Вітаю. Нарешті я вирішив написати обширний огляд з досвідом використання свого основного смартфона. Не написав про попередню 23 модель лише тому, що не мав натхнення і зміна відбулась досить спонтанно, хоча про неї лишилося багато гарних спогадів. До речі, дуже багато речей з цього огляду не унікальні для 24 моделі, а також розповсюджуються і на попередника. Отож, розбити цей огляд я постарався на декілька частин (хоча тут це досить складно).
Зовнішність
Це третє покоління з тим же дизайном у флагманів лінійки. Навіть звичайні моделі (без приставки ultra) змінювалися більше, як на мене. Проте, відрізнити від 22 і 23 серії трохи легше навіть зі сторони екрану - тепер він не обтікає по боках, а вписаний в рамки корпусу. Багатьом це сподобалось, і це, до речі, в плюс спрацювало для користувачів стилуса. Проте - як на мене - зараз передня панель виглядає більш дешевою, і є відчуття меншого дисплею, порівняно з попередником, хоча це лише візуальний ефект і не більше. Все інше - практично таке ж саме, що у попередника. Так, звісно, зміни якісь є, проте вони навіть не косметичні, а суто зміни заради змін - той же титан чи більш "кубічний" корпус. І щоб старі чохли не підійшли (так, в мене валяється чохол від 23-ї моделі і він не підходить, бо на пару міліметрів зсунули камери, хоча причини для цього - жодної). Стосовно ергономічності - очікувати її в пристрої такого розміру не доводиться. Особливо враховуючи досить гострі кути. Проте, бокові рамки все ще заокруглені, що дозволяє хоча б просто тримати пристрій без чохла не маючи дискомфорту. Але важливо підмітити, що через використання нового сплаву для корпусу - тепло виділяється активніше, тобто середньостатистичному користувачу здасться, що апарат гріється сильніше.
Дисплей
З основного, що потрібно знати - це 1440р матриця OLED, з усіми сучасними технологіями покращень зображення, має купу налаштувань (в тому числі декілька адаптивних режимів - як для кольоропередачі, так і для адаптації темних частин дисплею для полегшення навантаження на очі).
Хоч зараз про таке і дивно згадувати - та все ж, мультитач працює без проблем :) Також, важливою є наявність спеціального шару, котрий дозволяє роботу з фірмовим S-Pen. І ще один важливий момент, котрий хочу згадати тут - розповіді про те, що "магніти в чохлі можуть зашкодити роботі стилуса" - це або досить роздуті плітки, або ж в багатьох чохлах ставлять занадто потужні неодимові магніти. Наразі я використовую саме чохол з магнітами - і проблем у роботі того самого шару для S-Pen не спостерігаю.
З того, що не змінилось - проблеми з ШІМ. Я не відчуваю їх, але читав, що вони є. Для мене - дисплей не викликає дискомфорту при довгому використанні (4+ години).
Одна з найбільших змін пристрою цього року, порівняно з минулими - це скло на дисплеї. Воно має унікальну властивість - антиблікове покриття. Звісно, воно не матує екран повністю, проте цілком достатнє для допомоги в читанні інформації під сонцем. Все інше - досить малозначне.
На старті продажів перші партії мали особливість, яку було видно лише на мінімальній яскравості - дивний діагональний візерунок. Проте на нових партіях цього вже нема, проте мінімальна зернистість може зустрічатися на певних екземплярах навіть у останніх партіях. Також, немало скарг на яскравість дисплею, та це нівелюється антибліковим покриттям, і я так і не помітив проблем з яскравістю.
Звук
Ситуація практично аналогічна минулорічній моделі. Все те ж стерео, наявність Dolby, та все ті ж трохи недостатні низькі частоти. В цілому - звучить приємно як для прослуховування контенту, так і для утилітарних цілей. Гучності - більш ніж достатньо.
З важливого - є можливість досить тонко налаштовувати, власне, гучність (аж до перемикання по 1 пункту від 0 до 120), а також наявність еквалайзера і можливості відтворення звуку з різних застосунків одночасно без автопаузи інших. Багато опцій доступно в модулі для GoodLock під назвою Sound Assisstant.
Також, можна відтворювати звук з певного застосунку через інший підключений пристрій, тоді як весь інший звук йтиме через динамік смартфона:
Начиння
Залізо, як і має бути у пристрою такого класу - найдорожче і одне з найпотужніших на ринку.
Чіпсет - наразі останній з представлених від Qualcomm - Snapdragon 8 Gen 3 з модифікацією For Galaxy. Різниця зі звичайним полягає в мінімальному переналаштуванні частот ЦП (підняття частоті найпродуктивнішого та зниження частот всіх інших ядер) та заявленому піднятті продуктивності ГП у порівнянні зі звичайною версією. Проте, ніяких фактичних доказів, що свідчили б про якісь відмінності ГП від звичайного 8G3 - немає.
ОЗП представлена 12ГБ фізичної пам'яті LPDDR5X. У всіх модифікаціях накопичувача однаковий об'єм ОЗП і це радує тому, що минулорічна модель якогось біса мала варіант на 8гб ОЗП, і при покупці це обов'язково треба було відслідковувати. Та, незалежно від цього, у пристроя все ще присутня опція RAM Plus, яка дозволяє додати ще 8ГБ до ОЗП за рахунок накопичувача.
Зі свого досвіду не можу сказати, що це якось повпливало саме на швидкодію. Проте, застосунки в пам'яті тримаються досить довго і це приємно - повертатись майже через добу в якусь соцмережу, клієнт якої не перезавантажується з нуля. Та, думаю, наступного року корейці все ж мають прогресувати і ставити 16ГБ фізичної пам'яті. Не через нестачу на даний момент, а через абсолютну відсутність намагань оптимізації стороннього (а іноді - і фірмового) ПЗ.
По накопичувачу теж все досить очікувано - версії на 256, 512 і 1024ГБ. Тип - останньої версії, UFS 4.0. Останніми роками почав помічати, що, нарешті, передача великих файлів (або великої кількості дрібних) перестала робити поведінку пристрою безконтрольною, як це бувало раніше - по типу зависань, неадекватного відображення переданих файлів і невідомих статусів переданих даних на і з зовнішніх носіїв. Дуже радує такий розвиток і, сподіваюсь, він не зупинятиметься.
Якщо ж перейти до практичних властивостей - цей пристрій запустить і приємно відтворить практично будь-який нативний застосунок. Також, досить добре справляється з емуляцією (напр. Nintendo Switch через вже закритий YUZU). Єдине, що може його трохи прогріти - це або погано оптимізований важкий софт/ігри, або ж перевантаження багатозадачністю у режимі DeX. Та треба врахувати, що я зняв ліміт у 5 одночасно запущених застосунків у DeX за допомогою модуля MultiStar. Також, підняв поріг для тротлінгу за допомогою Thermal Guardian, тому що на практиці - пристрій на стандартних налаштуваннях починає тротлити швидше, ніж в цьому з'являється сенс. Помітно дуже рідко - проте коли проявляється, то може трохи нервувати. Проте, для більшості користувачів - це налаштування нічого не змінить. Також, для підтримання продуктивності раджу робити оптимізацію через App Booster після кожного оновлення ПЗ. І ні, це не якийсь супервсратий китайський софт, а також один з фірмових модулів. Можна робити і частіше, якщо починаються збої, та поки не мав такої необхідності.
S-Pen
Важливою фізичною фішкою пристрою є наявність фірмового стилуса в корпусі смартфона. Це колись було унікальним для серії Note, проте з 22-ї моделі - перейшла до Ultra. Зараз ця штучка вміє деякі цікаві речі, серед яких:
очевидно, малювати з визначенням сили натискання, і застосунків для цього просто достобіса;
редагувати зображення та відео, і на невеликому екрані смартфона це дуже зручно, коли можна влучити буквально в ту потрібну точку, я без цього жити вже майже не можу;
жести в повітрі, які дозволяють віддалено керувати камерою (не тільки зйомкою, а і наближенням), і ще певними застосунками, плюс інтеграція в автоматизацію за допомогою модуля Pentastic).
Так, без цієї речі можна жити, як практично у всіх інших смартфонах - проте, якщо часто є потреба підредагувати скріншот, натиснути на якийсь дрібний елемент інтерфейсу, чи зробити знімок не торкаючись смартфона - вона дуже сильно додає комфорту у використанні. І при цьому пристрій все ще має стандартний флагманський акумулятор, який вліз поряд!
Програмне забезпечення
Найцікавіше ж зараз у всіх кишенькових комп'ютерах - це їхнє ПЗ. Особливо вбудоване. Важливий момент - майже все (або взагалі все), що я опишу далі, працює на моделях 21-23 серій включно.
Тож, апарат з коробки постачається з Android 14. Оболонка - OneUI 6.1.
З того, за що варто відразу ухопитися і тримати в голові - пристрій офіційно матиме програмну підтримку протягом 7 років. Тобто не буде ситуації, коли після анонсу нової версії ОС/оболонки треба зі схрещеними пальцями дивитися списки підтримуваних пристроїв і вірити в магію - все підтверджено.
Тепер до більш буденних і помітних речей. Пристрій оптимізований на даному етапі повністю. Працюють всі функції, всі опції, всі фішечки і найменші перемикачі та слайдери, немає проблем зі стабільністю, зависаннями чи вильотами стандартного і фірмового ПЗ. Я переналаштовував апарат повністю - і перевірив це особисто. Якщо проблеми чи баги виникали - то або це стороннє ПЗ, де виникли проблеми, або це неоновлене фірмове ПЗ, яке після оновлення працює без збоїв. Тому в першу чергу після покупки раджу - не відновлюйте дані, не лізьте клацати свої фоточки і оце все (хіба що це дійсно терміново і необхідно ось вже-вже), а краще пропустіть всі початкові налаштування, оновіть все, до чого дотягнетесь (тобто ОС/оболонку, фірмовий софт), потім скиньте апарат до заводських налаштувань і тільки після цього - відновіть свої дані. Це дуже полегшить життя і вбереже від стресу при використанні у перші дні.
І якщо вже заморочились - дуже раджу або самим пройтись по всім налаштуванням, або відкрити вбудований посібник (так, він є, і так, він перекине на офіційний український сайт компанії, де буде описана буквально кожна наявна опція і що вона дає). Якщо ж ні - то пам'ятайте, що будь-яка дискомфортна річ, яка відбувається під час використання пристрою - може бути налаштована під себе в комфортний режим, і це буквально так.
Тож, до деталей. В апараті є стандартні налаштування, досить обширні, але також є можливість довстановити GoodLock з його модулями, які відкривають десь таку ж кількість додаткових налаштувань всіх аспектів пристрою. Сенсу розписувати всі я не дуже певен, що бачу, проте якщо треба - пишіть, розпишу кожен окремо. З того, що треба знати про них - є налаштування робочого столу, екрану блокування, AOD, багатозадачності, термальних лімітів, клавіатури, автоматизацій, камери, звуку, жестів і кастомізації всіх вищеперерахованих аспектів в плані візуального інтерфейсу.
Пристрій також підтримує всі необхідні можливості касту на інші пристрої, а також протокол Quick Share від Google для передачі файлів. Проте тут він модифікований і дозволяє ділитись файлами не лише локально, а і за допомогою вбудованого тимчасового хмарного сервісу, який створює посилання для надсилання файлів.
З того, що може цікавити людей, які давно не користувались Android - так, тепер резервне копіювання та відновлення працює не гірше за основного конкурента, а в деяких моментах може навіть і краще. Окрім опції від Google, яка витрачає обсяг на хмарному Диску користувача - є також можливість зробити резервне копіювання абсолютно всіх даних на пристрої (включно з файлами і сторонніми застосунками) у безкоштовну безлімітну хмару від Samsung.
Проте, важливо розуміти, що для створення такого бекапу - потрібне місце і на смартфоні, для його архівації, яке в моєму випадку наразі відсутнє.
Також, є окрема опція резервного копіювання базових даних в ту ж таки хмару.
Різниця між ними в тому, що бекап абсолютно всього зберігається 30 днів, після чого його треба створювати заново, якщо він потрібен. У випадку ж звичайного резервного копіювання у фірмову хмару - все відбувається автоматично і постійно, без строків на зберігання. Відповідно, відновлення також можливе лише на пристроях Samsung за допомогою свого акаунта.
Ще хочу в цілому розповісти про свої особисті налаштування пристрою, щоб дати загальне розуміння можливостей налаштувань і того, що можна робити зараз без особливих костилів.
Шпалери
Отож, наразі в мене згенерована ШІ шпалера на екрані блокування.
Але також увімкнено функцію, котра накладає на шпалеру там же ефект погодних умов, які взяті з фірмового застосунку погоди.
Вбудованими засобами однією кнопкою я не зміг цього зробити - тому що щоразу, коли потрібно було увімкнути цю функцію з погодою, доводилось обирати нову шпалеру, а згенеровані не показуються ні в галереї, ні, власне, у шпалерах. На жаль, можливість витягти просто з папки на пристрої згенеровану шпалеру - прибрали, причому досить швидко. Чому - неясно. Але як є.
А от на робочому столі використовую вже злиті зі старих пікселів живі шпалери з нашою планетою.
Поки що - це кращі живі шпалери на цю тему, які я бачив.
Екран блокування
Наступне, як досить очевидне - це екран блокування та AOD. Обидва можуть показувати шпалери, а також мають віджети (в моєму випадку - погоди і заряду батареї підключеного бездротового пристрою, на кшталт годинника), налаштовані кнопки виклику швидких дій в нижніх кутах, розблокування по відбитку пальця та обличчю (лише через камеру, проте працює напрочуд добре). Варто зауважити, що я не налаштовував якісь гарні переходи з екрану блокування на робочий стіл, проте можливості для цього досить обширні. Проте, я налаштував заставку - функцію, яка присутня в Android з версії 4.2, і яка дозволяє отримати AOD на, фактично, будь-якому пристрої з цією ОС, незалежно від виробника і його бажання надавати її користувачу. Так, я розумію, що при натисканні на екран користувач відразу буде перекинути на екран блокування, та тим не менш - використовую цю фічу виключно коли смартфон на зарядці, і маю налаштований застосунок, який в цьому режимі показує час і погоду. А ще - просто обрав вигляд і розмір годинника на екрані блокування, який мені сподобався. Певний час там також виводилась мапа тривог прямо поверх годинника, проте мені набридло бачити її ще і на екрані блокування, тому - прибрав.
Функціонально ж - ще маю увімкнену функцію відкладеного блокування, яка дозволяє доступ до пристрою при наявності підключеного годинника. Там є ще кілька функцій, проте поки користуюсь лише цією.
Жести
Наступний важливий аспект, яким я користуюсь буквально при кожній взаємодії з пристроєм, і який я налаштовував особисто під себе - це жестове керування. І якщо сама ОС в цілому може похизуватися зручним жестовим керуванням при використанні будь-якою рукою, то оболонка від корейців дає відчуття "жестів наступного покоління".
Наразі, варіацій жестів від лівого та правого краю дисплею може бути 24 за використання модуля One Hand Operation +. Так, не 2, не 4, а 24. Тобто це жести ліворуч і праворуч, як в чистій ОС, але також - жести ліворуч-вниз, ліворуч-вгору, праворуч-вниз, праворуч-вгору, і аналоги всіх перерахованих, але з утримуванням близько секунди. Я налаштував собі якомога інтуїтивніше, і наразі маю 14 жестів, які в цілому досить очевидні - деякі перемикають між останніми двома застосунками, деякі - дозволяють викликати певну шторку (перемикачів чи сповіщень), деякі - викликають асистентів (в моєму випадку - Bixby або Gemini, хоча враховуючи наявність окремого системного жесту для останнього - я планую замінити його на ChatGPT, щоб мати доступ до всіх трьох асистентів з усіх меню смартфона).
Асистенти
Далеко не відходячи від теми - так, наразі я маю три встановлених асистента, які вміють різне, тобто:
- Gemini як офіційний вбудований асистент з ШІ, функціями Google Assistant і можливістю керування розумним домом;
- Bixby як офіційний асистент від виробника пристрою, який, власне, краще працює з командами самого пристрою, наприклад дозволяє заблокувати екран чи запустити режим/сценарій автоматизації однією командою;
- ChatGPT як найпопулярніший на сьогодні чатбот, у якого можна запитати вирішення якихось питань, та який, на жаль, не здатен взаємодіяти з ОС взагалі.
У випадку з першими двома - їх можна викликати голосовими командами, а от породження OpenAI поки на таке теж не здатен. Хоча є костилі у вигляді сценаріїв.
Автоматизація
Власне, про режими та сценарії - це досить багатофункціональний інструмент.
Так, деяких функцій все ще не вистачає, хоча відчувається, наче вони мають бути, проте в цілому - покрити можна досить багато сценаріїв. Наразі я маю такі:
- увімкнення ліхтарика довгим затисканням кнопки гучності вгору і вимкнення затисканням гучності вниз (це якраз той сценарій, де досі не дуже зрозуміло, чому не можна зробити вимкнення тією ж кнопкою, проте - як є);
- запуск режиму сну і режиму "Не турбувати" тоді, коли годинник засіче моє засинання (працює ідеально в приблизно 90% випадків);
- можливість в будь-який момент запустити максимально допустиму тривалість увімкненості екрану (на жаль, повністю лишити його активним на час дії сценарію теж неможливо, і це ще одна річ, яка не дуже очевидно, чому відсутня)
- досить нішевий сценарій переходу в режим польоту, а також вимкнення абсолютно всього звуку при підключенні до певної мережі Wi-Fi - він необхідний мені для перебування в укритті під час бомбардувань, щоб не дратувати/лякати оточуючих, ну і для економії заряду акумулятора, бо в підвалі відсутня мобільна мережа, а смартфон постійно шукає її, витрачаючи такий важливий зараз заряд;
- теж досить нішевий сценарій для так званого "brain rot" - це перегортання відео в застосунках смиканням стилуса в повітрі, річ максимально некритична, але цікава;
- і останній сценарій, який чесно підгледів на якомусь з коротеньких відео в соцмережах - це програвання анімації по всьому периметру екрану, коли я розблоковую смартфон.
Клавіатура
Ще з цікавих налаштувань, також пов'язаних з модулями Good Lock - це налаштування фірмової екранної клавіатури. Окрім того, що я обрав зручну мені розкладку, налаштував можливість друкування символів і цифр не переходячи на символьну клавіатуру - також, додав всі плагіни, які пропонує сама клавіатура.
Звісно, користуюсь я ними не так часто, проте іноді це просто неймовірно зручно. Для прикладу - це буфер обміну. Окрім того, що його можна додати як окрему панель в панелях Edge - доступ до нього є також безпосередньо з клавіатури. І це дуже допомагає, коли є, наприклад, кілька фрагментів тексту, які треба розташувати в певному порядку, а ще додати між ними якісь зображення або інші елементи. Також, серед плагінів є і купа різних стікерів, анімацій та емоджі, проте є і досить зручний менеджер стікерів, які можна створювати самому, прямо з галереї, і відправлятимуться вони в месенджерах не як зображення, а саме як наліпки, що нівелює необхідність пошуку улюблених стікерпаків поміж месенджерами. Згадуючи ж модулі - Keys Cafe в мене налаштований таким чином, що і звук клавіатури, і її анімація максимально нагадують механічну ігрову клавіатуру з RGB-підсвічуванням.
Розумію, що для багатьох це здасться досить дитячою забавкою, проте для мене це просто приємний елемент, який додає до звичайного друку тексту трішки приємного вигляду.
Різне
Переходячи до інших персоналізацій - це і анімації при надходженні сповіщень, і налаштований RCS, і обрані кольори теми, під які адаптується системний інтерфейс, і увімкнений максимальний антиспам у дзвінках, а також автозаписування тих самих дзвінків. Ще - автозахоплення обличчя під час відеодзвінків, дуже зручна річ, яка, звісно, працює далеко не всюди, проте в моєму випадку - покриває сценарії в Google Meet повністю. Звісно, я налаштував і робочий стіл, і список застосунків під себе, розсортувавши буквально кожну зі встановлених 400+ програм.
Ігри ж відображаються виключно в Gaming Hub, який деградував порівняно з OneUI 5, проте все ще дозволяє автоматично приховати всі ігри зі списку інших застосунків, і лишити їх доступними виключно там.
Згадуючи про них - маю налаштований оверлей, що показує навантаження на залізо пристрою в грі, щоб розуміти, чи є якась проблема наразі, тому що багато ігор для мобілок досі мають критичні проблеми з оптимізацією.
Певіряв з повністю вимкненими ігровими сервісами - вплив на продуктивність практично не відчутний.
З дрібниць, які полегшують отримання інформації - це стеки віджетів. Дуже добре реалізована функція, яка дозволяє не тримати десяток віджетів окремо один від одного.
Desktop eXperience
Тепер трохи про DeX, як одну з важливих фішок, котру компанія не забуває включити в кожен свій новий флагман і за це я окремо вдячний. Це режим робочого столу, який вмикається при підключенні пристрою по Miracast (не плутати з Google Cast або Chromecast - там це не працює, на превеликий жаль) або по дроту до дисплею.
Функціональність не змінювалась вже кілька років, тому про нього дуже багато контенту існує досить давно. З головного - потрібно правильно, бажано з тестуванням особисто, підбирати хаб, який планується використовувати для підключення монітору та периферії. На особистому досвіді - досить дорогі варіанти від Anker та Ugreen не працюють стабільно, кожні кілька секунд зникає зображення на моніторі. При цьому, хаб від абсолютно невідомого виробника з Китаю, який я замовив виключно через наявність знижки - працює безвідмовно, дуже швидко і приємно. Не розумію, чому так, але сама компанія не пропонує фірмових хабів, тому доводиться користуватись тим, що знайшов на ринку. Стосовно роботи застосунків в цьому режимі - все чудово. Відкривається все, адаптується все, при необхідності - навіть стороння периферія не потрібна, бо керувати курсором та вводити текст можна з екрану смартфона, так само як і входити в застосунки за допомогою відбитку пальця. Певний час, поки шукав роботу, використовував минулу модель в цьому режимі досить часто, щоб не запускати ноутбук, просто для зручності перемикання - і всіляка робота з документами, відеодзвінки, браузинг, навіть ігри (особливо хмарні сервіси) працювали просто чудово, тут же - ситуація аналогічна.
З важливого - практично всі застосунки віддаленого керування ПК працюють в цьому режимі саме так, як можна собі уявити. Кілька комбінацій клавіш все ж не можуть бути передані на віддалений ПК через умовний Parsec, проте це створює мінімум незручностей, порівняно з усіма іншими можливостями.
Також, існують різні емулятори Windows, і я вже спробував, як там працює Winlator - це було несподівано добре. Проте, для адекватної роботи такого ПЗ потрібно дуже багато сидіти і налаштовувати його, тому це максимально нішевий спосіб використання.
Що ж не є нішевим - так це багатозадачність. Можливість роботи з вікнами у звичному режимі (аналогічно десктопам), при цьому маючи все ті ж можливості "снапу" їх до різних сторін/кутів екрану, повноцінної зміни їхнього розміру і абсолютної незалежності від того, чи розробник заборонив ці функції - це саме те, чого завжди хотілося від кишенькових ПК, і це тут є, і воно працює, і працює добре.
Взаємодія пристроїв
Зразу зазначу - я маю зараз майже повну збірку відносно сучасних моделей пристроїв від корейців, окрім героя цього тексту: Buds3 Pro, Tab S8 Ultra LTE, Watch5 Pro LTE. Також, я зайнявся деякими збоченнями і тепер програмно мій лептоп ROG Strix підтримує базові функції Galaxy Book для поєднання всіх пристроїв Samsung.
Для багатьох важливо, щоб всі ОС робила компанія-виробник пристроїв, щоб правильно поєднати їх в одну спільну систему для гарної і безшовної взаємодії. В чомусь, можливо, і є сенс цього, проте, як для звичайного користувача з трохи більш незвичайними потребами - тут проблем взагалі нема (особливо якщо обзавестись зразу лептопом цього бренду, ну або покостилити так, як робить це певна кількість користувачів).
Тож, з того що працює між всіма пристроями (смартфон, планшет, лептоп):
• передача файлів бездротово (технологія Quick Share, яка зараз розповсюджується компанією Google і працює на всьому, окрім техніки Apple, а також - фірмовий застосунок Samsung Flow, який окрім файлів дозволяє передавати ще й просто текст, як у чаті, і звісно ж Link to Windows, котрий віднедавна навчився і передачі всіх можливих файлів);
• спільний буфер обміну, який працює між всіма пристроями або через акаунт Samsung та локальну мережу, або через Link to Windows (у випадку з пристроями на відповідній ОС);
• спільний курсор і клавіатура (але знову ж - у випадку з лептопом це лише костилі або пристрій корейців, між планшетом і смартфоном проблем ніяких не буде);
• віддалений запуск і використання застосунків на лептопах через Link to Windows, який має більше функцій саме на певних смартфонах певних виробників, і S24U потрапив у цей список;
• автоматична точка доступу зі смартфона на планшетах і ПК;
• дзвінки і SMS/RCS синхронізовані між всіма пристроями (можна здійснювати і приймати виклики з лептопа/планшета, хоча вони прийшли на смартфон, та ж ситуація з SMS/RCS);
• робота з периферією і автоматичне її перемикання - у випадку тієї ж гарнітури - працює з усіма типами пристроїв;
• можливість запуску та трансляції з повним керуванням запущених застосунків з пристроїв на Android на пристрій на Windows за допомогою вже згаданого Link to Windows;
• між планшетом і смартфоном можливо також перехід у певні фірмові застосунки для продовження роботи в них, а також - використання камери смартфона як вебки для планшета (хоча там і так непогані камери, але це зручно, якщо треба змінити розташування саме камери, а не планшета).
Камери
На жаль чи на щастя, але я майже не знімаю нічого. Розуміючи, що зараз багато людей звертає увагу саме на цей параметр при виборі смартфона (а в цьому ціновому сегменті - ще активніше) - можливо, ця інформація не буде аж такою корисною, як могла би бути від людини, котра користується камерою щодня.
Стосовно теорії: пристрій, як і минулі кілька поколінь, має 5 камер. Фронтальна на 12мп (може знімати в 4К/60к/с), надширококутна на 12мп з кутом огляду у 120°, ширококутна на 200мп яка має режими зйомки у 12, 50 і 200мп відповідно, телефото з 3-кратним оптичним наближенням і перископічна з 5-кратним оптичним наближенням. Важливо зазначити, що в плані останнього модуля - пристрій отримав погіршення, порівняно з кількома попередніми моделями, бо вони мали 10-кратне оптичне наближення.
А від себе можу підмітити, що в цілому варіативність і програмні можливості тут покривають більше сценаріїв, ніж мені взагалі колись було потрібно. Тобто запас тут неймовірний, і це я не згадую сторонні застосунки для зйомки.
Але не можу не згадати кілька претензій, які я маю ще з 21-ї моделі, і які не виправляються ось вже майже 5 років. Це стосується саме кольорів на фото (але не на відео!). Чомусь всі кольори більше йдуть в сірі і менш яскраві, ніж робить більшість смартфонів, тобто на автоматі фотографує пристрій досить блідо. Це, звісно, можна підтягнути в редакторі, але тим не менш. Контрастність при цьому, за відчуттями, навпаки - задерта в космос. І виходить така досить дивна картинка. Проте знову ж - багато що можна налаштувати перед фото, багато чого - після.
Що хочеться згадати з позитивного - так це зручність зйомки астрофото. В застосунку ExpertRAW можна вивести прямо справжню мапу зоряного неба, яка буде накладатися відповідно до положення пристрою - зразу на видошукач, і навіть якщо очима складно знайти потрібне сузір'я, то цей застосунок вирішить це питання.
З цікавого - лишився режим наближення до 100х, який дозволяє знімати реалістичний Місяць. Так, він все ще домальовується, проте обманути застосунок круглою лампою вже не вийде (перевірено).
Автономність
АКБ не змінився взагалі. Це все та ж пластинка на 5000мАг, з максимальною швидкістю зарядки 45Вт, яку можна досягти або через комбінацію фірмового блоку і дроту, або ж за допомогою міріадів китайських GaN-блоків і комплектних дротів до них.
В цілому - я не бачу критичної потреби в збільшенні швидкості зарядки. А от в ємності - бачу, дуже.
Стосовно автономного використання - ситуація двояка, хоч і логічна. Чим більше застосунків встановлено - тим більше їх в фоні працюють постійно - тим менше живе пристрій від одного заряду. В налаштуваннях, а також в модулях Good Lock/Good Guardians є просто дуже і дуже багато опцій для збереження енергії, при цьому можна зробити так, щоб при використанні ніякі обмеження не відчувались взагалі.
З важливого також - це наявність можливості обмеження максимального заряду акумулятора для збереження його довговічності.
Актуальність
Досить важлива тема в наш час, коли пристрої продаються завдяки 1-2 новим фічам, і сенс у покупці нового пристрою щороку зник десь років 5 тому. Тож, по суті:- апарат вийшов і працює до кінця 2024 року на 14 версії ОС, і має одні з найпросунутіших інтеграцій ШІ в смартфонах цього року;- ця лінійка отримуватиме оновлення ОС (і, відповідно, оболонки) протягом 7 років, тобто теоретично всі 24-ті моделі мають оновлюватися щороку аж до Android 21 і відповідної версії оболонки;- фізична живучість пристрою, звісно ж, залежить від використання та аксесуарів, тому що вже є випадки пошкодження антиблікового покриття (непідтверджені), а також є шанси отримання проблем, аналогічних попереднім моделям, у вигляді деградації та "здуття" акумулятора та зелених смуг на екрані, проте поки немає таких підтверджених випадків без зовнішніх подразників;- по потужності пристрої цього класу давно перестали отримувати критичні прирости продуктивності у кожній новій ітерації, тож навряд проблеми зі швидкодією з'являться раніше, ніж спливе згаданий вище 7-річний строк оновлень;- аксесуарів для даної моделі (та і всієї лінійки) просто неймовірна кількість, що вже звично для цього бренду, тому навряд у найближчі 3-5 років якісь популярні моделі чохлів, захисного скла і подібних речей вийдуть з продажу. Тож, як на мене, апарат можна сміливо брати на досить довгий період часу (тобто для мінімального морального старіння у вигляді 3-4 років використання - точно), а от чи варто оновлюватися з минулої чи позаминулої версії - думати треба дуже виважено. З одного боку тут є деякі цікаві речі, які точно відрізняють його від попередників, і які можуть бути критичними для певних людей, проте якщо питання стоїть виключно з цікавості - я б не міняв. Замінив лише тому, що мене привабив антибліковий шар на дисплеї.
Висновки
Переходжу до висновків, і якщо хтось прямо дочитав сюди, а не просто пролистав - я дуже здивований, у позитивному сенсі.
S24 Ultra - це, поки що, найбільш вдала модель у корейців серед їхньої флагманської лінійки (а я встиг вже спробувати Fold6), і якщо взяти саме цей смартфон, то розчарування буде лише у фанатів інших брендів, але точно не у неупередженого користувача.
Продуктивність, камери (на моєму рівні використаня), і, особливо, програмна складова - це все тут якщо не на найвищому рівні,то збалансовано максимально добре. Звісно, є претензії до деградації перископічного модуля камери, до низької швидкості зарядки і незмінної (хоч поки і достатньої) ємності акумулятора, проте це дрібниці, які перекриваються плюсами пристрою, на мою особисту думку. І так, це виглядає як компроміс - проте всі смартфони компромісні, немає ультимативного пристрою, який покриє забаганки буквально кожної людини. Тож, ось такий вийшов недоогляд/недодосвід використання. Якщо це дійсно було прочитано хоча б однією людиною від початку і до самого кінця - вважаю це успіхом і, в першу чергу - дякую саме цьому читачу. А так - сподіваюсь, щось з цієї купи тексту було корисним хоча б комусь :) Також, є шанс, що я міг щось забути - тому якщо є бажання, то пишіть про це. І приходьте ще!