Чим солдати КНДР можуть допомогти росії та яких загроз нам очікувати?

Зміст

У чому сильна армія КНДР і як північнокорейці можуть прояити себе у війні проти України?

Корейські військові на шикуванні; Ілюстраційне фото

🔺Збройні сили цієї країни попри обмежені економічні ресурси мають низку сильних сторін, які забезпечують КНДР суттєву регіональну вагу і наділяють війська властивостями, поєднувати які в одній армії можуть далеко не всі країни.

Чисельність.

Армія КНДР одна з найбільших у світі за чисельністю - близько 1,3 мільйона діючих військовослужбовців і мільйони резервістів. Завдяки загальній військовій повинності, значна частина населення проходить військову підготовку, що особливо корисно в загрозливий період. Вибудувана система мобілізації населення дозволяє КНДР у разі потреби швидко наростити чисельність армії.

Артилерія і ракетні війська.

Північна Корея відома своїми величезними запасами артилерії та боєприпасів до неї і може виробляти їх швидко, багато і дешево. Країна має велику кількість далекобійних артилерійських знарядь, які можуть дістати до сусіднього Сеула (столиці Південної Кореї) у разі конфлікту. КНДР також активно розвиває балістичні ракети. Північнокорейці володіють ракетами дальнього і середнього радіусу дії, такими як Hwasong-12 на рухомих комплексах, а також міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) Hwasong-15, які здатні досягати США. Оперативно-тактичні ракетні комплекси, як-от KN-23 і РСЗВ калібру 600 мм - предмет особливої гордості КНДР (і треба визнати, заслужено). Цю зброю вдалося створити в умовах тотальних санкцій та економічної блокади в найкоротші терміни. Ці види озброєнь цілком можуть бути випробувані на Україні для їх подальшого доопрацювання.

Hwasong-12 - Wikipedia
Hwasong-18 на параді у Пхен’яні

Асиметричні сили.

КНДР розвиває нетрадиційні засоби ведення війни, такі як кібервійська, які вважаються одними з найпотужніших і найактивніших у світі. Одне з найнебезпечніших хакерських угруповань Lazarus (авторів супервірусу WannaCry та атак на криптобіржі по всьому світу) пов'язують саме з КНДР. Також особливу увагу Північна Корея приділяє силам спеціальних операцій, які можуть проводити диверсійні та розвідувальні місії в глибокому тилу противника.

Оборонна інфраструктура.

Один з найбільш важливих в умовах сучасних воєн (у тому числі Повномасштбаного Вторгнення) факторів. Північна Корея має одну з найбільш добре захищених мереж оборонних споруд. Велика частина військових об'єктів країни розташована глибоко під землею, що робить їх важкодоступними для повітряних і ракетних ударів. Інженерні війська КНДР вміють будувати укриття швидко, масово і якісно, що в таких конфліктах, як СВО, вкрай затребуване.

Ким Чен Ин під час візиту на виробництво ракет KN-23, січень 2024 року, пропагандистське фото з відкритих джерел

Ідеологічна мотивація.

Високий рівень лояльності та відданості в армії посилюють моральний дух і готовність солдатів до самопожертви. В умовах великої чисельності та за наявності сучасних озброєнь це суттєво збільшує шанси на проведення великих операцій з максимально можливою ефективністю.

Де воювали корейські військові?

Загалом для КНДР відправка військових фахівців на іноземні гастролі - це справа не нова. Військові радники з КНДР навчали в'єтнамських товаришів ще під час війни з французами. Власне, поразка Франції у 1954 р. має, однією з причин, творчу адаптацію досвіду Корейської війни на місцевому ТВД.

Корейці брали безпосередню участь і в наступній В'єтнамській війні. Наприклад у небі ДРВ(Демократична Республіка В’єтнам) у відбитті нальотів ВПС США в 1967-1968 брали пряму участь пілоти ВПС КНДР. У Ханої, на військовому кладовищі, поховано 14 загиблих у ті дні військових із КНДР.

Знамениті «щурячі нори в'єтконгу» - це теж впровадження корейського досвіду наземно-підземної оборони часів Корейської війни. І «допомагали порадами» саме корейські радники.

Також фахівці з КНДР брали широку участь у конфліктах на Близькому Сході. Корейські військові льотчики брали участь у бойових діях проти ВПС Ізраїлю, пілотуючи бойові літаки ВПС Єгипту і Сирії: з кінця 1960-х і щонайменше, до середини 1970-х рр. Були там і інші військові, іншої спеціальності.

Воювали корейці і в Чорній Африці. Наприклад, в Анголі в 1970-80-х рр. Як і у війні громадянській, так і проти сил інтервентів з ПАР. У 1960-80-х рр. епізоди з безпосередньою участю «фахівців з КНДР» були і в Алжирі, і в Мозамбіку, і в Ємені, і в багатьох інших місцях.

Після поразки соцтабору на довгий період КНДР опинилася в ізоляції. Причому в умовах, які для більшості країн світу означали б загибель протягом років. Тому на багато років стало не до всього цього. Але низка процесів, і всередині, і зовні КНДР, за останні років 10-15, як бачимо, знову повернула Пхеньян на арену важливих “гравців”.

Можливі варіанти використання корейської армії у війні проти України

Перший можливий сценарій

Корейські війська можуть бути використані як другорядні частини на менш гарячих ділянках фронту і державного кордону. У цьому разі використання корейців як підрозділів прикриття дасть змогу вивільнити додаткові підрозділи ЗС ерефії для їхнього перекидання на активніші ділянки фронту, що створить додатковий тиск на наші сили і прискорить пекому Сході

За такого сценарію «корейські добровольці» не зазнаватимуть високих втрат, а шанс їхнього потрапляння в полон і публічного розкриття того, що відбувається, виявиться не надто високим. Наприклад, військовослужбовців із КНДР можуть залучити надавати допомогу у бойових діях на території Курської області, а потім залишити їх охороняти держкордон і впливати на сусідню Сумську область з метою сковування наших військ.

Другий можливий сценарій

Проте не слід виключати того, що підрозділи армії КНДР будуть діяти як повноцінні армійські частини на основних напрямках удару російської окупаційної армії. В даному випадку, корейські війська зможуть отримати релевантний бойовий досвід сучасної війни ціною помітних втрат і досить швидкого розкриття секрету їхнього перебування. При цьому, безпосередня участь військовослужбовців з КНДР у бойових дій дозволить наступати помітно швидше там, куди їх направляють.

Наприклад, їх можуть залучити до активної участі в наступі на Покровському напрямку, щоб збільшити темпи просування російської армії одразу на кількох ділянках цієї ділянки фронту. Однак, залежатиме це від загальної кількості прибулих «корейських добровольців», а також від того, яких саме домовленостей і про що було досягнуто між лідерами держав.

Судячи з повідомлень південнокорейської розвідки і преси, що на неї посилається, а також українських і західних ЗМІ, кількість «корейських добровольців», потенційно відправлених на територію росії, поки що коливається в рамках 10-12 тисяч осіб.

Це приблизно відповідає одній повноцінній дивізії, і якщо цей склад не є лише першою хвилею основного численного контингенту, то вплинути на перебіг бойових дій він не зможе. При цьому поява на окремій ділянці фронту навіть кількох тисяч свіжих і споряджених військовослужбовців (навіть якщо їх і не використовуватимуть як єдине з'єднання) зможе локально переломити перебіг бойових дій на цій ділянці, або прискорити тенденцію, що вже намітилася.

У разі ж, якщо корейські союзники ерефії в майбутній перспективі забезпечать явку набагато більшої кількості добровольців, ніж припускають зараз розвідки Заходу, то додаткові десятки тисяч солдатів будуть здатні внести вирішальний внесок у темпи просування одразу на кількох ділянках фронту. Такий сценарій (хоча й малореалістичний) не тільки може поставити ЗСУ на межу розгрому на Курському прикордонні й Донбасі, а й частково може розв'язати проблему з особовим складом у російській армії, прибравши з порядку денного похмурі питання, що нависають, про необхідність додаткової мобілізації.

Який аналітичний висновок робить команда BGG?

Команда BGG як і російські аналітики, (які не розуміють, що допомагають нам) усвідомлено дистанціюється від спекуляції щодо навченості та мотивації, оскільки на цьому етапі це невідома змінна, яку можна буде оцінити тільки протягом тривалих бойових дій. Досить згадати про те, яке ставлення було до можливості тривалого опору ЗСУ в разі приходу ЗСерефії до 2022 року, або ж як легковажно ЗСУ ставилися до російських мобілізованих у період підготовки свого контрнаступу літа 2023 року. Тому слід враховувати як свої помилки, так і помилки противника.

Ризиками для ворога щодо появи на фронті солдатів із КНДР виступає мовний і культурний бар'єр, брак у них актуального бойового досвіду, а також можлива реакція країн Заходу і Південної Кореї на це. Західні союзники України можуть використати можливу появу солдатів із КНДР як привід для дозволу ЗСУ наносити ракетні удари вглиб території росії, а також додатково активізувати військову допомогу для України. Південна Корея також може значно збільшити свою участь у постачанні для ЗСУ і почати передавати не тільки артилерійські боєприпаси через треті руки, а й військову техніку, а також ракети. Звучить добре, але хіба все так просто?

Будемо стежити за подіями, що розвиваються. “Безбашені Геймери” завжди спостерігають за противником!
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Безбашений Сталкер
Безбашений Сталкер@Gamer_from_BGG

Один з "тих самих геймерів"

1.4KПрочитань
1Автори
13Читачі
На Друкарні з 6 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається