Дослідження: Китай і Росія більше не сприймаються як головні загрози безпеці — CNBC

Китай і Росія вважаються меншою загрозою для населення Заходу зараз, ніж рік тому, згідно з новим дослідженням, яке вказує на зростання занепокоєння щодо нетрадиційних ризиків.

  • Масова міграція через війну чи зміну клімату та підйом радикального ісламу зараз є одними з найбільш сприйнятих ризиків серед країн G7.

  • Більшість респондентів у західних країнах також заявили, що бачать, що Китай і глобальний Південь стануть могутнішими протягом наступного десятиліття, тоді як західні держави, швидше за все, будуть стагнувати або занепадати.

Прихильники руху по п’ятницях за кліматичні дії, в тому числі один із плакатів із зображенням президента Росії Володимира Путіна в Берліні, Німеччина.
Прихильники руху по п’ятницях за кліматичні дії, в тому числі один із плакатів із зображенням президента Росії Володимира Путіна в Берліні, Німеччина.

Згідно з новими дослідженнями, Китай і Росія вважаються меншою загрозою для західного населення, ніж рік тому, оскільки стурбованість громадськості зосереджена на нетрадиційних ризиках, таких як масова міграція та радикальний іслам.

Сприйняття громадськістю традиційних жорстких ризиків безпеки зараз залишається вищим, ніж три роки тому, але впало з 2022 року, коли Росія вторглася в Україну, показали результати дослідження Мюнхенського індексу безпеки 2024.

Отримані дані вказують на розбіжність між суспільними настроями та політикою, оскільки світові лідери зустрічаються цього тижня на Мюнхенській конференції з безпеки, щоб обговорити те, що організатори назвали «спадною тенденцією у світовій політиці, відзначеною зростанням геополітичної напруженості та економічної невизначеності».
Головною темою порядку денного будуть триваючі війни між Росією та Україною та Ізраїлем і ХАМАСом, а також розширення НАТО та потенційне повернення Дональда Трампа в Білий дім.

Громадська думка в основному була одностайною щодо середньострокових економічних і геополітичних ризиків, однак більшість респондентів у західних країнах вважали, що Китай та інші держави глобального півдня стануть сильнішими протягом наступного десятиліття, тоді як західні держави будуть стагнувати або занепадати.

Під час опитування 12 000 людей у ​​країнах G7, а також Бразилії, Індії, Китаї та Південній Африці, західні респонденти вірили, що їхня країна стане більш безпечною та заможною через 10 років. Навпаки, більшість тих, хто живе в країнах з економікою, що розвивається, вважали, що їм буде краще у фінансовому та політичному плані.

Росія, Китай ризикують занепасти

Незважаючи на те, що минулого року Росія вважалася головною загрозою для країн G7, більшість цих передбачуваних ризиків зникла, згідно з дослідженням, проведеним з жовтня по листопад 2023 року.

Лише громадяни Великої Британії та Японії все ще вважають Москву найбільшою небезпекою цього року, тоді як Німеччина та Італія зафіксували значне послаблення занепокоєння. Серед них також зменшилися занепокоєння щодо ризиків ядерного конфлікту та збоїв у постачанні енергії.

П’ять країн G7, за винятком Канади та Японії, цього року сприйняли Китай більш прихильно, ніж минулого року. Помітно, що китайські респонденти вважають усі країни, крім Росії та Білорусі, більш загрозливими зараз, ніж раніше. Це також була єдина країна, яка назвала США загрозою.

Однак сприйняття нетрадиційних ризиків зросло в усіх країнах, і люди в усьому світі висловлювали стурбованість екологічними загрозами, ризиками масової міграції внаслідок війни чи зміни клімату та організованою злочинністю. Проблеми навколишнього середовища займають перше місце в усіх країнах, крім США

Уявна загроза радикального ісламу також помітно зросла, хоча автори звіту відзначають, що настрої були в основному зосереджені в Європі та Північній Америці та, ймовірно, були наслідком війни Ізраїлю та ХАМАС.

Тим часом питання кібербезпеки вважаються найбільшим ризиком у Китаї та США, оскільки обидві країни посилюють свої обмеження одна проти одної в змаганні за технологічне домінування.

Індекс супроводжувався звітом під назвою «Програти?», який вказав на триваючий відхід від глобальної співпраці до транзакційної, протекціоністської політики.

«Оскільки все більше і більше держав визначають свій успіх порівняно з іншими, порочне коло мислення про відносні переваги, втрати процвітання та зростаючу геополітичну напруженість загрожує розгорнутися. Результатом цього є динаміка програшів, яка вже розгортається в багатьох сферах політики та охоплює різні регіони», - йдеться в повідомленні.

Було додано, що цьогорічний супервиборчий цикл може ще більше посилити ризики «відкату демократії, зростання поляризації суспільства та зростання правого популізму», що ще більше порушить міжнародну співпрацю.

«Популістські сили ще більше посилили думку, що одні гравці отримують вигоду за рахунок інших, оскільки крайня форма лібералізму «погіршує те, хто виграє, а хто програє від економічної глобалізації», — додали у доповіді.

У звіті йдеться про те, що переобрання Трампа президентом США потенційно може «означати кінець довірливої ​​співпраці між демократичними державами». Справді, у суботу кандидат у президенти від Республіканської партії заявив, що «заохочуватиме» Росію атакувати союзників по НАТО, якщо вони не виконають своїх зобов’язань щодо витрат.

Джерело — CNBC

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

73.8KПрочитань
4Автори
278Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається