Перший виліт Люфтваффе: Легіон “Кондор”.

A Document Group to the Legion Condor; KIA in Russia

Вступ

Однією зі складових частин армії Третього рейху були Військово-повітряні сили (Люфтваффе). Вони були створенні фактично з нуля та проявили себе як найбільш боєздатну воєнно-повітряну структуру періоду другої світової війни. Велика кількість досвіду, значна ініціатива під час завдань та правильний вишкіл зробили німецьких експертів панівною силою в повітрі.

Ще з часів кайзера армійський корпус авіації поповнювався вихідцями із заможних дворянських та буржуазних сімей, у зв'язку з чим він був найбільш реакційною частиною прусської армії, серед пілотів того часу культивувався шовінізм і ніцшеанство. Це стало міцним фундаментом для поширення расистської ідеології Гітлера у побудові Військово-повітряних сил Німеччини. Про це також свідчить те що задовго до того як свастика стала офіційною емблемою фашистської партії, окремі німецькі пілоти прикрашали нею власні літаки та пишалися цим. 

З моменту створення міністерства авіації та верховного командування (Oberkommando der Luftwaffe або скорочено ОКЛ), Люфтваффе почало посідати привілейоване становище у системі військових сил тогочасної Німеччини. Порівнюючи з наземними військами та ВМФ цей вид військ користувався великою автономією у вирішенні більшості питань. 


Випробовування розпеченим горнилом громадянської війни в Іспанії

Postcard) Legion Condor flags
Зображення зі штандартами легіону

 Заради перевірки боєздатності власного повітряного флоту, за наказом вищих чинів нацистської держави був сформований “Легіон Кондор” який проводив бойові операції під час війни в Іспанії 1936 р.. Адольф Гітлер назвав таке втручання, як боротьбу проти більшовиків. Підтримуючи націоналістів під проводом Франциско Франко цей підрозділ також випробовував пікірувальні бомбардувальники Stuka-87, винищувачі Ме-109, 88-мм зенітні гармати, бомби. Іспанія стала для них полігоном.

Файл:Bf109C LegionCondor2.jpg — Википедия
Messerschmitt Bf 109
Asisbiz Junkers Ju 87B1 Stuka 5.K88 (29x8) Condor Legion Spain 1939-0C
Junkers Ju 87 «Stuka»

На Нюрнберзькому процесі рейхсміністер авіації Німеччини Г. Герінг розповів що:

“Для того, щоб особовий склад також отримав певний досвід, я забезпечив його часту зміну, тобто увесь час присилались нові пілоти, а старі повертались у Німеччину”.

Шляхом ротації бойового складу, загалом близько 20 000 німецьких пілотів та інших спеціалістів отримали бойовий досвід на теренах Іспанії.

Окремо варто звернути увагу на високий статус легіону серед інших підрозділів військової авіації нацистської Німеччини. Легіон комплектувався з найбільш досвідчених пілотів, політичну благонадійність яких перевіряли особливо ретельно. Легіон складався з Kampfgruppe 88 (три ескадрильї бомбардувальників Ju 52),  Jagdgruppe 88 (три ескадрильї винищувачів Heinkel He 51), Aufklärungsgruppe 88 (пізніше Aufklärungsgruppe See-88) та Nachrichtenabteilung 88. В кожній з ескадрилей знаходилося 12 бомбардувальників. Він мав у своєму складі 100 літаків і 5000 пілотів під командою Гуґо Шперле.

Asisbiz Junkers Ju 52 3mg3e Nationalist AF 1.K88 Legion Condor 22+90 Jan  1937 0A
Junkers Ju 52

 

Heinkel He-51

Фактично “Легіон Кондора” був чимось більшим ніж звичайний союзницький підрозділ Військово-повітряних сил залучений в Громадянській війні в Іспанії. Свідченням цього є те що він містив частини усіх видів військової авіації та навіть більше. До нього також входили танкові загони та загони військово-морських сил, які тренували армію Франко. Легіон мав в наявності загони протиповітряного та протитанкового захисту.

Окремою формою вияву поваги до підрозділу також були спеціальні нагороди для його особового складу: “Хрест Слави Легіону “Кондор”, “За поранення» Легіону “Кондор” з трьома ступенями (Verwundetenabzeichen für Spanienkämpfer), Танковий знак легіону “Кондор” (нім. Panzertruppenabzeichen der Legion Condor). 

Під час бойової практики цього підрозділу німецька армія змогла вдосконалити значну кількість власного озброєння яке пізніше використовуватиметься в 1939-1945 рр. Серед нього: Messerschmitt Bf 109, Heinkel He 111, Junkers Ju 87 та 88-мм важка зенітна гармата, яку використовували для знищення літаків, фортифікацій й танків.

Что сделало немецкую 88-миллиметровую пушку Ахт-Ахт такой знаменитой -  Альтернативная История
88-мм важка зенітна гармата FlaK 18/36/37/41 (також відома як «вісім-вісім»)
Asisbiz EdA Heinkel He 111B 25x49 WNr 2332 Spain Jun 1954 0A
Asisbiz EdA Heinkel He 111B

Також розроблені нові плани бойових дій. Саме перший командиру “Легіону Кондора” Гуґо Шперле належить розробка ідеї масового повітряного нападу на мирні міста метою якої становить залякати ворога. за це та інші заслуги командир підрозділу отримав новий чин від А. Гітлера та в 1939 р. став кавалером Іспанського хреста.

Bundesarchiv Bild 146-1987-121-30A, Hugo Sperrle.jpg
Гуґо Шперле - німецький воєначальник часів Третього Рейху, генерал-фельдмаршал (1940) Люфтваффе.

Перед початком другої світової війни діяльність Легіону було згорнуто, а пілотів розподілено між новоствореними підрозділами Люфтваффе. Усі літаки, за винятком пікірувального бомбардувальника Ju-87 "Stuka", а також спорядження німці залишили у вигляді допомоги армії націоналістів Франко (на озброєння якої потрапили після війни й трофейні літаки радянських моделей).


Література для детальнішого огляду:

  1. Blitzkrieg in the Spanish Civil War Capa comum – Ilustrado, 28 abril 2020

  2. Heeres-Verordnungsblatt 21. Jahrgang — Berlin, den 1. August 1939 — 44. Ausgabe. Teil A. Blatt 8. 1939.

  3. Klietmann Kurt-Gerhard: Auszeichnungen des Deutschen Reiches, 11. Auflage, Motorbuch, Stuttgart 2004.

  4. Laureau P. . Condor: The Luftwaffe in Spain, 1936-39 (em inglês). [S.l.]: Stackpole Book 2010.

  5. Caldwell D. JG 26: Top Guns of the Luftwaffe, Orion Books, New York: 440. 1991.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Acratoforus
Acratoforus@acratoforus

3.5KПрочитань
23Автори
52Читачі
Підтримати
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

  • В пошуках острова Туле

    Що є рушійною силою людства? Традиційний дух, який веде його до крайніх меж світу, до площин поза ними [«terra incognita»]. Внутрішня енергія, яка прагне зафіксувати невідоме, класифікувати цю невідомість в зрозумілі людині критерії, встановити принципи й закони… Керувати Хаосом.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Монархічні амбіції українських гетьманів посеред «Руїни» [глава IV]

    Доба Руїни та смерть Б. Хмельницького принесла негативні зміни для української державності та закладених в неї ідей. Зокрема і монархічних.

    Теми цього довгочиту:

    Козацтво

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Альберт Кессельрінг мій дід

Вам також сподобається