Найважливіша ціль 2025 року ще попереду - The Atlantic

Нині відома «Біла книга» виявилася хорошою дорожньою картою того, що адміністрація вже зробила, і що ще може бути зроблено на цьому шляху.

A collage showing two archival photos of a woman making a meal and red and white stripes below it
«Свобода - дуже крихка річ, і вона може зникнути за життя одного покоління», - сказав Рональд Рейган у 1967 році під час своєї інавгураційної промови на посаді губернатора штату Каліфорнія.

Кевін Д. Робертс, президент Heritage Foundation, захоплено цитує цю промову у своїй передмові до «Проєкту 2025», розробленого консервативним аналітичним центром для адміністрації Трампа. Робертс пише, що план має чотири цілі для захисту свого бачення свободи: відновлення сім'ї «як центрального елементу американського життя»; демонтаж федеральної бюрократії; захист «суверенітету, кордонів і багатства США»; і забезпечення «наших Богом даних індивідуальних прав на вільне життя».

Проєкт 2025 виявився хорошою дорожньою картою для розуміння перших місяців другого терміну Дональда Трампа, але більша частина уваги була зосереджена на зусиллях, спрямованих на демонтаж федерального уряду, яким ми його знаємо. Зусилля з відновлення традиційних сімей поки що менш помітні, але вони можуть докорінно змінити повсякденне життя всіх американців. Його місце на вершині списку пріоритетів не випадкове - воно відображає найглибші погляди багатьох авторів, хоча руйнування адміністративної держави може в кінцевому підсумку поставити під загрозу здатність команди Трампа фактично здійснити зміни, яких прагнуть автори.

У «Проєкті 2025» повсюдно акцентується увага на гетеросексуальних, одружених, дітородних парах.

«Сім'ї, що складаються з одружених матері, батька та їхніх дітей, є основою впорядкованої нації та здорового суспільства», - пише Роджер Северино, автор розділу про Міністерство охорони здоров'я та соціальних служб, колишній співробітник Міністерства охорони здоров'я та Міністерства юстиції.

(Документ складається з низки розділів, присвячених окремим департаментам чи відомствам, кожен з яких написаний одним або кількома авторами). Він стверджує, що федеральний уряд повинен підтримувати організації, які «відстоюють біблійне, підкріплене соціальними науками визначення шлюбу і сім'ї», стверджуючи, що інші форми є менш стабільними. Мета не лише моральна; він та інші автори вбачають у цьому шлях до фінансової стабільності і, можливо, навіть більшого процвітання в родинах.

Автори «Проєкту 2025» визначають низку шляхів для досягнення цієї мети у виконавчій гілці влади. Зміни в правилах для 401(k) та інших ощадних програм будуть щедрішими для подружніх пар. Міністерство охорони здоров'я залучить церкви та інші релігійні організації для «надання рекомендацій щодо шлюбу та виховання дітей для малозабезпечених батьків», які б «стверджували і навчали» на основі «біологічного і соціологічного розуміння того, що означає бути батьком, а не гендерно нейтральним чоловіком, на основі соціальних наук, психології, особистих свідчень і т.д.». Через освітні програми, податкові пільги та інші методи система аліментів «повинна зміцнювати шлюб як норму, відновлювати розбиті сім'ї та заохочувати неодружені пари до шлюбу». Тимчасова допомога малозабезпеченим сім'ям, провідна федеральна програма соціального забезпечення, відстежуватиме статистику «шлюбів, створення здорової сім'ї та відкладання сексу для запобігання вагітності».

У цьому баченні чоловіки є годувальниками, а жінки - матерями. «Без жінок немає дітей, і суспільство не може продовжувати існувати», - пише Макс Пріморак у своїй главі про USAID, де він працював у першій адміністрації Трампа.

Джонатан Беррі пише, що Міністерство праці, де він раніше працював, «візьме на себе зобов'язання чесно дослідити виклики, з якими стикаються жінки у світі професійної праці», і намагатиметься «зрозуміти справжні причини розриву в заробітках між чоловіками і жінками». (Це дуже схоже на дослідження, заздалегідь спрямоване на досягнення результату, що підтримує традиційну сім'ю). Міністерство праці щомісяця публікуватиме дані про «стан американської сім'ї та її економічний добробут», а Міністерство освіти надаватиме дані про студентів, відсортовані за структурою сім'ї. Северино пропонує, щоб уряд або платив батькам (найімовірніше, матерям), щоб компенсувати витрати на догляд за дітьми, або оплачував домашній догляд з боку членів сім'ї; він виступає проти універсального денного догляду, який багато хто з правих вважає таким, що заохочує жінок працювати замість того, щоб сидіти вдома з дітьми.

Все це вписується в дуже консервативний світогляд, але подекуди з'являються точки дотику, які можуть перетинати типові партійні лінії. Наприклад, зближуючи лівих і правих націоналістів, Северино хоче, щоб пологові будинки були доступні всім майбутнім матерям. На противагу Северино, Беррі пропонує Міністерству праці створити стимули для догляду за дитиною на робочому місці. Він також хоче, щоб Конгрес зобов'язав роботодавців дозволяти працівникам накопичувати оплачуваний час відпочинку за понаднормову роботу, замість того, щоб платити за неї в половинному розмірі, а також заохочувати працівників до відпочинку, гарантуючи їм компенсацію в половинному розмірі по суботах (за замовчуванням пропонується неділя, але це правило допускає альтернативи, такі як єврейський шабат, що триває від заходу сонця в п'ятницю до заходу сонця в суботу).

Перетворення цих ідей на реальність вимагатиме значного залучення федеральної бюрократії. Проте Трамп та Ілон Маск витратили перші місяці свого президентства на безсистемне скорочення значної частини працівників саме тих департаментів, які були б необхідні для втілення цих ідей у життя. Трамп намагається повністю розпустити Міністерство освіти.

Частини цього орієнтованого на сім'ю порядку денного, які адміністрація Трампа вже почала втілювати в життя, є одними з тих, що нав'язують суворо бінарну концепцію гендеру, прагнучи загнати транс- і небінарних людей у темряву, наражаючи їх на дискримінацію на роботі, в школі та в решті життя, а також викреслити саме їхнє існування з мови федерального уряду.

«У минулому слово «гендер» було ввічливою альтернативою слову «стать» або терміну «біологічна стать, - пише Пріморак. - Ліві привласнили термін «гендер», який раніше означав або «чоловік», або «жінка», щоб включити в нього цілий спектр інших, які прагнуть змінити біологічні та суспільні сексуальні норми».

У свій перший день на посаді Трамп підписав указ, який має на меті визначити стать як бінарне поняття.

«Політика Сполучених Штатів полягає у визнанні двох статей, чоловічої та жіночої. Ці статі не підлягають зміні і ґрунтуються на фундаментальній і незаперечній реальності», - йдеться в указі.
«Зусилля, спрямовані на викорінення біологічної дійсності статі, фундаментально вражають жінок, позбавляючи їх гідності, безпеки і благополуччя».

Указ також розпускає Раду з гендерної політики Білого дому, створену колишнім президентом Джо Байденом.

Трамп також підписав указ про заборону трансгендерним жінкам займатися жіночим спортом. Міністерство оборони заявило, що не прийматиме трансгендерів до лав збройних сил і почне виганяти трансгендерів, які вже служать в армії. Комісія з питань рівних можливостей працевлаштування вирішила закрити справу про дискримінацію за ознакою гендерної ідентичності, а Міністерство освіти заявило, що застосовуватиме Розділ IX лише до «біологічної статі».

Лідери правих за останні кілька років поширюють ненависть до трансґендерів і нетрадиційних проявів ґендерної ідентичності як наріжний камінь правої політики. Вони поширюють дезінформацію про транс-людей і панічно бояться, що діти можуть прийняти іншу гендерну ідентичність або імена в школі. У чому причина такого страху? Трансгендерні люди становлять менше 2% населення, і їхня присутність у суспільстві не завдає очевидної шкоди іншим людям. Просімейна спрямованість «Проєкту 2025» допомагає пояснити, чому праві вважають їх такою загрозою. Світогляд, який розглядає гендерні ролі як суворо розмежовані та незмінні, не може визнати існування транс-людей або будь-чого іншого, що передбачає альтернативу тотальному розмежуванню між тим, що означає бути чоловіком і що означає бути жінкою.

Трамп ще не зосередився на більш жорсткій політиці щодо абортів у своїй новій адміністрації. Хоча він похвалився призначенням на посаду суддів до Верховного суду, які відмінили рішення у справі Роу проти Вейд, він, схоже, остерігається йти далі, побоюючись політичної реакції. Проєкт 2025 не має таких сумнівів. Северино рекомендує відкликати дозвіл FDA на препарати для переривання вагітності, заборонити їхнє призначення через телемедицину і використовувати Закон Комстока 1873 року, щоб заборонити їхню розсилку поштою. Він також рекомендує запровадити потужну федеральну програму нагляду за абортами на рівні штатів. Проєкт 2025 також закликає до відновлення просвітництва на тему утримання та криміналізації порнографії.

Трохи уявивши, ми можемо побачити Америку, яку пропонує «Проєкт 2025». Це християнська нація, але з дуже специфічним, вузьким напрямом християнства. Багато в чому вона нагадує 1950-ті роки. Поки батьки працюють, матері залишаються вдома з великими сім'ями. У школі учні вивчають старомодні цінності та уроки. Аборти заборонені, щеплення є добровільними, а держава мінімально залучена в охорону здоров'я. Уряд не поспішає боротися з расовою дискримінацією у всіх її проявах, окрім найбільш кричущих. Транс- і ЛГБТК+-люди існують - і завжди існували - але заохочуються до того, щоб залишатися закритими. Таке бачення свідчить про те, що Рейган був правий: Свобода дійсно є крихкою річчю.

Джерело — The Atlantic

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

77.4KПрочитань
5Автори
314Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається