Ми хочемо свободи в стосунках, але не знаємо, що з нею робити

Час від часу, протягом останніх декількох років, мені було цікаво спілкуватися на тему свободи у стосунках. Й найчастіше в обговоренні згадувались три позиції:

1)    Ми хочемо свободи в стосунках, але не знаємо, що з нею робити.

2)      Мені подобається, коли партнер постійно поруч або, навіть, залежить від мене

3)    Ми розвиваємося окремо.

 

На перший погляд, ці речі можуть здаватися досить різними, але, на мою думку, вони всі десь дуже поряд й ось чому. Звернувшись до самого процесу розвитку пари, можна загалом окреслити 4 стадії:

1)      Співзалежна: встановлення емоційного зв’язку, формування ідентичності пари

2)      Контрзалежна: відділення один від одного, вирішення внутрішнього конфлікту між власними потребами та потребами пари

3)      Незалежна: оволодіння навичками самостійності в середині пари, розвиток автономії, формування ключових цінностей пари та формування постійності як пари

4)      Взаємозалежність: партнерські стосунки, розкриття потенціалу кожного з пари, наявність синергії в парі (1+1=3)

Таке розуміння стосунків для мене ближче, ніж відомі кризи 1-го року, 3-ох років тощо. Бо я не вважаю, що десь там сидять наші стосунки й звіряються з часами та календарем: «чи не пропустили ми час кризи? Може треба поквапитися?»

Нам справді подобається, коли партнер поруч. Ми справді розвиваємось окремо. Ми  часто не знаємо, що робити з цією свободою в стосунках, бо вона не була невіддільним елементом пари. Й скажемо правду: є ті, хто боїться дати можливість партнеру розвиватися в стосунках, є ті, хто не хоче ділитися власними емоціями, й цей перелік можна продовжувати й продовжувати.

Тому на даний час, я вивела своє формулювання розуміння свободи у парі: достатній комфорт як у власному світі (мене як особистості), так і у світі окремої пари.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Настя Хом'якова
Настя Хом'якова@Nastya_Homka

оповідач внутрішнього світу

383Прочитань
0Автори
12Читачі
На Друкарні з 3 жовтня

Більше від автора

  • І це не робить тебе гіршим або кращим…

    Пам’ятаю, як в дитинстві почула фразу: «Кожна людина, яка з’являється в житті, може тебе чомусь навчити». Не знаю, як тоді, але зараз я трохи з нею не згодна, бо, на мою думку, не кожен може чомусь навчити, але кожен може допомогти відчути, ким ти є та ким ти не є.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Задоволення заради задоволення

    Читаючи книгу «Дофамінове покоління. Де межа між болем та задоволенням», я спіймала себе на роздумах, якими хочу поділитися з вами.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • З чого починаються зміни? – 2

    Зміни розпочинаються з відчуття себе. Марафон з розуміння основ турботи про себе. А що ж підкреслює, формує, підсилює відчуття себе? Поговоримо про це в серії дописів зі схожою назвою – з чого починаються зміни?

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається