Геопросторовий аналіз: будівництво залізниць на окупованих територіях

Автори: Tatarigami_UA та Frontelligence Insight

Ефективна логістика, що має вирішальне значення у будь-якій війні, виявилася ключовим елементом на ранніх етапах вторгнення 2022 року. Проблеми з логістикою завадили російській армії досягти початкових цілей і забезпечити постачання військ під Києвом, Сумами та Черніговом. Логістика продовжувала відігравати центральну роль під час успішного контрнаступу на Херсонщині у 2022 році та подальшого літнього контрнаступу у 2023 році, коли українські війська мали на меті перервати сухопутне сполучення з Кримом, просуваючись до району Мелітополя.

На початку 2023 року росія доклала значних зусиль для витіснення українських сил з Вугледара та району Волновахи, щоб убезпечити залізницю Донецьк-Маріуполь, попри катастрофічні результати. Це зумовлено розумінням того, що залізничний транспорт залишається найефективнішим засобом для обох сторін для переміщення підрозділів, боєприпасів та обладнання.

Команда Frontelligence Insight проаналізувала супутникові знімки залізничних споруд і вважає, що у 2024 році росіяни покращать залізничну логістику на окупованих територіях України, якщо не буде перебоїв [у функціонування]. Наразі тривають зусилля зі створення залізничного сполучення між Таганрогом і Кримом через південь України.

Гілка Бурне - Маловодне

Image

Для покращення логістики між росією, Донецьком і Маріуполем росіяни активно будують нову залізничну гілку на південь від Донецька.

Ця гілка має на меті обійти ризиковану ділянку фронту поблизу Мар'їнки та Вугледара, таким чином допомагаючи забезпечити транспортування ресурсів з тилових районів Донецької області до Маріуполя і далі.

Нова гілка починається в селі Бурне і з'єднується з існуючою залізницею в Маловодному.

Супутникові знімки свідчать про значний прогрес у будівництві цієї залізничної гілки, і наша команда вважає, що будівництво може бути завершене у 2024 році. Однак порівняльний аналіз вказує на уповільнення темпів через будівництво мосту через річку Кальміус.

Під час написання цього аналізу радник мера Маріуполя повідомив, що українські війська обстріляли міст ще на стадії будівництва. Якщо припустити, що ця інформація є точною, то це ще більше відтермінує запуск залізниці. Вразливість цієї єдиної точки відмови для української зброї збільшує ймовірність майбутніх ударів навіть після завершення будівництва, що вплине на функціональність всієї залізничної гілки.

«Міст» Таганрог - Крим

Росіяни оголосили про більш масштабний і амбітний проєкт, який має на меті встановити зв'язок між Кримом і рештою росії за допомогою «сухопутного мосту». Як показано на ілюстрації, опублікованій російськими офіційними особами, цей маршрут слугуватиме альтернативою Кримському мосту і має на меті скоротити тривалість подорожі. Команда Frontelligence Insight виявила те, що виглядає як ранні стадії будівництва.

На відміну від раніше згаданої залізниці між Бурним і Маловодним, ця залізнична гілка набагато довша і все ще перебуває на ранній стадії будівництва. Отже, ми припускаємо, що росія не зможе завершити цей проект до кінця 2024 року.

Супутникові знімки показують, що росіяни також успішно відновили газоперекачувальну станцію і активно займаються прокладанням газопроводу, який має з'єднати Маріуполь з «континентальною росією». Значні інвестиції в інфраструктуру свідчать про те, що росіяни мають намір перетворити регіон на укріплений прифронтовий опорний пункт з потужною військовою присутністю.

Цей трубопровід, ймовірно, є складовою частиною газотранспортної системи Маріуполь-Таганрог.

Враховуючи, що проект будівництва залізниці між Таганрогом і Маріуполем перебуває на початковій стадії, дуже малоймовірно, що росіяни завершать його найближчим часом. Ділянка залізниці між Бурним і Маловодним, що будується з середини 2023 року, не завершена навіть наполовину. Примітно, що ця ділянка майже вдесятеро коротша за ту, яку росіяни мають намір побудувати між Мелітополем і Таганрогом.

Успішне завершення будівництва цієї залізниці дозволило б скоротити час у дорозі і запропонувало б додатковий маршрут для з'єднання російських військ на материковій частині України з окупованими територіями на півдні України. Цей альтернативний маршрут омине Кримський міст, тим самим зменшивши ризики, пов'язані з його руйнуванням або пошкодженням.

Підсумок

Для ефективного ураження залізничних мостів Україні потрібні більш потужні ракети, призначені для руйнування мостів, на кшталт німецьких ракет «Таурус». Загалом, очікується, що росія вдосконалюватиме і розширюватиме свою військову інфраструктуру на окупованих територіях, посилюючи свою присутність і ускладнюючи звільнення цих територій українськими силами. Оскільки у 2024 році Україна зіткнеться з такими проблемами, як нестача боєприпасів, недоукомплектованість підрозділів і обмежена допомога з боку Заходу, ймовірно, буде застосовано оборонний підхід. Водночас очікується, що російські війська активізують свої зусилля з розширення і зміцнення військової інфраструктури.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Mortis Æterna
Mortis Æterna@mortisaeterna

294.6KПрочитань
24Автори
703Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається