записуйте свої думки

добре, що я маю змогу записувати свої думки і почуття; інакше я би просто задихнулася.©Анна Франк

рекомендую завести особистий щоденник). у нього ви можете записувати свої думки і найпотаємніші почуття без жодних обмежень, не боячись осуду оточення. так ви дістаєте змогу побути наодинці з найзаповітнішим думками, обміркувати події, що сталися з вами, глибоко та змістовно їх проаналізувати.

я раніше не сприймала ведення щоденників, навіть десь в глибині душі вважала це звичкою слабохарактерних людей. але з часом, я кардинально змінила думку про особисті щоденники. у мене був один паперовий і...вже чотири роки я веду щоденник в телеграмі.

перший відомий людству щоденник датований другим століттям до нашої ери. це записи імператора Марка Аврелія під назвою "Наодинці з собою"

коли ми опиняємося в скрутному становищі, то завдяки щоденниковими записам можемо з'ясувати, у чому полягає проблема, проаналізувати свої думки і реакції та знайти підхоже рішення. якщо в нас виникає непорозуміння чи суперечка з іншою людиною, щоденник допоможе побачити ситуацію з іншого боку і зрозуміти погляди та переживання співрозмовника. ми вчимося тлумачити вчинки інших та впорядковувати свої думки, а завдяки цьому здатні спокійно і раціонально розв'язувати проблеми. ведення щоденника стимулює вільне висловлення думок і задіює праву півкулю мозку, що відповідає за творчість. отож нам легше знаходити новаторські рішення.

ведучи щоденник, ми можемо глибше пізнавати себе і аналізувати свої емоції, хоч би якими неприємними чи болісними вони були. що краще ми осягаємо власні думки і почуття, то більше відкриваємося для особистісного розвитку та росту. відтак нам легше розуміти свої мрії, захоплення і страхи і помічати все те, що варто змінити. ми бачимо всі грані своєї особистості, а то у стаємо впевненішими, чіткіше розуміємо свої потреби, глибше аналізуємо стосунки з іншими чи ситуації, в які потрапляємо. описуючи всі переживання, ми дістаємо змогу переосмислювати свій досвід і вчимося думати позитивно та конструктивно.

згідно з результатами дослідження 2008 року, після того як пацієнтів психотерапевтичного відділення попросили вести щоденник і описувати в ньому свої емоції, у них значно знизилися симптоми тривожних розладів і депресій, а загальний психічний стан поліпшувався — на відміну від інших хворих, які робили записи, але не згадували в них про свої емоції

а ще ведення щоденника допомагає боротися зі стресом і дарує відчуття щастя пишучи про свої емоції, ви вивільняєте їх, не даєте їм накопичуватися. так почуваєтеся спокійнішими та щасливішими і не впускає у своє життя негатив. якщо ж стаються приємні події, щоденник дає змогу зупинитися на мить, щоб сповна насолодитися позитивними емоціями.

записування своїх думок на папері (або в електронному форматі) це терапевтичний інструмент, який допомагає докопатися до суті найпотаємніших думок, почуттів, поглядів і життєвих ситуацій.

дотримуючись наведених нижче порад, ви зумієте дістати якомога більше користі від ведення щоденника.

1. окресліть свою мету.

спершу ви змушуватимете себе писати, але невдовзі, цей процес стане для вас природним і простим. якщо ви ніколи раніше не вели щоденника, чітко окресліть часовий проміжок — скажімо, десять хвилин щодня або через день, щоб поступово звикнути послідовно занотовувати думки. роблячи це регулярно, незабаром ви помітите, що виливати емоції, почуття і думки стало простіше. можливо, вам навіть захочеться написати більше, ніж ви планували)

2. не стримуйте потоку думок.

щоденники бувають різні. усе залежить від вас, вашого світобачення, емоцій, досвіду і мислення. нехай слова течуть вільно, не варто надмірно аналізувати те, що ви пишете. забудьте про вивчені в школі правила. не зосереджуйтеся на орфографії, граматиці чи на обсягу написаного.

3. оберіть тему.

якщо ви застрягли на якійсь думці або не має е що сказати, опишіть свої відчуття саме в цей момент. або ж оберіть тему, на яку писатимете конкретного дня чи продовж тижня. от наприклад, як тут, я по понеділках задаю тему на яку тиждень можна писати і обдумувати;) поміркуйте про свої стосунки з людьми, роботу, мрії, та страхи. нехай говорить ваша внутрішня дитина, адже діти зазвичай вільніше висловлюють свої думки і переживання. запитуйте себе про складні ситуації і минулі події.

4. потурбуйтеся про конфіденційність.

якщо в дитинстві чи юності ви вели щоденник і згодом він потрапив до рук батьків, братів, сестер чи друзів, то вам мабуть, нелегко наважитися знову почати записувати свої думки. хоч би яким болісним був цей досвід, спробуйте відновити звичку писати. дорослим значно простіше потурбуватися про приватність інформації. якщо ви віддаєте перевагу електронним щоденникам і плануєте зберігати свій на комп'ютері, обов'язково захистіть файл паролем. для такого щоденника ідеально підійде телеграм канал) назвіть його якось банально, щоб він загубився серед інших каналів ваших підписок і пароля ставити не треба)) якщо хочете вести паперовий щоденник, тримайте його у сейфі або в іншому надійному місці.

5. мультимедійні щоденники.

якщо ви творча людина, можливо вам припаде до вподоби мультимедійний формат. ви можете вести відео чи аудіощоденник, створювати нариси, малювати або зберігати інформацію в будь якій іншій формі. знову ж таки, для такого формату дуже підходить телеграм. в моєму щоденнику є як текстові повідомлення, так і відео і аудіо.

облакадинка мого тг щоденника, який я веду з 20 серпня 2019 року

6. пишіть про нові звички.

оскільки плануєте черпати тут корисності, цілком можливо у вас будуть з'являтися нові звички. і можливо вам захочеться описувати свої успіхи і невдачі, розмірковувати про нові звички.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ТЕОРІЯ ГАСТРО ОРГАЗМУ
ТЕОРІЯ ГАСТРО ОРГАЗМУ@chef_shpakova

3.7KПрочитань
20Автори
21Читачі
Підтримати
На Друкарні з 26 квітня

Більше від автора

  • Гомбовці зі сливами. Історія виникнення страви та покроковий рецепт.

    Гомбовці – традиційна страва Центральної та Східної Європи, популярна в українській, угорській, румунській, чеській і словацькій кухнях. Зазвичай гомбовці представляють собою м'які картопляні або сирні кульки, які варять, а потім подають з начинкою або соусом.

    Теми цього довгочиту:

    Рецепти
  • Смакоароматика — це не просто акценти

    Сьогодні розкажу вам, як створити справжню симфонію смаків і ароматів, що не просто захопить, а залишиться в пам'яті надовго. І тут йдеться не лише про інгредієнти, а про те, як саме вони поєднуються та підсилюють одне одного.

    Теми цього довгочиту:

    Теорія Їжі
  • Зв’язок між “Книгою змін” та грою в шахи

    Книга змін (також відома як "І Цзин" або "Книга Перемін") — це давньокитайський філософський і гадальний текст, який вважається одним із найстаріших творів у світі.

    Теми цього довгочиту:

    Шахи

Вам також сподобається

Коментарі (7)

Чудовий довгочит!

Декілька років веду паперові щоденники і це вже стало для мене свого роду терапією

Вам також сподобається