Дві Кореї та гарантії безпеки

міністр оборони США Ллойд Остін

Держави, що входять до ООН та стежать за дотриманням режиму припинення вогню між Північною та Південною Кореєю, після війни 1950-53 років, побоюються, що Китай і Росія допомагають КНДР нарощувати свій військовий потенціал. Така політика дозволяє Пхеньяну обходити санкції, накладені на нього Радою Безпеки ООН. Таке застереження зробив сьогодні міністр оборони США Ллойд Остін, який перебуває зараз у Південній Кореї. У відповідь на це Кремль заявив, що звинувачення США в адресу Росії та Китаю є абсолютно безпідставними.

Глава Пентагону зараз у Південній Кореї для зустрічі з міністрами оборони та іншими офіційними особами країн, що входять до Командування ООН (UNC), яке стежить за дотриманням режиму припинення вогню між двома ворогуючими державами на Корейському півострові. Такий факт змушує багато країн задуматися багато, особливо Україну.

«Ми глибоко стурбовані зростаючим останнім часом військовим співробітництвом між Росією та Північною Кореєю», - зазначив Остін.

Нещодавно південнокорейська розвідка повідомила, що КНДР вже відправила до Росії більше десяти боєприпасних партій, що еквівалентно одному мільйону артилерійських снарядів.

За даними Сеула, до цих партій входили балістичні ракети близької дальності, протитанкові ракети та переносні зенітні ракети, які Москва може використовувати у війні проти України. КНДР, у свою чергу, мабуть, зацікавлена ​​в російських технологіях, які вона могла б застосовувати у своїй ядерній програмі.

Росія та Північна Корея заперечують ці звинувачення, але їхні лідери Кім Чен Ин та Володимир Путін під час вересневої зустрічі на Далекому Сході пообіцяли зміцнювати військову співпрацю між своїми країнами.

Китай, найближчий союзник КНДР, неодноразово заявляв, що дотримується міжнародних зобов'язань і це не може не тішити.

Командування ООН “буде єдиним у разі будь-якого відновлення військових дій чи збройного нападу на Корейський півострів”, йдеться у спільній заяві ООН (UNC) та Південної Кореї, в якій також засуджуються ядерна та ракетна програми КНДР.

У понеділок Пхеньян назвав ООН "американським інструментом конфронтації", який не має нічого спільного з ООН і є "незаконною військовою організацією", яка має бути розпущена, щоб запобігти новій війні на Корейському півострові. На цьому фоні, завтрашня зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна має дати відповіді на багато питань. Зустріч готувалася місяцями.

Чи принесе розмова Сі та Байдена відчутні результати? Більшість американських експертів щодо Китаю налаштовані скептично. Найголовніше, що зустріч взагалі відбудеться.

Байден, найімовірніше, підштовхне Сі Цзіньпіна до того, щоб Китай вплинув на Іран. Це може запобігти поширенню конфлікту на весь близькосхідний регіон, те саме стосується і теми України. Тут Байден наполягатиме на тому, щоб Китай припинив підтримувати агресивну війну Росії. Для Байдена головне намагання — відновити надійні двосторонні зв'язки між американськими та китайськими військовими. Найбільшу небезпеку зараз становить небажана військова ескалація.

Окрім військових є ще цілий список так званих дрібних питань. Такі речі, як угода щодо фентанілу. Більша частина сировини для цього синтетичного наркотику надходить із Китаю та Мексики. Напередодні цієї зустрічі з'явилася велика кількість публікацій на цю тему. Прогрес у вирішенні цих так званих дрібних питань, у свою чергу, може допомогти досягти прогресу у вирішенні великих, серйозних проблем. Адже основна стратегія Пекіна полягає в тому, щоб залучити на свій бік країни Глобального Півдня.

Саме це буде сигналом усьому світу у фундаментальному питанні:

<Хто сьогодні є державою номер один у світі — все ще США чи Китай?>

Саміт АТЕС також може показати, наскільки США зараз борються з внутрішніми проблемами: Байдену доведеться часто розмовляти з Вашингтоном по телефону до Сан-Франциско, щоб не допустити шатдауна, який значною мірою зупинився в урядових справах, до кінця тижня.

Джерело: Міжнародний кур'єр

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

73.7KПрочитань
4Автори
278Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається