Китайська ініціатива "Один пояс, один шлях": переоцінка економічного впливу — The Loop

Зміст

Джеймс Ф. Даунс та Метью Вонг оцінюють вплив ініціативи «Один пояс, один шлях», досліджуючи важливі макроекономічні зв'язки між Китаєм та іншими економіками. Об'єднавши статистичний аналіз 163 країн з тематичним дослідженням ЄС, вони дійшли висновку, що економічний вплив BRI обмежений і визначається переважно економічними факторами, що передували BRI.

Китайська ініціатива «Один пояс, один шлях»

Надзвичайно амбітна китайська ініціатива «Один пояс, один шлях» (BRI) була запущена президентом Сі Цзіньпіном у 2013 році. Вона діє вже одинадцять років. Мета проєкту: стимулювати торгівлю, інфраструктуру та інвестиції в Азії, Африці та Європі.

Але що ми дійсно знаємо про реальний економічний та політичний вплив BRI? Наше нове дослідження, опубліковане в китайському журналі політичної науки, має дати більш чітку картину. Завдяки комплексному аналізу 163 країн за період з 1999 до 2017 року ми оцінили загальний результат проекту.

Ініціатива Сі Цзіньпіна «Пояс і шлях» мала великі цілі, прагнучи стимулювати торгівлю, інфраструктуру та інвестиції в Азії, Африці та Європі.

Наше дослідження спирається на широкий спектр макроекономічних та політичних змінних. До них відносяться інвестиційний оборот, імпорт до Китаю та експорт із Китаю, а також ВВП, нафта, прямі іноземні інвестиції, показники демократії, рівень корупції та інші контрольні змінні.

Групи країн

Ми розділили 163 країни у нашому аналізі на три групи:

  • Офіційні учасники «Один пояс, один шлях»:

131 країна підписала офіційну угоду у рамках BRI. Багато з них є країнами, що розвиваються, в таких регіонах, як Африка і Латинська Америка.

  • Неофіційні учасники «Один пояс, один шлях»:

21 країна, в якій підприємства та органи влади підписують угоди про співпрацю щодо проектів BRI під час самітів. До цієї групи входять найбільші західні економіки, включаючи США, Велику Британію, Францію та Німеччину, а також країни, традиційно пов'язані зі США, такі як Японія.

  • Які не беруть участь:

11 країн без участі BRI.

Обмежений економічний вплив ініціативи «Один пояс, один шлях»

Наше дослідження показує два ключові висновки. По-перше, структура BRI визначається зв'язками Китаю, що існували з економіками інших країн до 2013 року. По-друге, це показує, що вплив BRI обмежений, якщо ми візьмемо до уваги економічні тенденції до BRI. Частковим винятком є китайські інвестиції, що надходять лише формальним учасникам.

На графіку «Тенденції демократії та корупції» нижче аналізуються політичні кореляти участі BRI. Він показує тенденції у сфері демократії та корупції у країнах, згрупованих за участю у BRI. Офіційні учасники BRI згодом стають більш демократичними, за ними йдуть країни, які не беруть участь. Однак ця тенденція не виникла після BRI; і початок BRI не змінило їхньої траєкторії.

Корупційні тенденції також наслідують дивовижну закономірність. Рівень корупції серед формальних учасників згодом покращився, тоді як рівень корупції серед неформальних та неучасників практично не змінився. Ці спостереження надають попередні докази того, що BRI не «експортує» авторитаризм, і учасники BRI загалом не мають більш серйозного рівня корупції.

Тенденції демократії та корупції у рамках участі в ініціативі «Один пояс, один шлях»

На наведеному нижче графіку «Тенденції китайських економічних зв'язків» показано чотири типи економічних зв'язків інших економік з Китаєм (імпорт та експорт, індекс яких дорівнює 1 у 1999 році) за пасивними (імпорт/експорт) або активними (інвестиції/допомога) показниками. Як і слід було очікувати, формальні учасники очолюють інші групи. Гіпотетичний економічний підйом у результаті BRI не матеріалізується.

Наше дослідження показує, що участь у BRI не сильно впливає на економічні зв'язки країни з Китаєм.

Таким чином, BRI не сильно впливає на економічні зв'язки країни з Китаєм. Цей висновок не обов'язково означає, що Китай не доклав більше зусиль для розвитку економічних зв'язків (про що свідчать цифри інвестицій). Однак це показує, що зусилля розпочалися задовго до запуску BRI у 2013 році.

Тенденції китайських економічних зв'язків у рамках участі в ініціативі «Один пояс, один шлях»

Два тематичні дослідження з ЄС

Ми обрали Угорщину і Італію як об'єкти дослідження, щоб вивчити динаміку двох середніх (з економічної точки зору) країн ЄС з офіційним статусом BRI. Угорщина переживає демократичний регрес, при цьому, здавалося б, залучаючи тісніші зв'язки з Китаєм. Таким чином, це випадок, в якому BRI найімовірніше буде впливати. Італія, з іншого боку, виявила високопрофільні сигнали до BRI. Вона приєдналася у 2019 році, досить несподівано для світу.

Обидва випадки демонструють схожу картину відносної важливості китайських інвестицій. Збільшення потоку інвестицій було набагато більшим до початку BRI, ніж після (хоча в Угорщині дійсно було зареєстровано невелике зниження). Це вказує на те, що економічний ефект BRI обмежений.

Результати нашого аналізу свідчать, що економічний ефект BRI обмежений.

Загалом приклад Угорщини демонструє, наскільки BRI є привабливою економічною схемою для угорського уряду. Хоча політична система Угорщини не має прямого відношення до BRI, останніми роками вона пережила відкат від демократії, а також зростання суперечок із ЄС. Участь Угорщини у BRI відбувається одночасно з її міжнародною перебудовою; це підкріплює наш головний аргумент про те, що китайська ініціатива «Один пояс, один шлях» є продуктом міжнародних відносин, що існували раніше.

Італійський досвід BRI навпаки складніший. Для Італії участь у китайській ініціативі BRI була суто економічним рішенням низки коаліційних урядів. Після 6 грудня 2023 року, коли Італія прийняла офіційне рішення про вихід з BRI, ми спостерігали, що проєкт надав Італії лише обмежений економічний ефект.

Китайська ініціатива «Пояс та шлях»: переоцінка

Наш змішаний підхід, заснований на аналізі міжнаціональних даних та тематичних досліджень за більш ніж десятиліття, є новою переоцінкою китайського проекту BRI. Ми ясно показуємо, що справжній економічний вплив BRI був скромнішим, ніж часто мали на увазі його масштаби та амбіції.

Джерело — The Loop

Друзі, допоможіть нам забезпечити подальшу роботу каналу!

Ваша підтримка надзвичайно важлива для нас. Будемо вдячні за ваші ДОНАТИ, які допоможуть нам розвиватися та надавати вам ще більше цікавого контенту.

Дякуємо за вашу підтримку!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

74.5KПрочитань
4Автори
283Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається