Добропільський напрямок. Противник завалює м'ясом, як і на інших напрямках. І за цим м'ясом підтягуються пілоти, РЕБ, артилерія. мотострілецькі полки рф проливають кров, щоб їхні дронарі змогли атакувати Добропілля і околиці, чим вони дуже активно займались декілька днів, фактично захопили контроль з повітря над трасою від Добропілля до Родинського.
Зараз умови, які дозволяли їм це робити так легко, змінилися, проте це тимчасова історія. з часом сприятливий вітер стане не єдиним фактором, який дозволяє масово атакувати місто fpv дронами, адже противник поступово скорочує відстань. А тим часом він застосовує інші заходи впливу. Яскравий приклад - авіаудар по центру міста 16 липня, націлений на людний магазин.
Оборона в лісосмугах, полях і балках між Костянтинівкою і Мирноградом яскраво показала якою тактикою буде користуватися противник та які результати вона може принести. Часто оборонні позиції знаходяться далеко одна від одної з огляду на особливості місцевості і наявність ресурсів.
Наприклад, у вас малюнок лісосмуг дозволяє розташувати певну кількість спостережних пунктів, які дозволяють досить щільно оборонятися і їх стає складно обійти. Тоді тут є шанс довше тримати оборону. а в інших місцях у вас два-три кілометри поля між 2 посадками або балками. Тут можливості для мотогруп стають більші. оборона тут більш розтягнута.
Противник використовує таку щільність позицій в обороні у поєднанні з особливостями місцевості для того, щоб банально обходити або мотогрупами або іноді колонами броні ці позиції, залишаючи їх в себе за спиною. на додачу до цього також вже традиційне накопичення особового складу, який затягується в район роботи невеликими групами. пішки чи на мототранспорті.
Піхота може зайвий раз не висовуватися з укриття без крайньої необхідності, адже спалити свою вогневу позицію, скажімо в спробі збиватися ворожі fpv? Автоматично означає стати мішенню для наступного дрона та артилерії, які будуть розбирати позицію до останнього.
Багато надій покладають на спостереження і розвідку за допомогою дронів, але завжди є недоліки у вигляді недостатньої кількості екіпажів, засобів, а також проблем з організацією їх роботи (розподіл секторів розвідки між організмами і екіпажами тощо). З розстановкою пріоритетів.
Противник перетнув річку Казений Торець. Наступні цілі очевидно включають в себе:
- прорватися в Мирноград по низовині вздовж струмка на північному сході міста і створити умови для просування до міста і заходу в нього зі сходу в результаті окупації Новоекономічного, Миколаївки etc. Захопити місцеву шахту.

- просуватися на захід і захопити Родинське і повністю перерізати дорогу Т0515 та зайти на Мирноград з півночі.

- вздовж річки рухатися в бік Шахового.

Від Родинського залишиться приблизно 8 км полів до Гришиного, яке стане головними, а з часом єдиними вхідними воротами до напівоточених Покровська-Мирнограда. чи є в нас резерви, які дозволять кровопролитні міські бої, - питання риторичне. Що буде далі - висновки робіть самі. Висновки зробити не складно, ми це вже проходили в тому чи іншому вигляді.
З очевидних проблем саме на лінії зіткнення і в перших ешелонах - це щільність оборони, координація в смузі між наявною солянкою підрозділів, широка смуга, яку складно достатньо щільно контролювати дронами, значна кількість розрахунків дронів противника, які створюють багато проблем і з якими потрібно боротися як з повноцінною силою, а не факультативно, чекаючи поки проблему вирішить сусід.
Чому складно все контролити дронами, бо ми впираємося в питання ресурсу. Так, в нас проблема з піхотою, але й екіпажів дронів потрібно явно більше і їхні технічні спроможності і відповідно забезпечення. Крім того, противник систематично намагається вибивати наші екіпажі, прекрасно розуміючи, що дронарі - один з головних факторів, які заважають їм просуватися і завдають втрат.
Відповідно виконання бойових завдань дронарями ускладнюються. це ставить питання і про налагодження їх постачання та логістики за допомогою безпілотних комплексів (НРК в тому числі). Це і про заміну та ротації, які стають ще більш актуальні в цих умовах і про банальний резевр, який можна задіяти оперативно, не знімаючи працюючі групи з інших напрямків.
На практиці організувати щільну оборону з нормальним контролем сектору складно і через особливості місцевості в купі з деякими геніальними інженерними рішеннями, якщо ви розумієте про що мова. Та й якби була така можливість, втомлена армія, яка не має з чого сформувати належні резерви, не може цю проблему вирішити без тилу. Відповідно тут знов питання набору поповнення, його якості та відповідної підготовки відповідно до сучасних вимог поля бою.
Нещодавні удари росіян по центрах комплектування - яскраве нагадування, що у ситуації, коли противник хоче зірвати поповнення ЗСУ, країна має робити все, щоб цього не допустити. Проте, ми втратили багато місяців на вихолощені законопроєкти, демагогію та паразитування на темі, поки ворог системно і наполегливо працював у цьому напрямку. знову чекаємо, поки щось вирішиться без наших зусиль.
Лишається питання координації того, що є. Зокрема взаємодії між собою солянки некомплектних підрозділів, які обороняються і часто не комунікують між собою належним чином. Можу припустити, що на Добропільському відтинку ситуація з цим не найгірша порівняно з деякими іншими. Проте це не знімає проблему.
Все ще чуємо про випадки, коли командири вогневих засобів у сусідніх секторах не горять бажанням відпрацьовувати по цілях у секторі сусіда. Навіть не зважаючи на те, що просування в цьому секторі росіян може призвести до того, що в цій зоні противник вийде їм самим у фланг і сектор різко стане їхнім.
У нас все ще є горизонтальна взаємодія, люди, здатні продукувати рішення та інновації, які час від часу бере на озброєння командування. Добре, що це є. Ну і звісно треба вирішити питання з тим, щоб на місцях не боялися передавати інформацію про реальну конфігурацію на передньому краї. Нагору і сусідам. Щоб ми не дивувалися знову чому в нас невчасно приймають деякі рішення.
Дякую за увагу.
Якщо хочете подякувати автору за матеріал, то можна тут: http://send.monobank.ua/jar/4mxJwUTytv
PayPal - [email protected]
Або підписатися тут: http://t.me/silukr