Перша частина, всім відомої медіафраншизи «Форсаж», побачила світ 22 червня 2001 року ( в Україні фільм вийшов на великі екрани 18 жовтня того ж року). Головні ролі дісталися, маловідомим, Полу Вокеру та Віну Дізелю, кар’єра яких потім пішла вгору. Стрічка здобула свою популярність, про це кажуть касові збори в 207 млн. доларів, що майже в 6 разів перевищує бюджет фільму. Передивляючись картину зараз – вона не здивує, розбалуваних, кіноманів які звикли до гарної цифрової графіки, та приголомшливого зображення на екрані. На початку століття, та наприкінці попереднього, тема вуличних перегонів висвітлюється кіноматографом не рідко, але зазвичай вона відходить більш на задній план, коли в Форсажі, виступає основою сюжету навколо якої все і відбувається. Цікавий факт: Форсаж має реальне підгрунтя з вуличними перегонами, але в Нью-Йорку.
«Подвійний Форсаж» – таку назву отримала наступна частину фільму, прем’єра якого відбулася літом 2003 року. Головні ролі отримали Тайріз Гібсон, та Пол Вокер, а зірка минулої частини, Він Дізель, за однією з версій, запросив дуже великий гонорар, а за іншої він не вподобав сценарій фільму ( Правду знає лише він).
«Потрійний форсаж: токійський дрифт» – третя частина фільму, яка відрізняться від інших частин, але можливо, являється одним каноном, тому що перша частина – це драг-рейсінг, друга частина – це спрінт ( звичайні перегони ), і третя частина – дрифт. Якщо порівнювати перші три частини франшизи, то перша и третя мають більше спільного – і там і там основою залишаються перегони, в свою чергу в другій частині акцент був більше зроблений на криміналі який міг взагалі бути без швидкості, перегонів, але це притягнули за вуха, бо перша частина в собі це містила і дуже так вдало реалізувалась. Попри схожість ідей з першою частиною, фінансово, Потрійному форсажу, не вдалось повторити успіх – 160 млн. доларів прибуток з собівартістю 85 млн доларів.
«Форсаж 4» – ось нарешті після 8 років з показу першої частини на великих екранах, можна знову зустріти старий акторський склад, та побачити продовження історії. Головні ролі зіграли: Він Дізель, Пол Вокер, Мішель Родрігес, Джордана Брюстер. Четверта частина з перших п’яти найбільш відрізняється від інших – тут вже більше криміналу, навіть натяки на детектив і розслідування є, а ось перегони, як і в другій частині, виступають тацею цієї страви, або можна сказати, що вони є секретним інгредієнтом фільму
Ось ми підійшли вже до 5 частини франшизи яка має назву «Форсаж: Пограбування в Ріо» – це остання, на мою думку, частина яка не схожа на решту фільмів. П’ята частина підсумовує чотири попередні і дуже гарно об’єднує їх між собою, тому що ми бачимо тут людей з всіх попередніх частин. По атмосфері вона нагадує «11 друзів Оушена» – в кожного є своя роль в команді, але відмінність є в тому, що в Форсажі їх поєднує як ціль так і любов до автомобілів.
Все написане вище не є оглядом кожного з цих фільмів, воно написане, щоб читач відновив в себе в голові дані про кожен фільм, кадри з фільмів. Далі писати про кожну з частин, приводити сухі факти немає сенсу. Останні фільми з франшизи між собою дуже схожі, та переповненні екшном. Сюжети фільмів роблять до безглуздя неочікувані повороти, головні герої круче героїв Марвел і вони безсмертні, скоріше за все. Хочемо ми чи ні, але справедливо визнати, що після п’ятої частини з франшизи намагаються видоїти більше і більше коштів і це виходить, проте за рахунок багатьох факторів, але ніяк не через гарний сценарій і збільшення цікавості до франшизи – абсолютно всі починають висміювати останні фільми, робити меми з « лисим на чарджері»
Дуже символічно, що саме 5 частина виступає ідеальним закінченням франшизи, і являється останнім повним фільмом, цієї серії, в якому Пол Вокер брав участь, тому можна вважати, що це і є той солодкий кінець рівно через 10 років після виходу першого фільму
Дякую всім хто дочитав, вибачте за можливі помилки в тексті, сподіваюсь, вам сподобалось.