Ідентичність проти обіцянок: на чому тримається кампанія Камали Гарріс

Камала Гарріс – перша жінка, афроамериканка й азіатка на посаді віцепрезидента США. Уособлення сучасної жінки, в хорошому сенсі мейнстримної, американської боротьби за права жінок і рівність. Афроамериканка, selfmade, лобіювала узаконення одностатевих шлюбів, боролася за право на аборт, змінила статус неповнолітніх повій - з правопорушень на жертв. 

 Її історія – це не просто кар’єрний успіх, а приклад того, як жінка може поєднувати силу, мудрість і відданість своїм цінностям. Кожен професійний крок логічно продуманий. 

Розглянемо позитивні та слабкі позиції кампанії передвиборчого полумарафону кандидата в Президенти США. 

Одразу зауважу, моя думка досить субʼєктивна, але формується на основі професійного досвіду та дбайливо зібраних спостережень за виборами різних країн протягом останніх 19 років.

Почну з продуманої рольової моделі від прокурорської кар’єри до кандидатки в Президенти США – шлях віддзеркалює, що межі існують тільки в нашій голові. 

Якщо ознайомитись з біографією Гарріс складається враження, що вона з самого юнацтва формувала власну карʼєру та думала про бренд. 

Репутаційний капітал Камали Гарріс, як і у більшості політичних осіб двозначний та має прихильників та критиків. 

Враховуючи позицію «відмінниці» команда взяла за основу особистий бренд - «Ідентичність» та побудувала кампанію навколо її персони. Звісно, враховуючи збільшення виборців в США, що походять з Азії та Африки. Логічно було зробити на це комунікаційну ставку. Але. Якщо розглянути ще ближче, то останні місяці Камала закріплювалась в свідомості громадян, як «Своя». Так, Камала не боїться бути собою. Вона пишається своєю ідентичністю, говорить досить відверто та прямолінійно, багато сміється та жартує. 

Публічна передвиборча кампанія побудована на:

  • ідентичність та приналежність до етнічної групи. В США окрему увагу Ідентичності та приналежності до тієї чи іншої етнічної групи, не приділяли кандидати у попередніх кампаніях. Це умовний, але розподіл потенційних виборців. Тому, вже закладений ризик сприйняття. Обама, перший Президент США, який почав говорити про етнічну приналежність, але його кампанія не тримала фокус на цю аудиторію. Камала стала символом нового типу політичного лідера, який представляє багатокультурність і сучасну Америку. Її статус першої темношкірої та індійсько-американської жінки на посаді створив потужний прецедент, який багатьом виборцям дав відчуття, що вона розуміє їхні проблеми та реалії. Це спонукало багато людей підтримати її як представника, який дійсно “говорить їхньою мовою.”

  • жіноче лідерство.  Позиція щодо жіночого лідерства також надихнула багатьох жінок, які побачили в ній рольову модель. Це допомогло їй залучити нових виборців, які прагнуть змін і бачать у ній сучасного лідера. До її кампанії долучились Мішель Обама, Дженіфер Лопес, Джулія Робертс, Кері Вашингтон (серіал «скандал» про тіньове управління політичними процесами та вплив лобізму і PR. Вашингтон - головна героїня. І Спойлер -  стала Президенткою. Рекомендую серіал), Опра Вінфрі, і інші відомі жінки-лідерки. 

  • Емоційний звʼязок. Камала активно використовувала свою життєву історію та особисті моменти, щоб привернути увагу і викликати довіру. Її відвертість та щирість створили образ політика, який близький і зрозумілий виборцям. Так, цей формат працює на коротку дистанцію, але за ним має бути дія. «Я, така як і ви, але я можу і знаю як покращити життя через….». 

  • Соціальні гаранті. Наголос на соціальній справедливості та реформах зробив кампанію Камали більш актуальною для виборців, особливо на тлі суспільних протестів та закликів до змін. Виборці, особливо молоді та прогресивні, могли побачити в ній надійного захисника та борця за зміни, здатного виступати за права меншин, реформувати систему правосуддя та забезпечити доступність охорони здоров’я.

  • Підтримка відомих лідерів та зіркових осіб. Залучення таких впливових фігур, як Барак і Мішель Обами та інших зірок, підкріпило її авторитет і додало вагомості її кампанії. Це дозволило їй отримати додаткову підтримку від виборців, які поважають та довіряють цим особам. Це був стратегічний крок, який спробував залучити додаткову аудиторію. 

Зі сторони ніби все гарно та гучно. Але, на мою думку, команда Гарріс спрацювала не синхронізуючись з реальними викликами, що стоять перед кандидаткою, не враховуючи політичні амбіції опонента (Дональд Трамп). 

Є певний , що картинку її кампанії створив Голлівудський сценарист в тандемі з режисером і відправили Камалу на знімальний майданчик. В теорії все, супер. Але на практиці не вистачило глибини, демонстрації політичної волі та харизми. Зіграти на емоціях та сформувати відчуття «Я - така ж як і ви», не достатньо для потенційного керманича країною США. 

Тому, зупинюсь на недоліках в кампанії Камали Гарріс. Знову ж таки, це моя субʼєктивна позиція та спостереження. 

Залежність від персональної ідентичності. Камала зробила велику ставку на свої ідентичності як першої темношкірої жінки індійського походження на високій посаді. Хоча це створило емоційний зв’язок із виборцями, критики вважали, що акцент був дещо однобічним і надмірним. Замість того, щоб фокусуватися лише на своїй ідентичності, Камала могла б більше просувати конкретні політичні плани і конкретні результати, які хоче досягти, що дало б виборцям більше розуміння її політичних цілей.

Непослідовність у позиціях та комунікації. Камала зіштовхнулася з критикою щодо своїх минулих рішень на посаді прокурора, зокрема щодо реформ у кримінальній юстиції. Її критики вважали, що вона недостатньо чітко і послідовно обґрунтовувала свою позицію з певних питань. Що створювало відчуття непослідовності і змушувало частину електорату сумніватися в позиції Гарріс. Що потрібно було зробити? Сформувати, окрему антикризову кампанію «недосконалості». Як раніше і що я зараз роблю. Продумані дії не виглядали б як виправдання чи переконання. Ця позиція посилила би Гарріс як політика, що визнає помилки, враховує їх та готова працювати над удосконаленням. Наприклад, через глибше пояснення її минулих рішень і конкретніші аргументи на користь її політики сьогодні.

Обмежена підтримка в окремих Штатах. Камалі Гарріс не вдалося отримати стійку підтримку в деяких штатах, де традиційно підтримують інших кандидатів-демократів або їхні політичні погляди. Кампанія могла б бути сильнішою, якби її команда більше інвестувала у розвиток відносин у таких штатах та створення програм і ініціатив, що відповідають інтересам місцевих виборців, наприклад, у сільській місцевості чи в штатах із низьким рівнем урбанізації. Враховуючи обмежений час кампанії, команда не інвестувала достатньо ресурсів у ці штати. За умови отримання цільового зрізу потреб та вподобань, продумали декілька системних заходів, проектів та тем для впливу на певні соціальні групи - кампанія Гарріс збільшила би потенціальну присутність та сформувала довіру. Оскільки, ті хто «не визначився»  залишається величенький %.

Незначний фокус на економічних питаннях. Камала, як правило, фокусувалася на питаннях соціальної справедливості, але виборцям важливо бачити чіткий план щодо економічних змін. Особливо в умовах економічної нестабільності після пандемії, кампанія могла б виграти, якби більше акцентувала увагу на тому, як її ініціативи могли б стимулювати економіку, створювати робочі місця та покращувати фінансову ситуацію громадян. У цьому ж розрізі питання війни в Україні підпадає під економічні питання, але окремого стійкого фокусу цій темі не приділено уваги. На противагу її опонента, який активно озвучує гаслами, що чекати та як буде. Його риторика потребує окремого розбору. 

Слабка комунікація з консервативною аудиторією. Кампанія Камали Гарріс недостатньо ефективно комунікувала з виборцями, які дотримуються консервативних цінностей. Для посилення цього аспекту, команда могла б ініціювати більше діалогів та обговорень, орієнтованих на питання, що хвилюють консервативних виборців, наприклад, питання національної безпеки або стабільності сімейних цінностей.

Складнощі з управлінням громадськими думками під час кризи. Кампанія зіткнулася з викликами в управлінні кризовими ситуаціями, особливо коли виникали негативні моменти в медіа. Знову ж таки, в цих ситуаціях виникало відчуття «Можливо, було б корисно підготувати команду до оперативнішої та ефективнішої роботи з кризовими комунікаціями, щоб швидше реагувати на критику та забезпечувати послідовне донесення позицій Камали.

Декілька висновків: 

Команда Камали Гарріс - романтизована сучасністю, які побудували кампанію на нетивному маркетингу та емпатичних тригерах, але без твердих результатів та рішень враховуючи політичне підґрунтя. 

  Камала Гарріс - відкрила можливості для жінок і меншин у політиці, проте її зосередженість на символізмі та романтизованому образі стала водночас її силою і слабкістю. Брак деталізації в політиці та економічних питаннях обмежив її сприйняття як серйозної реформи, а не лише символічного кр вперед. Щоб мати більшу підтримку, кампанія могла б глибше розкрити її конкретні політичні цілі та шлях до реальних змін.

Далі буде…

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Antonina Bondarenko
Antonina Bondarenko@Antonina.Bondarenko

бренд-коуч, стратег

25Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 22 жовтня

Більше від автора

  • Слово, що означає твій бренд?

    Кожна людина у своєму житті має певну асоціацію з конкретною сферою або ситуацією. Навіть якщо переконана, що це не так.

    Теми цього довгочиту:

    Бренд

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається