Мотивація в інвестуванні та житті. Як завжди мати бажання щось робити


🖋 І. Вступ

Тема мотивації не нова для інтернет простору. Автори публікували тисячі, а то й десятки тисяч статей та відео, у яких вони розʼяснювали «прокрастинаторам», як правильно жити та де черпати натхнення. Це стосується, зокрема, і сфери інвестицій, де бажання кинути все може переслідувати тебе після кожної маленької невдачі (яка обовʼязково рано чи пізно станеться).

Я спробував велику кількість прийомів і методів, як мотивувати себе робити щось і покращувати навички в різних сферах життя та інвестиціях зокрема. У цьому довгочиті я не буду розповідати вам, що правильно робити, а що ні, або ж змушувати використовувати їх. Я хочу поділитись тими небагатьма «аксіомами», які я обрав для себе і які допомагають мені кожного дня встати з ліжка і рухатись вперед. Думаю, що нам українцям це нині неабияк потрібно.

Бажаю гарного прочитання!

📌 ІІ. Пʼять кроків вперед і один назад

1️⃣ Роби тільки те, що тобі подобається і що тобі корисно

У житті я намагаюсь завжди робити лише ті речі, які мені подобаються та корисні чи то для фізичного, чи то для ментального здоровʼя. Це, наприклад, спорт, основна робота (головне аби вона подобалась), інвестиції та написання статей. На моє переконання, варто обмежитись невеликою кількістю чітко визначених сфер. Я сам маю дуже багато ідей, які хотілось би втілити в життя. Проте я розумію, що в такий спосіб увага та зусилля розпилюються і замість хоч якогось успіху в них всіх, виходить лише напів зроблена справа, яку ніколи не встигаєш завершити. Тому кожного разу, коли в голову приходить щось нове, я сідаю і на листі паперу викладаю всі попередні думки, зважуючи мої сили та можливості виконати їх в один час.

2️⃣ Плануй, виконуй і ще раз плануй

Я привив собі звичку кожної неділі планувати завдання на наступний тиждень у кожній обраній мною сфері життя. Для цього я використовую календар «Google» та додаток «Trello». Вони дуже зручні, прості у використанні та безкоштовні.

Планування допомагає мозку отримувати необхідну дозу дофаміну, який рухає нас до виконання інших справ та завершення поточних. Особливо корисно розбивати великі проєкти на короткі кроки (що для більшості, думаю, не новинка). У цей спосіб ми також чітко бачимо прогрес у кожній сфері та можемо визначити подальший напрямок руху.

Гадаю, що ви також, як і я, відчували мікронасолоду, закреслюючи в планері виконане за день.

3️⃣ Зменшуй в собі прокрастинатора до мінімуму

Все наше життя — це безкінечна боротьба із прокрастинацією. Навіть під час написання цієї статті я борюся сам із собою, аби не піти відпочити пʼять хвилин, які затягнуться мінімум на пів години.

На моє переконання побороти прокрастинацію повністю неможливо. Проте з нею можна ефективно боротись, виграючи бій за боєм. Цей процес детально описав Джеймс Клір в книзі «Атомні звички» (дуже раджу прочитати).

Варто розпочати із зменшення до мінімуму подразників, які ведуть до прокрастинації. Тим самим ми ускладнюємо мозку задачу із отримання легкого дофаміну.

Багато сидите в соціальних мережах? Телефон має прекрасну функцію обмеження екранного часу застосунків на день. Я сам собі поставив такий на «Instagram» (30 хвилин на день) та нині маю додаткову годину часу на день. Їсте багато жирної їжі? Відставте тарілку із шкідливими смаколиками подалі від себе. Тепер мозку треба прикласти зусиль аби встати чи дотягнутись до неї. Зважаючи на те, що наш мозок усіма можливими способами бажає економити ресурси тіла — він наврядчи захоче так «навантажуватись».

Це можна робити навпаки із корисними речами. Наприклад, якщо не можете змусити себе читати книги — просто покладіть її собі на подушку. Кожен раз, як будете лягати в ліжко, доведеться як мінімум взяти її в руки. Думка про те, аби прочитати хоча б одну сторінку зʼявиться сама по собі.

4️⃣ Час для роботи, час для себе, час для сімʼї

Раніше я дуже переймався про те, що працюю замало. Постійне відчуття невиконаних справ заважало мені насолоджуватись часом із дівчиною, родиною та друзями.

Проте після довгого самоаналізу я усвідомив, що мозок має відпочивати від постійного стресу буднів і перезавантажуватись для нових звершень. Я маю будильник на 20:00 год. кожного дня, який каже мені про необхідність завершення всіх справ та переходу до відпочинку. Ми отримуємо позитивну енергію не тільки в моменти надходження грошей на банківський рахунок чи вдалого завершення ділових зустрічей. Спілкування із близькими, відпочинок з друзями та проста прогулянка наодинці в парку наповнюють інші «відсіки» нашого ментального здоровʼя. Не варто забувати про це.

5️⃣ Всі гроші світу не заробиш

Остання думка, до якої я дійшов після довгих років роботи та навчання, це те, що всіх грошей на світі я не зможу заробити.

Саме на цьому бажанні прогорають багато інвесторів-початківців, які сходу йдуть в торгівлю криптовалютою і отримують ліквідації депозитів в перші тижні своєї «роботи». Навʼязані інфоциганами мрії про бентлі чи майбахи за один тиждень чи місяць швидко затуманюють розум. Історія не одноразово доводила, що стабільний ріст дає в довгостроковій перспективі набагато більше, ніж моментальне збагачення в один день та втрата всього вже в наступний. Саме тому я не займаюсь спекуляціями, а формую довгостроковий диверсифікований інвестиційний портфель.

На моє переконання, варто зосередитись у першу чергу на розвитку себе в основній професії. Вже на додаток до цього можна формувати портфель із акцій та криптовалюти, а також джерел стабільного доходу, як от здача нерухомості в оренду, купівля облігації (державних, корпоративних) чи депозиту.

За таким підходом наш професійний рівень, а з ним і рівень доходу, зростатиме, надаючи більше можливостей для інвестицій. Ризикові активи допоможуть забезпечити безбідну старість. Інвестиції із стабільними виплатами, у свою чергу, покриють поточні витрати.

💭 ІІІ. Висновок

Як казав Насім Талеб, є речі крихкі, а є — антикрихкі (книга «Антикрихкість»). Останні, навідміну від перших, від проблем та негараздів стають лише кращими. Варто не переставати пробувати нові й нові варіанти того, як мотивувати себе і досягати нових вершин. І все обовʼязково вийде.

📈 💰 Бажаю всім зелених днів!

❗️P.S. Цей довгочит не є інвестиційною порадою. Вкладання коштів у фондовий та криптовалютні ринки несе ризики, а тому кожному необхідно орієнтуватись на власні аналіз та стратегію.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Макс | Інвестиції
Макс | Інвестиції@Inside_of_Finance

Все про інвестиції та фінанси

298Прочитань
10Автори
3Читачі
На Друкарні з 8 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається