Casa Ukrania — dekada I (2024). Рецензія
Розповідаємо про культурну важливість альбому Dekada I, що складається з найкращих пісень одеського даркфолк проєкту Casa Ukrania за 10 років існування.
Розповідаємо про культурну важливість альбому Dekada I, що складається з найкращих пісень одеського даркфолк проєкту Casa Ukrania за 10 років існування.
Враховуючи дату, очевидно що якщо і говорити сьогодні про музику, то варто саме про нашу, з нашим місцевим колоритом і фольклорним спадком минулого. Тож я вирішив зробити невеличку підбірку різноманітного українського фолк-року, який на мій погляд вартий особливої уваги.
Вчора помітив доволі цікавий прецедент коли фолк-рок гурт Versengold випустив власну пісню по мотивам відносно свіжої пісні гурту Kissing Dynamite. І мова йде не про сліпий плагіат в стилі Арії і навіть не про кавер, а скоріше про сатиричне переосмислення чи навіть "уточнення" :)
За останній тижедень мені пощастило натрапити на кілька цікавих монгольських рок гуртів. Це не було чимось абсолютно новим, оскільки за одним таким гуртом я вже стежу певний час, але це змусило задатись питанням про обширність цього явища. Тож давайте глянемо чим багата Монголія
Якщо подивитись на більшість пісень, то ви побачите що не так багато з них чіпає проблеми дискримінації, ветеранів, хвороб Не ті теми якими продаш музику. Та і важкі це роботи, як для створення, так і часом ознайомлення. Але є ті, хто готові співати про це. Про них і піде мова.
Продовжити цикл підбірок ютубівської музичної творчості по іграм хочеться підбіркою по третьому відмакові, грі від польських розробників, що завоювала серця фанатів по всьому світу. І дала чималий поштовх до творчості деяким з них.
До західноєвропейського фолку у мене особливе відношення. Це музика надзвичайно багата на цікаві пісні, мелодії, а іноді і історії. І особливо виділяються німці купою фолк-гуртів на будь який смак: від легенького ірландського фолку, до епічного вікінгського фолк-металу.
Разом з останнім днем 2023 року завершуємо і підбиття музичних підсумків. Якщо перша частина була присвячена українським гуртам, друга металу, то тут буде солянка з усього того що не вмістилось в попередні 2 частини, від репкору до піратського фолк року.
Рік добігає кінця, тож виникла думка підбити його музичні підсумки і виділити найцікавіші роботи за цей період. Список дуже суб’єктивний і складається здебільшого з маловідомих пісень. І в першій частині пройдемось по скарбам української рок-сцени.
Хто не знає творів Дюма про д’Артаньяна і його друзів-мушкетерів? Думаю таких людей настільки мало, що їх можна заносити до червоної книги. А як багато з нас знає музичний міні-напрям натхненний цією історією? Думаю відповідь буде повністю протилежна. А там є що послухати.
Я давно хотів написати про цей гурт, його небанальну історію, веселу, епічну і часом провокативну творчість, а головне, експерименти які виділяють їх на фоні всіх інших фолк, рок і метал гуртів. Вони абсолютно скажені в найкращому сенсі цього слова! І абсолютно позитивні!
Піратська романтика вже не одне сторіччя відіграє помітну роль в світовій культурі. Від стареньких романів Сабатіні про капітана Блада, до сучасної кіноепопеї з Джеком Горобцем. Не могло таке явище пройти і повз музику, де сформувався ряд цікавих тематичних гуртів.
Музика для слов’янського фентезі. Таку асоціацію пісні гурту Deloraine викликали у мене ще до того, як я дізнався скільки пісень вони наробили по мотивам всім відомого Відьмака 3. І в цьому пості я спробую поділитись вибіркою найцікавіших їх творів.
Пісня з унікальною історією. Пісня що має більш ніж 50 версій на різних мовах. Пісня яку хибно проголосили гімном ІРА і Люфтваффе. Або просто “пісня про сидр”. Пропоную познайомитись з цим шедевром фолк музики, найкращими його версіями і віхами його історії.
Поки ніхто не пише на цю тему