МБР "Кедр": що за ракета і які може мати характеристики?

У цій статті розберемо, хто такі "Кедр" і "Орешнік" та ймовірний їхній концепт.

Уламок МБР “Кедр”

Про “Кедр” зараз нічого толком не відомо, тільки лише те, що це нова ракета, яка тільки нещодавно закінчила свої випробування, а також назви розробника: "Московский Институт Теплотехники". Усі характеристики засекречені. Хоч якісь висновки щодо ракети можна спробувати зробити за уламками або концептами. Саме в цій статті спробуємо це зробити.

"Московский Институт Теплотехники" ще в часи радянського союзу розробляв різні комплекси: “Темп-2С”, “Піонер”, “Скорость”, “Ярс” тощо.

Найцікавіше, що розробник дотримувався певної послідовності: Ракета комплексу "Пионер" це 1 та 2 ступінь від ракети "Темп-2С", ракета "Скорость" - 2 та 3 від "Тополя".

Приклад умовної конструкції ракет на основі рисунків Defence Express: зліва ракета зі всіма 3 блоками, по центру ракета “Піонер”, зправа ракета «Скорость».

“Піонер” – Ракета (заводське позначення 15Ж45) створювалася на базі двох ступенів міжконтинентальної балістичної ракети комплексу "Темп-2С". Заново були спроектовані: вузол відсічення тяги рухової установки другого ступеня, з'єднувальний відсік і ГЧ ракети, що розділяється.

“Піонер”

“Темп-2С” – Рухомий ґрунтовий ракетний комплекс стратегічного призначення, з МБР третього покоління, призначався для нанесення ударів по об'єктах, сильно захищених засобами ППО і розташованих у глибині території противника. Створено під керівництвом головного конструктора Олександра Надірадзе. Перший пуск ракети було здійснено 14 березня 1972 року. Її випробування проводилися на полігоні Плесецьк понад два з половиною роки, до грудня 1974 року. За час випробувань було здійснено 35 запусків, за результатами яких ракету прийняли на озброєння.

Ракета комплексу «Темп-2С»
Ґрунтова пускова установка

Ймовірно “Кедр” був створений на основі РС-26 “Рубеж” (якщо вірити заявам Пентагона). А “Рубеж” у свою чергу ймовірно був створений но основі двох описаних вище комплексів “Піонер” і “Темп-2С”. На основі відео від жителів міста Дніпро, можемо сміливо сказати, що ракета має всередині себе 6 бойових елементів, які зі свого боку розкриваються на 6 суббоєприпасів. Беремо за основу вагу БЧ «Рубежа» (десь 1.3т), отримаємо вагу одного бойового елементу дорівнює ~217 кг, а один суббоєприпас важить ~36 кг. На щастя в Дніпрі ракета була без БЧ і працювала по заводу тільки за рахунок своєї ваги і кінетичної енергії.

Повертаємось до той самий послідовності розробника, і отримаємо 4 концепта зовнішнього вигляду МБР “Кедр”:

Самий ймовірний як по мені самий перший и третій. Носієм цієї ракети скоріш за все стане носій від “Ярсу”.

До речі, запуск цієї ракети був не з Капустяного Яру, а з Воронезької області.

Слід від запуску ракети над Воронежом.

А те що бачили жителі астраханської області, це слід від космічної ракети Союз. Тому маємо від двух місць розташування ПУ цієї ракети: Капустин Яр і Воронезька область.

Ймовірні ТТХ цієї ракети на основі різних джерел:

Дальність, км

Приблизно до 18тис

БЧ, від

Ядерна, модульна, багатоблочна

Бойовий заряд (ядерна БЧ)

Від 100 кт до 15 Мт

Вага БЧ (не ядерна)

Від 1.3т

Носій

МЗКТ-79221

Подолання систем ПРО

Гіперзвукове з маневруванням

Початок експлуатації

Невідомо, перші іспити датуються 2023 роком

Довжина (за основу взято “Тополь-М”)

Приблизно 22.6 м

Діаметр (за основу взято “Тополь-М”)

1.8м (в самій товстій частині), 1.6м (в самій тонкий частині).

А щодо назви “Орешник”? Інформації за цю ракету окрім як цитування путина я не знайшов, ймовірно владика переплутав назви і все.

Порівняння: зверху – трехступеневий “Темп-2С”, знизу двухступеневий “Піонер”
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Combat Analyst
Combat Analyst@Combat_Analyst

Статті про ракети і не тільки

18Прочитань
1Автори
0Читачі
На Друкарні з 22 листопада

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається