“Devil is a …” Або “списуй але не дослівно” по німецьки

Вчора помітив доволі цікавий прецедент коли фолк-рок гурт Versengold випустив власну пісню по мотивам відносно свіжої пісні гурту Kissing Dynamite. І мова йде не про сліпий плагіат в стилі Арії і навіть не про кавер, а скоріше про сатиричне переосмислення чи навіть “уточнення”.

Взагалі німецька рок сцена це доволі цікаве дуже взаємопов’язане середовище. З купою колаборацій, гостьових записів, взаємодопомоги і просто співробітництва. Там можна побачити як одна і та сама дівчина встигає бути танцівницею в одному гурті, арфісткою в другому, а ще для десятка знімати кліпи. Там можна побачити як 2 рок-гурти влаштовують батл в стилі реаліті шоу (треба буде доречі якось зачепити той цікавий експеримент). Там можна побачити як рок гурти записують соціальні реклами під час ковіду, як їх учасники працюють як масовка в кліпах інших і взагалі це дуже дружня екосистема із складними взаємними зв’язками.

І тому я впевнений що тут у нас має місце не спроба заробити за чужий рахунок, а скоріше своєрідний знак пошани. Тим паче навіть опис пізнішої весрії містить пряме посилання на оригінал (зазвичай максимум обмежуються згадкою назви першоджерела).

Власне почалось все з того що пару місяців тому Kissing Dynamite випустили пісню “The Devil is a Woman”. Це гурт який працює в дусі старої школи і у них часто виходять драйвові і цікаві пісні. Так сталось і цього разу.

KISSIN' DYNAMITE - The Devil Is A Woman

І от на 2 місяці пізніше з’являється відповідь, або й навіть уточнення від Versengold: “The Devil is a Barmaid”. По суті вони погодились з попередниками що диявол це жінка, але вирішили уточнити її професію.

Versengold - The Devil is a Barmaid

Дуже відмінна стилістика виконання, інший настрій пісні, і новий текст. Пісня вийшла дуже іншою. Але зберегла ключове: легко впізнаваний мотив приспіву. Настільки легко впізнаваний, та ще й зі вставкою на самому початку, що реакція в стилі нашого другого президента (“це ж було вже”(С)) була першою думкою яка прийшла мені в голову при прослуховуванні.

Я пам’ятав що оригінал вийшов доволі нещодавно, а для каверів зазвичай не прийнято аж настільки швидко їх робити, тож це здивувало. Але по мірі ознайомлення з піснею, описами і тд вималювалось що тут у нас насправді цікавий прецедент, а не якісь зловживання плагіатом.

Тож вкотре німці змогли приємно здивувати творчістю своєї рок-спільноти. І реально цікаве що вони ще такого придумають.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
РОКова скарбничка
РОКова скарбничка@ROKova_skarbnychka

Про маловідомий рок і метал

2.6KПрочитань
2Автори
43Читачі
На Друкарні з 20 вересня

Більше від автора

  • Рок/метал-підсумки 2024

    Добігає кінця 2024, минулої п’ятниці відбувся останній очікуваний альбомний реліз цього року, а отже саме час підбити підсумки. Список звичайно буде доволі суб’єктивним, але рік видався багатим на цікавинки, тож думаю тут буде на що звернути увагу.

    Теми цього довгочиту:

    Рок
  • The 69 eyes. Хельсінські вампіри або готична класика фінського року

    Довгожителі рок сцени. Гурт що виступає незмінним складом впродовж 32 років. Справжня класика готичної музики. А ще останній докарантинний концерт в Києві. Все це про один гурт і про нього і піде мова.

    Теми цього довгочиту:

    Рок
  • Wind Rose. Гномський метал від італійських поціновувачів Толкіна

    Сьогодні мова піде про яскравий тематичний гурт, що надихаючись роботами маестро Толкієна створили свій маленький гномський музичний підвсесвіт. Яскравий, потужний, часом веселий і завжди епічний!

    Теми цього довгочиту:

    Метал

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається