Хто живе у Мірквуді (короткий огляд)

Мірквуд - це толкінівська версія чарівного лісу, що є в казках усіх народів, окрім тих, що живуть у Сахарі та на крайній Півночі, бо там лісів немає. Про хащі, де відбуваються дива, згадували не лише в ленедах та казках. Часом про них писали дуже серйозні автори, як от Юлій Цезар в “Записках про Галльську війну” та Пліній Старший у своїх роботах. Цезар переповідав, що в Гарціанському лісі (територія сучасної Німеччини) бачили єдинорогів, а Пліній писав, що в тому ж таки лісі живуть птахи із сяючим пір”ям. Що курили оповідачі цих сюжетів, можна лише здогадуватись, але не забуваймо, що в ті часи люди знали про світ трохи менше, і для фантазії було більше простору.

У чарівному морок-лісі ховається Робін Гуд, блукає оповідач “Божественної комедії”, ельфи та феї живуть там з часів лицарських романів. Ідея чарівного лісу успішно вжилася і в сучасну культуру, бо чарівні хащі ми бачимо і навколо Гогвортса, і в історії з Тоторо, і в сюжетах з Кін-Конгом, Мауглі та Тарзаном і т.д. У Толкіна чарівних лісів декілька, це Мірквуд, Фангорн та Праліс біля Гобітанії. Всі вони різні, але ми сьогодні говоримо саме про Мірквуд, найбільший з лісів Півночі, як сказав про нього Гандальф. Деталі - у наступному довгочиті.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Vira Maliy
Vira Maliy@Vira_Maliy

Толкієніст мандрівник косплеєр

611Прочитань
16Автори
24Читачі
На Друкарні з 3 серпня

Більше від автора

  • Бард-лучник і відродження Дейлу

    Сьогодні хочу трохи поговорити про Барда, якому своїм відродженням завдячують два королівства та відновлений Есгарот.

    Теми цього довгочиту:

    Середзем'я
  • Гноми в Ереборі - початок історії

    А ви ніколи не цікавились, звідки в Ереборі взагалі взялись гноми? Бо гноми в горах Середзем”я - це часте явище, але не даність. Там ще можуть бути орки, дракони, назгули, істарі, що шукають пригод на свою голову, і т.д.

    Теми цього довгочиту:

    Серезем'я
  • Що всередині Еребору?

    Сьогодні я ділюся припущеннями моїх читачів про закриті для більшості відвідувачів "нутрощі" Еребору. Ідеї зібрані під час опитування у ФБ групі “Екскурсії Більбо Беггінса” і в результаті у нас вималювався солідний список.

    Теми цього довгочиту:

    Толкін

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається