НАСИЛЛЯ Й АБЮЗ в пісні “ПРОВЕЛА ЕКСКУРСІЮ” ?

Передмова

Я не являюся професійним критиком. Я взагалі не хотів цим займатися, але через велику кількість історій про домагання чоловіків які плутають домагання з наполегливістю. Потрібно проговорити про цю пісню яка здається дуже дивною. Але я не звинувачую в чомусь героїв цієї статі вони лише ретранслятори ідей українського соціуму які вони вважають нормою.

Правило прочитання для цієї статті тільки одне

Ось так будуть виглядати уривки тексту пісні

Стаття ділиться на дві частини

  1. Це розбір тексту

  2. Роздуми на цю тему

Вступ 

Парфенюк написав пісню вона завірусилася, а потім хтось йому сказав що це чи то випадковість, чи то що він автор одного хіта тому вийшло що він видалив пісню зі стрімінгу, але який сенс від цього.

  • Вже кліп на пісню є, а пісні на стрімінгах немає.

  • Популярність пісні є, а пісні немає (апдейт на 1 червня 2023 року є, але це вже якась друга версія з обновленим саундом, але навіщо)

І навіть якщо ця пісня вже доступна все одно ситуація дивна по за правилами бізнесу скоріше б видали б дві версії однієї пісні й 25 реміксів. А Парфенюк і його команда просто переробила саунд навіщось.

Скоріше це спосіб довести що він може написати ще багато хітів, або він інфантильна дитина якій і справді сказали що пісня Провела екскурсію випадковість. Випадковість на 13 мільйонів. Хоча насправді все в нашому житті випадковість. І в випадку з піснею Провела екскурсію це “supernova”. Пісня яка стає проривною для артиста і викликає цікавість слухача до виконавця. Тому так з 13 мільйонів не зрозуміло скільки було людей які проходили повз і їм просто стало цікаво що це за пісня з тік току й хто ж такий цей Парфенюк.

Переходимо до тексту

Якщо видалити все зайве з тексту яке само повторюється й має просто ванільні не логічні рими що в нашому випадку приспіви то вийде тест що нижче.

Це сухий вижим з тексту пісні

ТЕКСТЯ утонув в твоїх очах, безсмертних ночахСам для себе почав, не достукався — кричавА ти скрутила мою голову на 360, одна така серед дівчатКазала те, про що мовчатьНавіщо недоступний чат і фінальне «прощай»?На столі теплий чай, почекай: я виїжджаюТак багато дівчат, та таких не стрічавНавіщо недоступний чат і фінальне «прощай»?Шопотом ніжним тобі на вухо дам про себе знатьБуду робить більше — ти встигатимеш лиш рахуватьМені буде тебе бракувать — буду дуркуватьТи скрутила мою голову, і я не можу спать

Але я б радив прочитати текст повністю. Ну а я починаю гайпувати на аудиторію в десять людей.

Про що пісня  

Проте що чувак закохався, але не зрозуміло чи його відшили, чи він взагалі не признався дівчині. Відомо тільки що пісня про закоханість хлопця та ще й не щасливу. 

Розбираємо текст по структурі 

Коротка структура треку приспів ванільний і не про що, але який теж цікавий як мінімум рядками 

“З головою по самі вуха, любов гірше, ніж макруха”

Якщо хтось не знає, то макруха жаргоне слово що означає вбивство. 

Так і згадується тік ток тренд Ти говориш що мене любиш, а ось він говорить … (підставте будь-якого поета чи музиканта і його пісню про кохання)  

Проте зациклюватися на приспіві це пуста трата часу. Краще передивитися сьомий сезон Майлітел поні. Зловите такий самий ванільно-крінжовий бед тріп так ще й для себе винесеш щось корисне.

Перший куплет 

Починається з ванільних фраз

Я утонув в твоїх очах, безсмертних ночахСам для себе почав, не достукався — кричав

А потім включаються в роботу рядки про небажану увагу для дівчини. 

“Навіщо недоступний чат і фінальне «прощай»?

І напевно він перегнув палку в намаганні добитися дівчини. Адекватних людей не блокують. Хоча напевно нам намагатимуться продати це як те що вона не хотіла робити йому боляче. І заблокувала, тому що очі не бачать серце не болить, але зазвичай блокують коли хлопці не розуміють що ні це, ні. І ми це побачимо далі. Хочеться відійти й сказати що це частий тезис що жінку потрібно добитися й заслужити, наприклад Скофка говорить це в пісні Крузак рядками “Якщо собака хоче бабу - прогризе любий вольєр”  Думайте самі що він хотів сказати я їбав. Ще я не намагався знайти сенс у творах Скофки.

Повернемося до Парфенюка і до цього геніального тексту. На чому ми зупинилися? А точно

“Навіщо недоступний чат і фінальне «прощай»?

Тому наш герой після заблокованих чатів як справжній мужик їде переговорити з глазу на глаз за гаражами говорячи це нам рядками 

“На столі теплий чай, почекай: я виїжджаю”“Так багато дівчат, та таких не стрічав”

Говорячи що він зациклився на дівчині що дуже погано. Ви ж пам'ятаєте про рядки “любов гірше, ніж макруха”. Хоча чому він взагалі порівнює кохання з вбивством, але в мене є припущення. Ні немає я ж адекватний.

НІТ не адекватних

ДРУГИЙ КУПЛЕТ

А в нас далі другий куплет, але перед цим приспів як повторення всього найкращого що взагалі було в минулих серіях цього бразильського серіалу. І нарешті другий куплет який починається з рядків

“Шопотом ніжним тобі на вухо дам про себе знать”

Здається Декстер з серіалу Декстер так загравав до своїх жертв

Здається це вже горор, а не пісня про кохання. І знаєте я не здивуюся якщо у відносинах він “чоткий пацан” який насправді абюзер. Ну а наша казка знову заходить в абстракцію рядками

“Буду робить більше — ти встигатимеш лиш рахувать”“Мені буде тебе бракувать — буду дуркувать”“Ти скрутила мою голову, і я не можу спать”

Ну а далі приспів знову

І знову

І знову

І знову

І знову

І я його не дослухав.

Ця пісня наскільки солодка що викличе діабет.

——————ТОМУ ОСЬ:

Висновок з розбором тексту.

Я не знаю чим хоче бути ця пісня. Взагалі виглядає ніби інфантильна дитина розповідає про кохання й переходить всі межі через зацикленість на своїй жертві. Інакше ліричну героїню назвати не можу. Ця пісня про не надійного розповідача з елементами що говорять що цей чел йобнутий. Де чисте кохання насправді хвора розповідь головного героя. Історія насправді перетин всіх особистих психологічних, фізичних й моральних кордонів іншої людини. Заради задоволення власних хворих бажань на яких зациклився головний герой й думаючи що він як чоловік має, так себе вести. Вважаючи що робить все правильно. І як що це критика соціуму, щоб викрити згубні моделі поведінки то цей твір геніальний.

Що повірили

Та я прЕкалуюсь

Я сумніваюся що автор так вміє глибоко думати.

Добре переходимо до частини другої.

ВИСНОВОК ВИСНОВКУ

Всі ці виконавці які співають про добийся й заслужи кохання, але це всього-на-всього дим від вогню.

Суспільство вогонь

Люди дрова

Дим це життєдіяльність людей які проживають в соціумі

Що в нас з вихованням й моделями поведінки. Звідки прийшли стандарти які розповідають хто такий справжній чоловік й хто така хороша дівчина.

Всі ці пісні з’являються не просто так це трансляція чим живуть люди та за якими правилами живе суспільство. Всі ці пісні про трансляцію нашого соціуму. Це трансляція не наших думок, а батьків і їх батьків з мінімальними змінами.

І щоб змінити цю ситуацію потрібно дуже сильно пропрацьовувати. По спосіб життя як і наше середовище з нами зростається.

Тому ми чуємо в пісні Віорії Хелов Кітті такі рядки

я спробую сотні раз, але тебе підкорю

Чому ВІОРІЯ світі це великий океан ПРУТНІВ.

Тому що суспільство романтизує кохання де потрібно боротися за кохання й страждати. І велику роль в цьому зіграли російські мелодрами.

Тому ми й живемо у світі де:

  • заради кохання потрібно страждати

  • за кохання потрібно боротися

Висновок

Потрібно відмовлятися від згубних моделей поведінки які вже не працюють в сучасному світі, тому що як говорить класик сучасної музики юлія лущинська (яка написала хіт Я танцюю гопака) в дебетах з ЮЮ на суспільному (тик на відео)

Ми не в 15 му столітті живемо

Але все що до цієї фрази й після неї бажано не слухати, а то втрачаєш віру в українську систему освіти. Хоча кого ми обманюємо в нас її й не було.

Хоча можете просто подивитися мій короткий (не) огляд на ці дЕбати. Який без висновку й існує просто по приколу.

Блок автора 

Якщо сподобалося можеш задонатити автору на каву, але я не наполягаю.

З любов’юВаска С.Т.
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ВАСКА
ВАСКА@waska_s_t

24.5KПрочитань
5Автори
14Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається