Монархія - форма правління, яка фактично ніколи не була популярною серед українців. Це та форма правління, яка була в КОЖНІЙ країні Європи на початку свого існування, адже на той час альтернативи просто не було. Легше було повірити в доброго царя - батюшку, який вирішить усі твої питання, а ти просто повинен виконувати те, що він скаже. В історії України саме українська монархія була лише на початку нашої історії - У часи Русі - України та Галицького князівства. В той період ми дійсно були впливовою силою, і це завдяки монархії, однак така форма правління не була якоюсь унікальною, до того ж , вона, як і стала каталізатором розвитку держави, так і стала причиною її колапсу. Князі роздавали землю своїм нащадкам, не замислюючись про наслідки для простого люду.Після ж того монархія стала в нас асоціюватись з негативом, і на це було кілька причин:
1) Вплив Польщі. Традиційно, починаючи з 15 століття, Польща намагалась захопити й контролювати наші землі, будь - якими методами. Кульмінацією цього стала Люблінська унія в 1569 році. Утворилась країна панського олігархату, по суті, в ній владу мали не королі, а пани - тобто найближче оточення короля. А на місце короля завдяки такій шляхті міг прийти навіть найвідбитіший на голову,якшо б вони цього захотіли. Управління здійснювалось асиміляційно і жорстоко, українці потерпали від панщини і культурного гніту, що поступово вилилось в національно - визвольну війну під проводом Богдана Хмельницького.
2)Вплив московитів. Московити, починаючи з 16 століття теж почали претендувати на наші землі. В московитів влада фактично завжди була так побудована, що всім керував хтось один, а всі інші були лише допоміжними чинниками/гвинтиками в великій державній імперській системі. До цього часу це так і залишилось. Всім керує один путін, на інших йому всеодно. Але найважливіше те, що сама політика московії, спрямована на зрощення таких же, як вони, призвела до того, що кожен московит на такому “престолі”, ким би він не був - це жорстокий маніяк - садист, який при будь - якій нагоді виріже хоч половину незгідному йому народу, заодно і своїх стре з лиця землі. Політика московського царства, а згодом і російської імперії в Україні до десятків тисяч вбитих українців - ось наслідки монархії! Ось те, заради чого така ідея живе!
Звісно, можна показати приклад Британії, як країни, де монархія досі є, але вона цивілізована, а не варварська, або наприклад Норвегія - все те саме, але це країни, далекі від нас, які за нашу історію суттєвого впливу на формування суспільної думки щодо такої форми правління, як монархія - не мали. Ми були розділені між монархіями Польщі та московії, а не Британією і Норвегією.
В українських традиціях і культурі прийнято більше націоналістичне, або ж дисципліновано демократичне суспільство, що обирає свого очільника, і то, лише на деякий час. Це було продемонстровано на прикладі козацтва, коли обирали не монарха, а гетьмана - лідера козаків та інших верств населення русинської (української) нації. Була в нас і ще одна монархія - Габсбурська, і звісно, порівняно з іншими - вона була найцивілізованішою та найприйнятнішою, але всеодно на її території періодично відбувалось ополячення, привілеї більше надавали не українському народу, а іншим національностям. До того ж , її вплив не поширювався за межі заходу України. Багато хто може сказати, що в 1918 Павло скоропадський, що став останнім гетьманом України, був монархом - це не так. Він не намагався побудувати монархічну країну, а країну з козацьким устроєм і звичаями, він хотів повернутись до старого в новому, хаотичному і лицемірному диявольському світі, але це старе було не монархічне, а наше - козацьке. Ну а вже після того про монархію в Україні забули остаточно.
Сьогодні в Україні є організація, яка намагається повернути в Україну, давно вже мертву для нас монархію. Називається ця організація УСГД(Український Союз Гетьманців Державників). Вони думають, що зможуть якось поєднати свої ідеї, з ідеями націоналістичних сил. І в них це навіть вийшло, з Правим Сектором, але не з ОУУН. Ми хотіли з ними співпрацювати не тому, що в нас були “схожі ідеї”, а для визнання. Але, як це буває - не так сталось як гадалось. Бидло, яке в тій організації займає керівну роль - це настільки людоїдські істоти, що якщо вони доберуться до влади - в Україні почнеться терор і хаос, буде культ особистості і інша хрінь, яка є неприйнятною.
Висновок. В Україні монархія показала себе як негативна форма правління, це виявилось в тому, що ми були замкнені між кількома монархіями, і їхній вплив був значно довшим і болючішим, ніж вплив Русі та Галицького князівства. В Україні монархія - мертва ідеологія, вона такою була, є і буде! Ми пережили старі часи, настав час адаптуватись до нового - безжального і несправедливого світу, де малі порівняно з гегемонами країни, можуть існувати лише в тмоу випадку - якщо вся нація - це моноліт. Якщо рішення вирішує не один король чи цар, а вся нація.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Про Україну в 2 світовій війні
Сьогодні 8 травня 2025 року, минає 80 років закінчення другої світової війни в Європі. Дня - коли одне зло припинило своє гниле існування в фізичному вигляді, і дня, коли цивілізовані країни почали реалізовувати в життя плани нового світопорядку, світопорядку з іншим злом.
Теми цього довгочиту:
Друга Світова ВійнаНацизм в Україні
у цієї мерзенної ідеології досі залишаються прихильники. Напевно хтось із вас бачив підлітків, які кричать «Хайль гітлер!», з характерно піднятою правою рукою, або малюють свастику на стінах. Але чому так? Чому нацизм - зло, і наскільки важлива боротьба з ним?
Теми цього довгочиту:
НацизмПро національну ідентичність серед молоді
Ця тема є мені надзвичайно близькою. Оскільки майбутнє покоління повинно формувати фундамент для розвитку країни,питання розвитку усвідомлення у нього національної ідентичності - життєво необхідне. Молодь в Україні постійно була в кульмінації подій,однак сьогодні - вона ослабла
Теми цього довгочиту:
Суспільство
Вам також сподобається
Польський режим
У 1918-1921 роках Польща окупувала Західну Україну, включаючи Галичину та Волинь.У 1923 році ці землі стали частиною Другої Речі Посполитої. Польська влада проводила полонізацію, дискримінувала українців,знищувала українські установи,що спричинило зростання національного спротиву
Теми цього довгочиту:
ПольщаП'єр Паоло Пазоліні - інтелектуал, що відчував свій народ або історія одного буремного життя.
Тут ви зможете прочитати про життя та смерть одного із найвизначніших італійських інтелектуалів XX століття. Письменник, режисер, громадський діяч. Для деяких- герой свого часу, для інших - суперечлива постать, але в будь-якому разі варта вашої уваги
Публікація містить описи/фото насилля, еротики або іншого чутливого контенту.Теми цього довгочиту:
ІталіяУ Молдові - молдовська чи румунська?
Молдова відмовилась від молдавської мови на користь румунської. Молдова втрачає свою ідентичність? Чи навпаки, відновлює?
Теми цього довгочиту:
Історія