Після успішного альбому «Nevermind» про Nirvana говорили з будь-якого чайника, тиск на колектив лише наростав і від них очікувалось чогось більшого. А натомість люди отримали «In Utero», назва, над якою треба добряче почухати голову. До того ж ще ця дивна обкладинка. Як воно все пов'язано?
Спочатку Курт Кобейн пропонував назвати третій студійний альбом «I Hate Myself and Want to Die».
Щоправда, пізніше в інтерв'ю для «Rolling Stone» він сказав:
«Мене вважають злим, незадоволеним, божевільним шизофреніком, який весь час хоче вбити себе… І мені тоді здавалось, що це кумедна назва. Давно хотілось так назвати альбом. Однак більшість людей не зрозуміло б це».
Тоді ще один із запропонованих варіантів був «Verse Chorus Verse», але врешті-решт гурт зупинився на «In Utero».
Звідки походить In Utero?
«In Utero» з латинської означає «в утробі». Цю фразу Курт знайшов у вірші своєї коханої — Кортні Лав. Тобто, вона не тільки вплинула на пісню «Heart-Shaped Box», а й на назву альбому.
Щодо обкладинки: це зображення Transparent Anatomical Manikin, створеного артдиректором Робертом Фішером. Оскільки третій студійник є менш комерційним, брудним і складнішим, то чому б не заморочитись з обкладинкою? Відтак, Роберт Фішер разом з Кобейном додали до жінки-манекена крила та позбавили її шкіри, щоб глядач міг побачити внутрішню анатомію центральної фігури обкладинки. Здається, що тут поєднується щось фізичне й духовне, ніби це символізує складність життя. Бо про це й розповідається в «In Utero».
Для чого він позбавив манекен шкіри? В інтерв'ю 1993 року для MuchMusic Курт пояснив, що він цікавився анатомією людини з дитинства.
«Напевно, десь всередині душі я хотів би бути лікарем. Мені завжди подобалась анатомія. Отже, з моменту, як я став рок-зіркою і заробив трохи грошей, мені вдалось знайти одне місце в торговому центрі Міннеаполісу, де продавали лише медичне приладдя», — сказав Курт Кобейн.
Він обнишпорив весь магазин у пошуках всього: від медичних карт до анатомічних фігур.
«Тоді ніби моя дитяча мрія здійснилась», — згадує співак.