Таку думку висловив Марван Бішара, старший політичний аналітик Al Jazeera, який вважає, що постійна одержимість ізраїльського прем'єра Ісламською Республікою може втягнути США в чергову катастрофічну регіональну війну. На його думку, Нетаньяху має як політичну, так і особисту зацікавленість у всьому цьому, а затяжний регіональний конфлікт заблокує або відстрочить будь-яку офіційну відповідальність за його повну нездатність запобігти атаці ХАМАСу.
Нетаньяху не деталізував наступні етапи війни, але він отримав беззастережну підтримку західних урядів, щоб зробити все необхідне, і так довго, як це буде потрібно, для «захисту Ізраїлю». Адміністрація президента Байдена пішла ще далі, надавши Ізраїлю більше зброї та боєприпасів, відправивши до Східного Середземномор'я свій найсучасніший і найсучасніший авіаносець «Форд» разом з кількома есмінцями, а також посиливши інші війська, дислоковані в регіоні, на рівні, достатньому для початку Третьої світової війни.
Стимул Байдена може бути політичним, тобто він хоче, щоб Республіканська партія не використовувала ізраїльську драму на свою користь напередодні президентських виборів у 2024 році. Але Нетаньяху і його фанатичні міністри можуть мати на увазі щось зовсім інше щодо американського розгортання, що виходить за рамки військового стримування і політичного позерства. Він може спробувати розширити масштаби війни, включивши в неї Іран.
Попри свій галас і браваду, Нетаньяху не міг і не став би нападати на Іран без зеленого світла і підтримки Сполучених Штатів. Проте криваві напади на Ізраїль змінюють правила гри, даючи Нетаньяху можливість реалізувати свої плани розгромити Іран, втягнувши адміністрацію Байдена у війну. Втягнути США в конфлікт з Іраном буде непросто, враховуючи бажання Байдена покласти край «вічним війнам» після виведення військ з Афганістану у 2021 році.
Після того, як Ізраїль і Сполучені Штати повністю сформулюють аргументи проти ролі Тегерана в терактах, вони можуть спробувати спочатку натиснути на нього, щоб він посприяв звільненню ізраїльських бранців, захоплених ХАМАСом, що є пріоритетом для Нетаньяху. Якщо Іран відмовиться і вирішить використати Хезболлу як важіль тиску на Ізраїль, це цілком може спровокувати ширшу конфронтацію, яка втягне США з непередбачуваними наслідками.
Джерело: Aljazeera
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Інтерв'ю Таня Малярчук: Війна для українців стала тригером травми попередніх поколінь.
Чому українці в історії майже завжди були в ролі жертви, і як ця травма передається між поколіннями? У США любителі літератури обговорюють новинку на ринку – англомовний переклад українського роману “Забуття” письменниці Тані Малярчук.
Теми цього довгочиту:
АналітикаЗакі Лаїді: Китайський Новий рік в Європі — Project Syndicate
Останні роки Європа була змушена відмовитися від своєї геополітичної наївності і визнати, що нормативної влади вже недостатньо для здійснення стратегічного впливу. Якщо ЄС хоче процвітати в більш конфліктному світі, важливо знайти правильний баланс у відносинах з Китаєм.
Теми цього довгочиту:
АналітикаПогляд з 2014: Український віраж Путіна
Дипломатія президента Росії Владіміра Путіна відзначається загадковістю, яка дозволяє йому маніпулювати ситуацією. Тодішні його заяви стосовно війни в Україні викликали певний оптимізм, але на Заході поширювався скептицизм щодо їхньої справжньої суті.
Теми цього довгочиту:
Війна В Україні