Подкаст-терапія, як новий вид подкастів

Гадаю, якщо я запитаю “які ви знаєте подкасти?” багато з вас відповість- “подкаст-терапія”. В цьому і суть того, про що я буду зараз говорити.

Чому я виділила саме подкаст-терапію?

На питання, чому я так вчинила є декілька причин:

  1. Це найпоширеніший та найвідоміший подкаст в Україні. На відомому читачу прикладі легше розібрати новий вид і різницю його від класичних подкастів.

  2. Серед відомих мені подкастів він покищо єдиний розвивається у іншому напрямку. Про це поговорю нижче.

Що таке подкаст терапія?

Я все ще вірю в людей, які про неї не знають.

Подкаст-терапія- науково-популярний подкаст про психологію, який ведуть двоє ведучих-психотерапевт Спартак Суббота і актор Євгеній Янович. Свої подкасти вони публікують в ютубі, тик-тоці, на платформах для прослуховування подкастів. Також активно ведуть свої соц. мережі.

Про подкасти

У питанні, що таке подкаст, я вирішила, що вікіпедія відповість змістовніше, тож:

Подкаст, або підкаст, або аудіопрограма — цифровий медіа-файл або низка таких файлів, які розповсюджуються інтернетом для відтворення на портативних медіапрогравачах чи персональних комп'ютерах. За змістом вони можуть нагадувати радіошоу, звукову виставу, включати інтерв'ю, лекції тощо, що належить до усного жанру.

Тобто будь який аудіозапис можна вважати подкастом? На мою думку- ні!

За довгий час подкаст потерпів багатьох змін. Тепер навіть розмовне відео на ютубі, або вівсянка шоу по радіо може вважатись подкастом. Зараз подкаст- це регулярна програма, увесь, або основний зміст якої несе саме усний характер.

Що не так з подкаст-терапією?

Точніше буде спитати “Що з нею так?”, бо мені подобається в якому напрямку почав розвиватись подкаст.

Ось, що я, як любитель різноманітних подкастів змогла виділити відмінного від жанру:

  1. Подкаст-терапія не аудіоконтент, а відео. Не важко помітити, що на ютубі та у тик-тоці подкаст несе і візуальний формат. Чимало подкастів публікуються на платформах, які підтримують тільки відеоформат, але виходять з цієї ситуації по іншому. Замість відео можна побачити статичну заставку- аватар подкасту. Вийнятком можна вважати деякі інтерв’ю, які публікують і відеоряд.

  2. Подкаст-терапія взаємодіє з аудиторією. Це те, що майже найбільше виділяє його серед усіх. При перегляді можна помітити, що Спартак нерідко звертається до зали, а Женя читає питання, які пишуть фанати в чаті. Зазвичай у подкастах немає ніякої взаємодії зі слухачем.

  3. Подкаст-терапія, це місце, куди можна потрапити. Дивним для такого жанру є і можливість купити квиток та потрапити на подкаст. При тому-ж подкаст-терапія носить навіть характер фан-зустрічі, де у кінці є можливістьзустрітись з ведучими подкасту та зробити будь-що, що дозволяє мораль, етика та хлопці. Жоден, з відомих мені нині подкастів не дає такої можливості.

Звісно так було не завжди, хлопці самостійно дійшли до такого. І не даремно, адже це круто вплинуло на сам жанр, зробивши його більш сучасним. Ось чому саме вони стали популярними.

Якщо усі подкасти перейдуть у свій більш сучасний вигляд, можливо вони перестануть вважатись саме подкастами у оригінальному розумінні цього слова, проте це може вирішити проблему їх непопулярності. Адже зараз подкасти мають одну цільову аудиторію- людей, яким треба зайняти вуха під час якихось занять.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Біла птаха
Біла птаха@ptaha

Ділюсь знаннями і надбаннями

5.4KПрочитань
7Автори
44Читачі
Підтримати
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

  • Банальні поради, щоб стати не банальним письменником.

    Я пишу з 7 років свого життя. Комікси, вірші, оповідання стали частиною мого життя і змусили адаптувати себе і свої навички до створення художньої літератури. Ось кілька речей, які можливо врятують ваше письменницьке життя від чергового застою і недописаних шедеврів.

    Теми цього довгочиту:

    Література
  • Звідки взявся Білл?

    Сайт дав доволі багато цікавої інформації по всесвіту, в особливості про Білла Шифра. Давайте розберемось хто він, і як став тим, ким є зараз. Наголошу, що далі будуть теорії фанатів, засновані на деяких фактах про нього.

    Теми цього довгочиту:

    Теорії
  • Продовження головоломок з сайту про Гравіті Фолз

    Друкарня на минулому довгочиті сказала, що я забагато редагую і ще й некоректно зберегла деякі данні, що завадило мені створити нормальну базу матеріалів з того сайту, тож ловіть продовження.

    Теми цього довгочиту:

    Доповнення

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Примітка: ця стаття була написана задовго до закриття подкасту, тому пропоную не кидатись камінням в коментарях, а просто ознайомитись)

Вам також сподобається