Стаття не спонукає когось до дій, не несе якогось злочинного характеру. Автор наполягає і радить не використовувати бездротові мережі стандарту 802.11 через їх ненадійність!

Загальна інформація

ESP8266 - це невеликий, потужний і доступний Wi-Fi-модуль, який став дуже популярним у сфері розробки Інтернету речей (IoT). Він був розроблений компанією Espressif Systems і став одним із ключових компонентів для побудови бездротових з'єднань в різних пристроях.

ESP8266 має вбудований мікроконтролер, який базується на архітектурі Tensilica Xtensa LX106. Цей мікроконтролер працює з тактовою частотою 80 МГц і має вбудовану флеш-пам'ять для зберігання програмного коду. Є також можливість підключення зовнішньої флеш-пам'яті до модуля.

Однак, головною особливістю ESP8266 є його вбудований Wi-Fi-модуль, який дозволяє підключати пристрій до бездротових мереж. Цей модуль підтримує протоколи 802.11 b/g/n і може працювати як в режимі точки доступу (Access Point), так і в режимі клієнта (Station). Це означає, що ESP8266 може функціонувати як самостійний сервер або підключатися до існуючої мережі.

Сторінка з GitHub: https://github.com/esp8266/Arduino#available-versions

Як використовувати?

Працювати з неюдоволі легок. Але вам треба буде обзовестися перехідником або повербанком, щоб плата мала від чого живитися. Також вам треба буду прошити її. Прошивку можна знайти в інтернеті, статей про це досить багато, а якщо буде тре, то можете звернутись з питанями. Проте щоб встановити потрібний софт раджу спочатку визначити яка саме у вас плата ESP

шукайте схожу або таку ж

Друже, мені справді дуже приємно, що дочитав до сюди! Якщо тобі це цікаво, то переглянь смежні з цією темою статті:

Продовжуємо! Після того як вона буде підключена до пристрою чи повербанку, то на ній має заплямкати червоний індикатор. Після цього цього у вас має з’явитися мережа з назвою pwned. Пароль від цієї мережі: deauther. Потім, якщо виникне потреба, то це можна легко змінити в налаштунках самої плати.

Далі ви маєте перейти до браузеру та в строку для посилань написати:

192.168.4.1

Не треба перевіряти це без плати чи не підключившись до неї, бо єдине, що ви отримаєте, так це ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Тепер перед вашими очима дисклеймер, який попереджає, що не в усіх випадках використання цієї сторінки це є законно. Тож тільки якщо ви погоджуєтесь з усім, що там написано, то тисніть далі.

Можливості які вам наданні

Тепер, з самого початку вам потрібно просканувати всі мережі, щоб визначити які вам доступні. Для цього, що не дивно, ви маєте натиснути кнопку Scan. Тепер ти побачив мережі, які можуть з тобою вазємодіяти. Обери ту, що потрібна(тестуйте на своєму роутері, щоб не шкодити іншим), потім натисни на кнопку Selected. Якщо помилився, то тицяй Deselected.

Тепер перейдемо до справи. Другою в панелі зверху є вкладка Stations. Завдяки неї ти можеш просканити всіх клиєнтів, які підключені до мережі. В тебе буде написано скільки часу займе сканування, а знизу, вже після скану, буде перелік користувачів.

В третій вкладці з назвою Attack, ви можете обрати три тіпи атаки.

Death

Ця атака кладе всю мережу і до її кінця ніхто не зможе під’єднатися до мережі. Після закінчення атаки у вас з1явиться вікно, де ви маєте наново писати пароль, бо пристрій буде вважати, що все це саме через нього. Також завдяки Stations, де ви маєте перелік користувачів, ви можете обрати когось певного та від’єднати від мережі.

Beacon

Атака Beacon просто створює багато Wi-Fi мереж. Ви самі можете визначити скільки їх буде

Beacon-фрейми є одним з типів кадрів, які використовуються в бездротових мережах стандарту Wi-Fi. Вони використовуються для передачі інформації про доступні бездротові мережі (Wi-Fi мережі) та базові параметри мережі.

Кожна Wi-Fi точка доступу (Access Point) періодично випускає Beacon-фрейми для повідомлення навколишніх пристроїв про свою наявність і надання послуги з'єднання. Ці фрейми містять інформацію, таку як ідентифікатор мережі (SSID), тип шифрування, канал, сила сигналу, інформація про частоту і багато іншого.

Основна функція Beacon-фреймів полягає у тому, щоб допомогти пристроям виявити доступні мережі і встановити з'єднання з ними. Коли пристрій, який підтримує Wi-Fi, отримує Beacon-фрейм, він може відображати доступні мережі в списку Wi-Fi мереж, який користувач може побачити на своєму пристрої.

Probe Request

Probe Request (запит на виявлення) є одним з типів Wi-Fi кадрів, які використовуються в бездротових мережах для виявлення наявних Wi-Fi точок доступу (AP) і отримання інформації про них. Коли пристрій з Wi-Fi включається або шукає доступні мережі, він може надсилати Probe Request-кадри в ефір з метою знайти доступні мережі і встановити з'єднання.

Кожен Probe Request-кадр містить інформацію про SSID (ідентифікатор мережі), можливість підтримки шифрування, підтримувані швидкості передачі даних та інші деталі, які допомагають точці доступу індентифікувати пристрій і передати необхідну інформацію для встановлення з'єднання.

Як я зрозумів, то ця атака значно знижає швидкість мережі,якщо казати в контексті цієї плати. Бо ваша мережа знижує свою потужність до пристроя, який є найтупіший.

Кінець

Ну і узагальнуючи хочу ще раз підкреслити, що все це ви маєте використовувати з розумом та не порушуючи закони. Не можу сказати, що ця плата дасть вам багато можливостей, проте для мене в свій час це був доволі корисний досвід.

Розширюйте, покращуйте, вдосконалюйте, зміцнюйте український контент.

Слава Україні!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Пан Євген
Пан Євген@Ukrainian

7.3KПрочитань
0Автори
67Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (4)

Я помітив, шо на Друкарні ще майже не було довгочитів по Arduino, а саме тому прошу вподобати його, щоб ця тема мала розвиток на цій платформі!

Вам також сподобається