Гаррі Поттер і Шедевральний Трешняк | Огляд гри Secret Agent Wizard Boy and the International Crime Syndicate

Я просто обожнюю класичні ігри про Гаррі Поттера, а особливо їхні ПК-версії! Це дійсно непогані трьовимірні платформери для свого часу та прям люта й чарівна ностальгія особисто для мене. 

Harry Potter and the Sorcerer's Stone on Windows 10 - Federico Dossena

Тож очевидно, що мене одразу зацікавила така інді-гра, як “Secret Agent Wizard Boy and the International Crime Syndicate” (так, це реальна назва, а також особисто мій претендент на Гру Року 2025).

Secret Agent Wizard Boy and the International Crime Syndicate Early Access  Trailer

Якщо ви поглянете на одні лиш скріншоти та демонстрацію ґеймплею, то з перших секунд побачите, що розробники цієї гри дуже надихалися першими трьома “Поттерами” на персональні комп’ютери.

Secret Agent Wizard Boy - A sandbox spellcasting game set in wizarding  school that is in NO WAY based off of a certain franchise :  r/TwoBestFriendsPlay

Прям оце нещодавно “Secret Agent Wizard Boy” нарешті релізнувся в Steam у ранньому доступі. Тож сьогодні ви, відповідно, дізнаєтеся, що з себе представляє цей самий “Секретний Агент Хлопчик Чарівник” та чи варто його зараз купувати. Або все ж таки почекати повноцінного релізу, який відбудеться незрозуміло коли?

Довгочит заснований на сценарії цього мого відео

Сюжетна зав'язка “Secret Agent Wizard Boy” максимально проста – головного героя, хлопчика-чарівника у чаклунській школі вербують британські спецслужби Мі6 задля викриття темних справ директора школи на ім'я Ґрамблморт та його причетності до міжнародного кримінального синдикату під назвою S.P.I.D.E.R. Не знаю як для вас, а для мене це вже Absolute Cinema та привід для резонного питання – що вживали розробники гри? 

У плані ігрового процесу “Secret Agent Wizard Boy and the International Crime Syndicate” представляє з себе пісочницю, де головним вашим квестом на час релізу в ранньому доступі – є відкриття великих дверей у підземеллі, за якими скоріш за все знаходиться компромат на директора школи.

Щоб це зробити, вам треба знайти шість містичних фігур та розмістити їх у таких от нішах навколо дверей. Знайти одну частину цих самих фігур буде в цілому легко, проте з іншою частиною у вас можуть виникнути деякі складноші, бо вас тут ніхто не буде вести за ручку. 

“Secret Agent Wizard Boy” починається з того, що ви спавнитеся у головному дворі школи чарівників, а знизу екрану пишеться ваш головний квест. На цьому моменті у вас є два вибори – піти виконувати цей самий квест, по ходу досліджуючи замок, або ж почати сіяти руйнування та хаос! 

Ця гра дає вам реально багато свободи у взаємодії зі своїм світом. Ви можете піти та залізти майже усюди куди забажаєте, вирубити заклинанням або предметом будь-якого персонажа та переміщувати досить велику кількість об’єктів: картин, ящиків, столів, бочок тощо.

У всього цього, до речі, є фізика, тож маніпулювати з об'єктами треба вкрай обережно, бо через одне лиш банальне заклинання відштовхування вони можуть просто взяти і вбити вас. Та й взагалі, померти тут можна від багато чого, і багато як.

До речі, щодо цих самих заклинань. Під час дослідження замку ви можете знайти різні чарівні книжки, при піднятті яких ви вивчаєте одне з кількох заклинань присутніх у “Secret Agent Wizard Boy”. Деякі з них є аналогами таких зі світу Гаррі Поттера: наприклад Фліпендо або Акціо, інші ж є цілком оригінальними – серед них те, що збільшує, або ж те, що зменшує.

Між усіма заклинаннями можна вільно перемикатися, з чого випливає такий от цікавий факт – подібні механіки з підбиранням книг заклинань та їхнім вибором були присутні в бета-версії “Філософського Каменю” на ПК.

Магію у “Secret Agent Wizard Boy” можна використовувати як задля поліпшення ігрового процесу, так і вирішення різних ігрових ситуацій та відкриття секретних кімнат, де можна прокачати певні стати нашого персонажа: здоров'я та броню. Ну і не забуваємо про розй*бування всього і вся навколо!

Як ви вже давно могли помітити, візуально “Secret Agent Wizard Boy” дуже надихається естетикою перших двох “Гаррі Поттерів” на персональні компи, що особисто в мене викликає величезну дозу ностальгії, яку дещо псують системні вимоги. Якого біса в мінімалках там стоїть відеокарта GTX 980 Ti, яка, на хвилинку, має 6 гігабайт відеопам'яті. Це якийсь жарт?

У мене є підозра, що у цьому виннен рушій гри – скоріш за все Unreal Engine 5. Хоча можливо, це просто найслабші спеки які змогли знайти розробники для тестування гри.

У “Secret Agent Wizard Boy” головний герой починає свій шлях у понеділок та повинен виконати головне завдання за 7 днів. Наступний день тижня починається після вашої смерті, але весь прогрес та дії зберігаються до того моменту, поки тиждень не закінчиться (благо усі заклинання ви вивчаєте перманентно).

Тобто, з натяжкою, “Secret Agent Wizard Boy” можна назвати rogue-лайком. Ця механіка з початком усього з нуля та втрати прогресу спочатку може перетворити вашу сраку на вогняного краба, але на цьому етапі розвитку гри до подібних умовностей можна звикнути. Також, на особисто мою думку, тут навіть присутні зачатки такого жанру, як “immersive-sim”, що досить прикольно.

“Secret Agent Wizard Boy” наповнена досить своєрідним гумором та приколами, більшість яких випливають із взаємодії з персонажами у відкритому світі. Вони тут можуть казати якийсь незрозумілий але кумедний треш, пробивати четверту стіну, давати нам підказки щодо місць де можна отримати містичні фігури, або ж декламувати досить дивну фразу пов'язану з жабами:

“I am frog. Blop blop blop.”

Можливо саме вони були головним джерелом ідей для “Secret Agent Wizard Boy”, якщо ви розумієте про що я кажу?

@simpsons_DG's video Tweet

Прямо як у класичних “Гаррі Поттерах” тут наявна система торгівлі за місцеві колектблси – чарівне печиво, або ж “wizard biscuits”.

За них ви зможете купляти різні капелюхи, ці самі містичні фігури, зброю, інгредієнти для зіль та ключі.

Давайте швиденько пройдемося по цим предметам:

  • Капелюхи нам потрібні для отримання доступу до місця проживання учнів з інших гуртожитків школи магії та фракцій, якщо так можна сказати.

    Це нам потрібно задля отримання предметів для виконання головного квесту. Ви звичайно можете спробувати проникнути до них без капелюху методом стелсу, який тут наявний, але це буде вкрай важко, і окрім учнів вас можуть спіймати охоронці-спецагенти.

    Окрім них по всьому замку розміщені камери, але я не впевнений що вони якось впливають на ваше скрадання;

  • Про фігури все зрозуміло, тому перейдемо до зброї – її можна використовувати для елімінації свідків при стелсі або деяких ворогів для отримання квестових предметів.

    Зброю можна як купити, так і знайти на рівнях, і вона може бути як холодною, так і вибуховою – це наприклад міни або ракети, з якими треба бути дуже обережним;

  • Що ж до інгредієнтів для зіль – то у цій грі наявна ціла система зіллєваріння. По території школи розкидані як самі зілля, так і казани й інгредієнти для магічних мікстур.

    Але прикол в тому, що послідовність кидання у казан інгредієнтів вам треба дізнатися самим (ну або ж піддивитися у посібниках в Steam).

    Зілля тут можуть тимчасово покращити силу ваших заклинань, похіляти здоров'я, зробити вас невидимим, телепортувати вас у рандомне місце замку, або ж нафіг підірвати;

  • Ну а з ключами все дуже банально та просто – за допомогою них ви можете відкрити різні, у яких можуть міститися як корисні предмети, так і книги заклинань.

І ледь не забув, у “Secret Agent Wizard Boy” є мультиплеєр, який підвищує рівень трешаку до нереальних висот, а також навіть полегшує проходження головного квесту (звичайно якщо ви обрали собі для гри нормальних тіммейтів).

Про “Secret Agent Wizard Boy and the International Crime Syndicate” можна розповісти ще багато чого, але я б порекомендував пограти вам у неї самим, бо це досить фанова, кумедна та досить таки глибока гра, бо окрім головного завдання у тутешній школі магії наявно багато різних секретів та таємниць. Ну і звичайно ж багів, один з яких навіть заруїнив мені одне з проходжень.

Але це все можна простити, бо, нагадую, що ця гра знаходиться в ранньому доступі!

Єдине що мене трохи напрягає – то це ціна, бо мені здається, що вона дещо зависока для тієї кількості контенту, що наразі знаходиться у “Secret Agent Wizard Boy”, бо за словами розробника це десь дві-три години грання. Проте, це може бути непоганою інвестицією в майбутнє, якщо проєкт будуть підтримувати розробники та видавець.

До речі, дуже хочу подякувати останньому за наданню ключа від гри, що зробило можливим цей огляд!

Щоб б хотілося побачити в майбутніх оновленнях

Ну і насамкінець я хотів би висловити свої побажання щодо майбутнього контенту у “Secret Agent Wizard Boy and the International Crime Syndicate”, який звичайно ж планується розробниками у майбутньому:

  • Перш за все хотілося б побачити чарівні мітли та польоти на них. Хоча, мені здається, що шанс на додавання мітел у гру дуже маленький, бо це зламає ігровий баланс та прогресію;

  • Нам потрібно більше колектблсів – наприклад карток чарівників, які можна колекціонувати та можливо відкривати за них якісь спеціальні бонусні кімнати;

  • По аналогії з оригінальною трилогією “Поттерів” було б прикольно мати тут Практикуми для освоєння заклинань після їхнього відкриття, або хоча б міні гру з обведенням їхнього символу. Ну і очевидно що нам треба більша кількість цих самих заклинань, щоб грати було набагато фановіше та різноманітніше;

  • Необхідна яка-неяка система інвентарю, щоб можна було брати з собою кілька різних зіль або інгредієнтів для їхнього варіння, бо ви тупо задовбетеся постійно бігати до їхнього місцезнаходження, щоб наприклад підхілитися після файту з охоронцями;

  • Звичайно ж хотілося б побачити розширення території ігрового замку та можливо додавання якихось локацій за його межами. Тому відповідно до збільшення мапи доведеться збільшити й кількість основних завдань або можливо додати якісь побічні чи ті ж самі міні-ігри. Ну і щоб не задовбатися бігати туди сюди замком можна буде додати більше можливостей для телепортації між його частинами. Це можуть бути каміни з порошком флу, або ж портрети чарівників;

  • Мені здається, що тут необхідні нормальні кат. сцени хоча б на початку та у кінці гри, а також підтримка хоча б текстової української локалізації! Для цього треба додати підтримку субтитрів усюди де це можливо!

Я дуже сподіваюся, що “Secret Agent Wizard Boy and the International Crime Syndicate” буде розвиватися, бо у нього є величезний потенціал. І також я дуже сподіваюся, що ви вподобаєте цей довгочит, моє відео та напишете коментар з думкою про гру! :)

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Bohdan Kryvoruchko
Bohdan Kryvoruchko@bohdander

Ютубер, геймер, читун книжок

1.1KПрочитань
6Автори
19Читачі
Підтримати
На Друкарні з 29 травня

Більше від автора

  • Як сьогодні грається культова дилогія квестів Syberia

    Огляд культових двох перших частин серії Syberia, яка є дуже атмосферною, проте разом з цим досить контроверсійною у плані сетінгу. Що ж ці ігри з себе представляють – дізнаєтеся, якщо прочитаєте довгочит!

    Теми цього довгочиту:

    Ігри
  • Знайомтеся - найкраща гра про Губку Боба!

    SpongeBob Battle for Bikini Bottom - це одна з найкращих ігор про Губку Боба та справжній скарб для фанатів цього персонажа! Шедевральність цього платформера підтверджує римейк 2020-го року, на який я й вирішив зробити огляд!

    Теми цього довгочиту:

    Огляд Гри
  • Усі ігри про Індіану Джонса. Еволюція ігрових пригод Інді

    За увесь час існування франшизи про Індіану Джонса - по гій виходило дійсно багато ігор. У цьому довгочиті та відео я розберу кожну з цих ігор!

    Теми цього довгочиту:

    Ігри

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається