀ
[☧]Зʙ'яɜᴀᴛиᴄь ɜ нᴀʍи.
[☧]Ꭰᴏᴧучиᴛиᴄь дᴏ ᴄᴨіᴧьнᴏᴛи: A_Rtuur

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
[☧] Ангарта
[☧] Ангарта@Angharta

413Прочитань
1Автори
29Читачі
На Друкарні з 14 липня

Більше від автора

  • Фракції Бога в Державі

    Будь-яка система, що претендує на стабільність і легітимність, питання джерела влади, завжди стоїть на передньому плані. Монархія, як система правління, що будується на сакральних засадах, та природній упорядкованості, відкидаючи систему лівих.

    Теми цього довгочиту:

    Політика
  • Про неофевдалізм та провансальство

    Держава гієрархічна, а себто єдиновірна за першопочатковою метафізикою державної сутности, закладеної у чітковизначеній теоретиці ще за Платона, може виявлятися повномірно лише за февдального устрою.

    Теми цього довгочиту:

    Політика
  • Мобільність абсолютистичних структур

    У глибинах існування політичних систем виникає питання: що дозволяє державі зберігати мобільність і здатність до змін, коли все навколо схиляється до застою?

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається