Підсумки хакатону 2023 від NASA(щось типу міні-репортажу)

Це щорічний хакатон(хакатон - це науковий челенж, щось типу конкурсу розв’язування практичних наукових або інженерних задач за фіксований короткий проміжок часу, наприклад, за 2 дні), але я брала у ньому участь вперше. Кілька моїх одногрупників, не зважаючи на те, що ми лише на третьому курсі бакалаврату зараз, вже брали участь у цьому хакатоні, і навіть не раз.

Цього року вони запропонували мені доєднатися до своєї команди, і я(вдячно) погодилася.

Сенс хакатону від NASA у тому, аби проєкт був заснований на використанні даних, які можуть предоставити NASA, наприклад дані космічних місій. Учасникам кожного року пропонується перелік задач на затребувані теми, які й мають бути розв’язані за умовні 2 дні. В ідеалі, в результаті окрім самої ідеї команда має представити втілений продукт: програму, додаток, телеграм бота тощо

Наша команда називалася Einstein`s sect і ми обрали дуже нетривіальну задачу, а саме, одну зі складних, що були запропоновані на хакатоні, вона звучить так:


База даних DSCOVR
Теми: астрофізика, програмне забезпечення, Сонце, Земля
За умови стабільної роботи космічні метеостанції Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) та Кліматична обсерваторія глибокого космосу (DSCOVR), можуть вимірювати силу та швидкість сонячного вітру в космосі, що дає нам змогу прогнозувати геомагнітні бурі, які серйозно впливають на такі важливі системи, як GPS і електромережі на Землі. Навіть після припинення своєї роботи та переведення у холодний режим, DSCOVR продовжує працювати та викликати випадкові збої, які самі по собі можуть бути індикаторами космічної погоди. Ваше завдання полягає в тому, щоб використати «сирі» дані DSCOVR — наприклад, про ті ж таки збої та інше — для прогнозування геомагнітних бурь на Землі.

Цю задачу також можна розуміти так: “запропонуйте принцип обробки даних, до якого не додумалися науковці NASA або покращіть вже наявний”.

Хоча задача складна(явно не рівень складності для студентів 3ого курсу), її питання входять у сферу наукової цікавості нашої команди(і мою теж). Наш тімлід запропонував вибрати саме її, бо їхня команда займалася простішою, але схожою задачею минулого року. Ось посилання на результат їхньої роботи минулогорічного хакатону.

(Є деякі нюанси щодо складу команди минулого і цього року, але я у них зараз не занурюватимуся, бо мова не про це)

Якщо коротко про наш цьогорічний проєкт:

Інфографіка нашої ідеї(показую картинку, бо це я її робила, але у фінальну презентацію вона не увійшла)

***
Незважаючи не те, що у мене на завтра купа роботи по універу, я все ж вирішила відвідати кількагодинну онлайн конференцію з презентацією проєктів(українського етапу), і поділюся з вами, що запам’яталося мені найбільше з чужих проєктів: посиланням на цікавий сайт, створений по проєкту про мапу з̶е̶м̶л̶емісяцетрусів на нашому природньому супутнику, який розробила і втілила одна з команд.

Гадка на згадку/
І для цікавих ось посилання на проєкт переможців минулорічного хакатону, які виконували тоді те ж саме завдання, що і моя цьогорічна команда(торік). У них навіть є прискорене відео як вони працювали разом. І, навіть більше, ніж результат їхньої роботи, мені сподобався “вайб” їхньо процесу і я б залюбки спробувала працювати отак командою. Пишіть в коментарях, чи хотіли б ви взяти участь у хакатоні зі мною у якості тімліда?)))

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Катерина Рачек
Катерина Рачек@KaterynaRachek

фізикиня і письменниця

401Прочитань
23Автори
12Читачі
На Друкарні з 21 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (2)

прикольна ініціатива від НАСА, можна ще для школярів зробити таке

Вам також сподобається