Всім нам потрібен дім, прихисток, база - і наші персонажі в D&D не виключення! У редакції правил D&D 2024 року з’явилася механіка, яка дозволяє не тільки звити собі гніздечко, але і зробити його корисним. Знайомтесь - бастіони!
Що таке “бастіон”?
Бастіон - це особиста база гравця, яка також виконує додаткові корисні функції. Ви отримуєте його на 5 рівні і починаєте його розбудовувати. Умови отримання бастіону визначає майстер - бастіон може бути винагородою за завдання, вашою спадщиною, або банальною покупкою за золото.
Цікавий момент полягає у тому, що бастіон - особиста відповідальність гравця. Майстер має мінімальний вплив на ваш бастіон, що робить гравця “міні-ДМом” в рамках кампанії.
Приміщення
Ваш бастіон має в собі “базові” та “спеціальні” приміщення. Отримавши свій бастіон, в ньому є одне спеціальне та 2 базові приміщення.
Базові приміщення не несуть функції, а є виключно декоративними - кухня, спальня, столова. Про спеціальні приміщення поговоримо далі.
Приміщення можна розширювати чи додавати нові - для цього використовується золото.
Поки ви шукаєте пригоди на свою п'яту точку, ваш бастіон та його приміщення доглядають помічники (НІПи): виконують поставлені вами задачі, охороняють бастіон від нападників, та просто прибирають.
Спеціальні приміщення
На відміну від базових, спеціальні приміщення дають вам певні бонуси і додаткові можливості. На приклад, кузня дозволяє вам виробляти зброю чи обладунки. Окрім крафту, приміщення можуть давати тимчасові здібності. Скажімо, побудувавши каплицю, ви можете використати закляття “Цілюще слово” без витрати чарунку.
На 5-му рівні вам доступні такі спеціальні приміщення:
Кабінет чарівника
Зброярня
Бараки
Сад
Бібліотека
Каплиця
Кузня
Склад
Майстерня
Пізніше - на 9, 13 та 17 рівнях ви отримуєте доступ до інших, більш корисних приміщень.
Дії бастіону
Раз на 7 днів ігрового часу бастіон виконує дію. Ви даєте своїм помічникам в бастіоні задачу, і вони старанно її виконують протягом тижня. Це може бути крафт предмету, торгівля з караванами, дослідження архівів - тощо. Якщо ви не віддаєте наказів своїм помічникам у бастіоні - вони байдикують. В такій ситуації відбувається випадкова подія, яку визначає майстер - це може бути як щось хороше, так і щось погане.
Заключення
Ось і все! Правила для бастіонів доволі прості, але відкривають цілу купу активностей та ідей для побічних квестів. Поспілкуйся зі своїм майстром стосовно цієї механіки і розпочни свій проєкт розбудови бастіону!
Мене звати Річард, я пишу українською про цікаве у світі D&D, а також проводжу партії в Чернівцях 🇺🇦