«Громовержці*» — скромний інді-фільм

Частиною промокампанії для нового марвелівського фільму стало наголошення на камерності та приземленності стрічки. Проте чи можливо це за 180 млн доларів та до чого тут росіяни? Цей огляд заведе вас далеко за рамки одного фільму, оскільки ми розглянемо як продати наступні 5 фільмів студії за допомогою одного невдалого руху.

«Громовержці*» є завершальним фільмом 5-ї фази КВМ* та передує новим великим стрічкам, таким як «Фантастична четвірка: Перші кроки» (липень 2025) та «Месники: Судний день» (травень 2026).

Оскільки більшість людей загубилися в часі, просторі та мультивсесвітах після «Месники: Завершення», я пропоную вам переглянути шлях створення та промоутинг кінострічки та зрозуміти, чи це того вартувало.

Кадр з фільму «Громовержці*»

*Кіновсесвіт Marvel — діра, в яку ми сьогодні поринемо. Рецензія є виключно особистою думкою авторки та може відрізнятися від вашого досвіду.


1. Знайти джерело натхнення

Ви, напевно, часто чули фразу, що «нового вже не створиш, зараз тільки удосконалюють». Зав’язка історії Громовержців аж ніяк не новинка від Кіновсесвіту Marvel, оскільки вперше група невдах та суперзлодіїв, що виконують секретні завдання для держави, з’явилася на сторінках коміксів у 1997 році. Який же збіг, що група інших злочинців, які працюють на Америку в спробах зменшити свій тюремний строк, з’являються в коміксах DC в 1959 році під назвою «Загін самогубців». Обидві групи отримали чималі видозміни впродовж років, проте це не заважає екранізації 2016 та 2025 років бути ідентичними в своїх ключових сюжетних точках. 

Обидві команди потрапляють на спеціальне секретне завдання від очільниці ЦРУ через своє бажання розпочати інше життя. Групи однаково складаються з білявки, Кличка, комуніста, покинутого мужика, непотрібної для сюжету жінки, а також персонажа, в якому пробуджується інший злий тіньовий дух і який врешті-решт стає головним супротивником.

Неможливо пропустити той факт, що успішність «Загону самогубців» у 2016 році таки надихне Marvel на створення свого відповідника. Але найважливіше — ніколи не згадувати про цей факт публічно. Розділення DC і Marvel, направду, не таке значне, як нам здається, та й Голлівуд не настільки великий, аби жодного разу не отримати повторку, тому ці фільми навіть мають спільного червонозірочника.

Девід Гарбор за роки осовєтчілся

2. Залучити відому акторку

Незважаючи на заявлену колективну роботу та створення нової команди, основні події розгортаються навколо Єлени Белової — персонажки Флоренс П’ю. Історія розповідає про плекання своїх гріхів та переживання найгірших спогадів, і як ми можемо здогадатися, в тієї, хто була перспективною шпигункою КДБ, таких демонят валом.

Флоренс П’ю відіграє свою роль на всі 100%, що для неї також означає скинутися з другої за висотою будівлею у світі. Акторка самостійно виконала найпопулярніший трюк фільму та дуже пишається цим. 

Той факт, що це абсолютно не потрібний для фільму флекс, нікого не цікавить. Стрічка розпочинається з передмови Єлени про буття, свою тугу та смуток і роздуми про життя після смерті своєї сестри. Мала сміливо сігане з будівлі у похмурий день, оскільки, звісно ж, в неї є парашут. Єлена жваво (ну, наскільки Ленка в принципі може бути жвавою) продовжує свою місію та розгромляє охорону лабораторії. Чому вона не могла так само навести паніку знизу вгору? Ну, очевидно, аби Флоренс П’ю носила свій трюк як знамено під час промокампанії та аби журналісти щоразу весело питали її, як це стрибати з Merdeka 118. Не подумайте, я не намагаюся применшити досягнення каскадерської групи та самої акторки, проте таким чином персонажка одразу заявляє про мету та головну думку фільму, і це дещо засмучує.

Саме час згадати про нового для КВМ* персонажа — Боба. Льюїс Пуллман зіграв роль найцікавішого, але водночас і найнезрозумілішого супер… Лиходія? Героя? На цей момент, Сентрі (яким стане Бобік) має найпотужніші суперсили в Марвел. Мені було цікаво спостерігати за його історією, і я очікуватиму його розвитку в подальших стрічках, як він буде використовувати ці сили. Проте, маю передчуття, що ситуація з пані Капітан Марвел повториться та ми отримаємо чергового персонажа другого плану, оскільки КВМ вже давно перестали привносити нових акторів у світло і тільки користуються спроможностями старих вершників (Роберту Дауні-молодшому не щирі вітання).

Ганна Джон-Кеймен знову з’являється в ролі Примари після свого дебюту в фільмі «Людина-мураха та Оса» (2018). Ви теж думали, що це дуже другорядна лиходійка? Загалом, вона нею і залишилась, трошки підкоригувавши фах на більш геройську діяльність. 

Агент США — персонаж, який до цього з’являвся тільки в серіалі «Сокіл та Зимовий солдат» і тому саме він найбільше змусив мене замислитися над інклюзивністю фільму для тих, хто не розуміється на КВМ. Якщо коротко, то вам треба знати забагато лору для того, щоб подивитися цей фільм, і хоча це не є новиною та неочікуваним результатом для фільмів у таких великих франшизах, зазвичай це не є характеристикою для проміжкових стрічок поміж великими проєктами. Такі фільми здебільшого дуже самостійні та не сильно залежать від подій у світі. Говорячи про це…

Бакі повертається як конгресмен та виконує роль провідника між «як ми це зробимо?» та «в мене тачка і зв’язки». Він тут бейсіклі таксі та відоме личко… Себастіан Стен найбільше з усіх пропрацював для студії та має найдовшу історію зі своїм волоссям. Фан-факт: актор почав працювати над Громовержцями одразу після того, як закінчив із фільмом «Учень. Історія Трампа». Ну, обидва персонажі не дуже гарні політики, м’яко кажучи…

Мама просила одягати кепку, слухався тільки каскадер Бакі

*Я кожен раз ледь не пишу КВН — шо то, шо то смердить росіянами.

3. Купити права на культову пісню

Саундтреком для Громовежців став гіт Starship — «Nothing's Gonna Stop Us Now». Він з’являється в одний з версій трейлера та навіть був використаний для представлення головних акторів на прем’єрі. Також у фінальному трейлері фігурує Queen — «Under Pressure». 

Привернення уваги за допомогою старих та популярних пісень стало певним чином фішкою Марвел (особливо після успіху Blue Swede — «Hooked on a Feeling» для «Вартових галактики»). Таким чином, проглядаючи матеріал в інтернеті, наш мозок вже автоматично зараховує інформацію про фільм як про щось знайоме та цікаве.

Проте на відміну від вищезгаданих «Вартових галактики» головна пісня не відіграє жодного сенсу для героїв чи сюжету та губиться на загальному плані. Не кожен фільм повинен супроводжуватися пам’ятним саундтреком, і я не думаю, що саме ця стрічка цього потребує, проте я взагалі не запам’ятала аудіосупровід у кінотеатрі. Але гортання соцмереж та перегляд різних інтерв’ю вже міцно закріпив пісню Starship в асоціаціях до цієї компашки.

Кадр з фільму «Громовержці*» (Вас вдарила курка на метамфетаміні)

4. Вкинути спойлери

Найбільшим провалом цього фільму є його дата виходу. Як вже було згадано на початку, фільм розповідає історію до подій «Месники: Судний день». За місяць до виходу Громовержців у кіно Марвел оголосили каст для своїх наступних Месників. 5 з половиною годин крупняка на спинки стільців принесли нам масштабні спойлери для історії. 

Ми дізналися, що кожен з головних героїв «Громовежців*» з’явиться на екранах через рік, і логічно припустити, що фільм 2025 року був знятий саме для того, аби одразу відповісти на запитання «а як ця команда зібралася разом?» та «чому саме ці персонажі знаходяться тут?». Проте це дуже сильно спрощує та здешевлює в моїх очах сценарій, оскільки я навпаки була б зацікавлена подивитися фільм після того, як побачила їхню динаміку в Месниках. Ми одразу знаємо, що ніхто не вмре, всі залишаться в команді, а персонажі відіграватимуть важливу роль у шостій фазі КВМ.

А найцікавішим для мене є те, що за словами одного з головних акторів, Льюїса Пуллмана, самі актори не знали про свою участь в майбутніх частинах франшизи:

Це було не так чітко, як я... тобто... Я впевнений, що це було чітко для них. Я просто отримав електронного листа, в якому було написано: «Цей пресреліз відбудеться завтра», і я запитав: «Який саме і що про нього?». А вони кажуть: «Це все, ми просто хотіли повідомити вам, що збираємося опублікувати імена деяких людей, які будуть зніматися у фільмі». А я такий: «А хто саме?» — «Гаразд, я дізнаюся потім, окей». Це загалом вся інформація, що була мені доступна.

Це нагадало мені про те, як Том Голланд дізнався про свою роль Людини-павука через анонс. Вам же теж повідомляють про ваші плани на наступний рік-півтора без особистого контакту?

5. Ігнорувати політику

А ви помітили, що я не згадувала про Червоного вартового? Це все тому, що цей прикол заслуговує окремого пояснення та пункту.

Алексєй Шостаков — радянська відповідь на американського Капітана Америку. Персонаж вперше з’являється в коміксах у 1967 році. У світі КВМ Алексєй є названим батьком Наташи Романової та Єлени Белової й виконує роль баті-невдахи. 

Загально більшість персонажів ігнорують існування росії, оскільки в їхньому світі все крутиться навколо Нью-Йорку. Зрозуміло, що з Наташею в основному складі Месників та її «родичами», які були представлені задовго до Громовержців, трошки дурнувато дискутувати про їхню належність до рф, проте кількість російських референсів у фільмі зашкалює та воняє.

Здебільшого їх можна ігнорувати, як через деякий час ігнорується фальшивий «російський» акцент Флоренс П’ю. Стрічка не підносить росію як велику державу і подекуди навпаки насміхається, що Алексєй — радянський відповідник Кепу.

Проте батя зватиме доцю «umnichka» та «Lena» з твердою «Е»; Марвел знімуть окремий проморолик, де персонаж Шостаков рекламує свій бізнес; в найголовнішому сумному флешбекові Белової дівчинка розмовляє чистою російською та читає снєґурочку (і все це в сніг, єстєствєно); дід кілька разів повторює «To the Glory!» (імовірно референс на орден слави та комуністичні вигуки); Льоша дивиться свої старі ролики та плаче за минулою славою та визнанням як Червоного вартового, коли він служив для росії.

Алексєй досі має свого костюма і постійно шукає команду, до якої міг би приєднатися, і через свою самотність намагається знайти за кого зачепитися. Той же Алексєй пропонуватиме змінити назву їхньої команди так, аби там була в кінці велика зетка.

Все це є легітимізацією в очах західного глядача так званої російської культури. Фільм ґрунтується на думці, що всі повинні отримати свій другий шанс та головне продовжувати рухатися вперед, незважаючи на своїх демонів та страхи. Я не впевнена, чи головна персонажка хоч раз за фільм усвідомлює та кається за свої вчинки, адже вона лише наголошує на великій кількості «поганого в житті». А це, я нагадую, основні герої майбутньої шостої фази КВМ.

Марвел і далі вміло ігноруватимуть реальність та будуть хилити до того, що це вигаданий світ, а фанати будуть вихваляти Девіда Гарбора за чудове зображення такого чуттєвого персонажа.

Кадр з фільму «Громовержці*»

Загальний настрій стрічки зосереджений на ментальному здоров’ї та міг би мати позитивний вихлоп, якби не різке закінчення. Будемо слідкувати за подальшими фільмами КВМ*, аби зрозуміти до чого це все було.

*4/10 за не нудний екшн та гарну постановку кадрів.


Коментарі зі спойлерами

Наостанок хочу поговорити про незрозумілий мув з персонажкою Ольги Куриленко — Таскмайстеркою. Якщо ви не слідкували за «Чорною вдовою» (2021), то це одна з головних антагоністок, донька керівника Червоної кімнати — радянської ініціативи з промивання мізків та навчання, яка перетворювала молодих осиротілих дівчат на смертоносних убивць.

Персонажку вбиває Примара після 2 секунд на екрані. Я підозрюю, що це стане майбутнім ричагом для Марвел більше розкрити персонажку, типу, вона дуже сумуватиме та плекатиме свій гріх. Проте наявність Таскмайстерки в промо до фільму — досить цікава деталь.

До речі, акторка має українське походження. Ольга народилась та виросла в СРСР, після чого ще деякий час жила в незалежній Україні. Під час повномасштабного вторгнення в Україну репостила вірші російського фотографа та писала про війну без наголошення на російському вторгненні «горе в Україні», «ми брати та сестри».

Остановить его (конфлікт — прим. ред) сейчас могут договорившись 4 человека: Путин, Зеленский, Байден и Си Цзиньпин. Могут в любой момент. — Ольга Куриленко.

Не дивно, що жінка погодилась зіграти роль росіянки та доньки КДБ-шника вже під час повномасштабного вторгнення.

На момент написання статті Марвел вже почали змінювати назву на постерах з «Громовержці*» на «Нові Месники*», що ще більше доводить мою думку про їхню байдужість видавати такі величезні спойлери, адже головне — підігріти авдиторію для великого Думсдей.


Над статтею працювали: авторка haexanka; редакторка dangeliny; дизайнерка krushen.

Доєднуйтеся до наших соц. мереж: Telegram та Instagram — там на вас чекає ще більше смачного контенту!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Канапка
Канапка@kanapkamedia

Мультифандомне ґік-медіа

784Прочитань
0Автори
15Читачі
На Друкарні з 22 грудня

Більше від автора

  • Деталі 2 сезону “Аркейну”, які легко пропустити. Частина ІІ

    Ну що, любі поціновувачі “Аркейну”, готові знову поринути в улюблений серіал та продовжити розпочаті пошуки малопомітних великоденок та прихованих сенсів? Сподіваюся, що так, бо попереду на вас чекають наступні 23 не менш гідні уваги цікавинки. Розпочнімо!

    Теми цього довгочиту:

    Netflix
  • Роби це в Infinity Nikki щодня (і спина перестане боліти)

    Мої співчуття всім фешн-ґуру, які одного дня натрапили на Infinity Nikki й застрягли там, адже вона входить до списку мобільних ігор. І раз така гулянка, то ця стаття — це пояснення того, як ця система працює і про що варто пам’ятати, запускаючи гру кожного дня.

    Теми цього довгочиту:

    Infinity Nikki
  • Деталі 2 сезону “Аркейну”, які легко пропустити. Частина І

    Вам не доведеться проводити цілі години в Reddit чи за повторним переглядом Аркейну, бо я зібрала для вас аж 50 маловідомих натяків, великоденок, відсилок, паралелей та символічних деталей, і помістила їх у дві статті. Нумо-гайда досліджувати першу половину!

    Теми цього довгочиту:

    Arcane

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається