Пресконференція з президентом України і родинами військовополонених бійців бригади «Азов» не відбудеться?

28 серпня громадська організація «Спільнота Оленівки» надіслала звернення до президента України, очілька ГУР Кирила Буданова та до учасників перемовного процесу щодо виходу з Азовсталі в травні 2022 року з проханням організації пресконференції. У своїх листах ми розповіли про нашу ініціативу створення окремої перемовної групи щодо обміну військовополонених, які вийшли з Азовсталі за наказом вищого військово-політичного керівництва України, а також наголосили на необхідності розповісти родинами і українському суспільству деталі тих перемовин і чому досі влада України не змогла обміняти бійців бригади Азов, в тому числі поранених під час теракту в Оленівці в ніч на 29 липня 2022 року. Ми попросили президента обговорити можливість організації цієї пресконференції з усіма вищезгаданами особами і повідомити нас про результат. Спікерами від нашої громадської організації мали виступити дружини важкопоранених бійців бригади «Азов» під час теракту в Оленівці, а саме Марія Алєксєєвич, Анастасія Гондюл та Ганна Лобова. Крім цього, ми хотіли долучити до пресконференції представників інших громадських організацій та родини загиблих героїв у Маріуполі і під час масової страти в Оленівці. 20 вересня наша громадська організація отримала офіційну відповідь від Офісу президента. 

Відповідь від ОП на звернення ГО “Спільнота Оленівки”

Всі наші звернення до президента України та Офісу президента завжди перенаправляються до інших державних органів. Так було і з іншими зверненнями, які ми писали раніше. Наприклад, на зустрічі з Андрієм Єрмаком та Кирилом Будановим, яка відбулась 9 січня цього року, ми передали звернення через керівника ОП до президента України. До звернення ми додали списки поранених військовополонених, внаслідок теракту в Оленівці, частину з яких наша громадська організація шукала сама, щоб відновити список зі 193 українських захисників, яких відвели в окремий барак на страту. Андрій Єрмак запевнив, що обовʼязково все передасть особисто Володимиру Зеленському. Ми отрималив відповідь на наше звернення, у якому немає конкретики і тільки слова про те, що докладаються усі зусилля.

Крім цього, коли ми надсилали звернення до Андрія Єрмака в квітні цього року з проханням організації повторної зустрічі з нашою громадською організацією, нам прийшла чергова відписка та перенаправлення на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. 

Відповідь від ОП на звернення “Спільноти Оленівки”


Відповіді від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими завжди приходять однотипні, ніби звернення від родин ніхто не читає, як і у випадку з Офісом президента. На зустрічі з Кирилом Будановим, яка відбулась у нашої громадської організації 26 липня, ми підняли питання обміну зрадників та колаборантів на наших захисників, адже ми говоримо про це з травня цього року і називаємо конкретні прізвища, які могли би зацікавити росіян, як у випадку з Медведчуком. Після зустрічі ми надіслали звернення з проханням до Кирила Буданова, щоб було записане звернення Вʼячеслава Богуслаєва про обмін його на всіх поранених під час теракту військовополонених та поранених військовопополонених під час боїв в Маріуполі. Лист був перенаправлений знову на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, і знову ми отримали відписку, без будь-якої конкретики.

Звернення “Спільноти Оленівки” до очільника ГУР та відповідь від КШППВ

Ми пропонуємо президенту України знайти час зустрітися з нами, родинами тих, кому він віддав наказ вийти з Азовсталі у російський полон

З нами, як з родинами захисників Маріуполя, а також постраждалих військовополонених під час теракту в Оленівці, не співпрацюють державні органи України. Ми завжди ініціювали різні зустрічі, в тому числі на високому рівні, ініціативи від будь-яких державних органів немає з нами спілкуватися, а також, як ми бачимо, немає бажання співпрацювати з нами в напрямку скорішого повернення з полону тих, кого росіяни хотіли стратити. Ми обурені тим, що з нами не хочуть бачитися, не хочуть розповісти нам всю правду про домовленості і про те, що зараз можна конкретно зробити для повернення наших рідних, які є проблеми у питанні обміну поранених бійців під час теракту в Оленівці та всіх бійців бригади «Азов». Президент України Володимир Зеленський періодично дає інтервʼю для українських та іноземних ЗМІ, влаштовує пресконференції, перебуває на різних заходах, але за 2,5 роки не зустрівся з нами, родинами тих, кому він віддав наказ вийти з Азовсталі у російський полон. Ми пропонуємо президенту знайти принаймні 2 години часу на нас, щоб відповісти на наші питання та обговорити, як повернути додому всіх захисників Маріуполя в рамках обміну військовополоненими. Ми переконані, що президент України може знайти час для цієї надважливої теми.

Ганна Лобова, Марія Алєксєєвич та Анастасія Гондюл на пресконференції 26 липня 2024 “Голос з полону. Врятуйте наших рідних”

Відповіді на наші публічні питання мають бути озвучені публічно владою України

Очевидно, що пресконференція з президентом не відбудеться, але наші питання залишаються відкритими. Ми публікуємо частину питань, які знову ставимо публічно президенту України, та просимо журналістів при нагоді поставити їх, адже ми не можемо зустрітися з ним.

  1. Чому наші рідні не отримали наказ завчасно вийти з міста Маріуполь? Хто дав наказ стояти до кінця? 

  2. Хто та навіщо давав марні обіцянки про підмогу та деблокаду?

  3. Хто відповідальний за провал оборони півдня України та трагічні події в Маріуполі? 

  4. Чому не виконано жодної обіцянки, які надавали нашим рідним в Азовсталі?

  5. Військовим обіцяли полон з гідними умовами та подальший обмін за справедливими принципами: важкопоранені, жінки, поранені, люди похилого віку, особовий склад, командири та офіцери. Чому ці принципи не працюють?

  6. Хто конкретно з української сторони обійцяв нашим рідним повернення з полону через 3-4 місяці? 

  7. Скільки ще тіл загиблих українських військових залишається в Маріуполі та яким чином державні органи України планують їх повертати і коли? 

  8. Почесний полон обернувся показовою масовою стратою азовців в Оленівці. Чому державні структури в Україні ігнорують тему поранених під час теракту? 

  9. Чому в державі блокують започаткування Дня пам'яті за всіма страченими в полоні українцями, який був ініційований нашою громадською організацією?

  10. Чому ті, хто виводили оборонців Маріуполя в полон сьогодні не долучені до процесу повернення їх додому? 

  11. Хто конкретно домовлявся про вихід з Азовсталі, і чи дійсно з третіми країнами були якісь домовленості? Які саме домовленості були і чому вони не спрацювали?

  12. Які були умови «почесного полону»? Хто і як домовлявся з російською стороною про безпечне перебування в полоні з подальшими обмінами? Яким чином цим людям вдалося це зробити тоді, і знаходитись там без перешкоди, не потрапивши самим у полон?

  13. Чому нам розповідали у 2022 році, що ООН та МКЧХ є гарантами збереження життів та здоровʼя захисників, які вийшли з Азовсталі, якщо ці міжнародні організації не можуть цього гарантувати за своїм мандатом і вже заперечили ці слова? 

  14. Чому президент України не хоче зустрітися з родинами військовополонених захисників Маріуполя, яким віддав наказ вийти з Азовсталі у російський полон? 

Ми готові до публічної зустрічі з президентом та готові пояснити йому і журналістам, чому саме ці питання нас хвилюють. Ми продовжуємо наголошувати на тому, що для спасіння життів захисників Маріуполя та їхнього скорішого обміну має бути створена окрема переговорна група, яка складатиметься з відомих нам людей, які брали участь в перемовинах про вихід з Азовсталі у травні 2022 року, це Денис Прокопенко, Дмитро Усов та Олександр Ковальов. Ми очікуємо відповіді на наші звернення також і від вищезазначених осіб. Але захисники Маріуполя не можуть більше чекати, необхідні конкретні кроки та дії задля їхнього якнайшвидшого обміну.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Марія Алєксєєвич
Марія Алєксєєвич@mariia.al

778Прочитань
1Автори
8Читачі
На Друкарні з 3 лютого

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Боспорська держава

    Читаючи книжку про видатні пам'ятки України, я переодично гуглив, щоб порозглядати експонати докладніше і помітив як мало у нас інфи про Боспорське царство!

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Погляд з 2014: Український віраж Путіна

    Дипломатія президента Росії Владіміра Путіна відзначається загадковістю, яка дозволяє йому маніпулювати ситуацією. Тодішні його заяви стосовно війни в Україні викликали певний оптимізм, але на Заході поширювався скептицизм щодо їхньої справжньої суті.

    Теми цього довгочиту:

    Війна В Україні

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Боспорська держава

    Читаючи книжку про видатні пам'ятки України, я переодично гуглив, щоб порозглядати експонати докладніше і помітив як мало у нас інфи про Боспорське царство!

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Погляд з 2014: Український віраж Путіна

    Дипломатія президента Росії Владіміра Путіна відзначається загадковістю, яка дозволяє йому маніпулювати ситуацією. Тодішні його заяви стосовно війни в Україні викликали певний оптимізм, але на Заході поширювався скептицизм щодо їхньої справжньої суті.

    Теми цього довгочиту:

    Війна В Україні